Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy a szülő...

Lehetséges, hogy a szülő irigy legyen a gyerekére, ezért megpróbáljon keresztbe tenni neki?

Figyelt kérdés

Van egy jól működő párkapcsolatom, nagyon szeretem a barátom. Annyi az egészben a nehéz, hogy egyenlőre távkapcsolat, de kilátásban az összeköltözés.

Kolis vagyok, ritkán járok haza, de azért naponta fel szoktam hívni anyut, máskülönben besértődik.

Akármiről próbálok vele beszélgetni, a végén mindig oda lyukad ki, hogy miért vagyunk még mindig együtt.

Csak két hetente tudok találkozni a barátommal, de ezt az időt igyekszünk a lehető legszebbre tervezni. Utazgatni szoktunk, moziba járunk, korcsolyázni, koncertre készülünk, ha jön a nyári fesztiválszezon.

Anyu emiatt egy ideg, a múltkor már alattomosan próbálta bemagyarázni, hogy nem illünk össze. Mert hogy ő felnőtt, 20 év (sikertelen) házassággal a háta mögött, látja ha valami nem működik. Néha vannak apróbb vitáink, de melyik kapcsolatban nincsenek?

A hétvégén a párom egyik lány barátját látogattuk meg, és hát a fényképekből látszik, hogy nagyon jól éreztük magunkat.

Erre anyu elkezdte, hogy bízott benne, hogy nem megyek el, hanem otthon maradok a helyemen.


Mit csináljak vele?


20l


2014. márc. 17. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Állítsd le határozottan. NAgylány vagy már, neked ne diktáljon. És ne hívd fel minden nap, ezért érzi úgy h téged irányíthat, mert túl sokat beszéltek, és hiába vagy messze tőle, így is mindent tud.
2014. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
68%
Szerintem inkább fél attól, hogy nem leszel már a kisbabája otthon, szerintem ez állhat a háttérben, meg hogy te boldog vagy, ő meg egyedül magányos. De ez nagyon önző dolog részéről... Tényleg meg kell értetned vele, hogy nem irányíthatja már az életed, de szereted őt és törődsz vele.
2014. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg hívd föl minden nap, ahogy eddig is, nehogy ezért haragudjon a barátodra, hogy "miatta" nem hívod és "nem törődsz vele". Viszont ha elkezd negatívan beszélni rólatok, akkor határozottan mondd meg neki, hogy nincs joga ebbe beleszólni, te is felnőttél, a barátodat te ismered sokkal jobban, nem ő, és nem fogod hagyni, hogy tönkretegye a boldogságodat. Tehát a továbbiakban ha ilyen értelmű mondanivalója van, akkor te azonnal megszakítod az adott kommunikációt, ha nem hajlandó ezt abbahagyni, pl. elköszönsz és leteszed a telefont. Másnap aztán ugyanúgy felhívod, ugyanúgy beszélsz vele, mint mindig, egészen addig, amíg megint nem illeti negatív kritikával a kapcsolatodat.
2014. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Amikor az ember szerelmes vak,lehet anyád olyant lát amit te nem.Amúgy az ilyen távkapcsolat annyit is ér.
2014. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Hajaj de létezik, lehet, hogy féltékeny a boldogságodra, ez sérti az ő büszkeségét, mert Te csak a "kicsi lánya" vagy, és hogy jössz Te ahhoz, hogy Neked sikerül az, ami neki nem?

Ez az egyik verzió, a másik, hogy beleokoskodik abba, amire nincs rálátása.

Le kell állítani, de mindenképpen.

Ha úgy érzed, boldog vagy, akkor ne akadályozzon meg Téged senki. Ne hagyd magad!

2014. márc. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem ismeri, egyszer beszéltek, és nem lát bele a dolgainkba. Emellett ő az egyetlen, aki ellenzi.

Nem a távtól függ, működik e. Volt már nem működő kapcsolatom olyannal, aki egy órányira lakott.

2014. márc. 17. 15:42
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Én anyám is irigykedett ránk. Távkapcsolat, csak a hétvége volt a mienk, suli miatt. Aztán jött a nyár és én elmentem hozzá egész nyárra! Jött ám, hogy Ő bezzeg nincs ennyit a férjével, stb. (Apukámra célzott , mert Apa nagyon mesze dolgozott, néha hetekig nem jött haza). De leállítottam. Elmagyaráztam Neki, hogy Anyukám, mikor Ti voltatok ennyi idősek, vagy idősebbek, mint most mi, Ti nem laktatok messze egymástól, mindennap találkozhattatok, együtt alhattatok vagy este beszélgethettetek, társasozhattatok vagy amit rátok jött, mi meg csak péntek és szombat este vagyunk együtt osszuk be címen, hétköznap meg semmi, még csak egy fél óra se, ölelés vagy esti puszi. Erre nem tudott mit mondani belátta, hogy igazam van.

Ez már 8 éve volt. Azóta is együtt vagyunk.

25/N

2014. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

...lehet, hogy az is sokat segítene, ha bemutatnád a szüleidnek a fiúdat.

Ha hamaraosan össze is akartok költözni, akkor már elég időszerű lenne.


Ha megismeré személyesen és látná, hogy normális, segítőkész, kedves, szeret téged, akkor talán ő sem lenne ennyire elutasító.


Nem is értem, hogy miért nem vagy elég bátor ehhez a bemutatáshoz, ha már a kapcsolathoz elég felnőtt vagy :)


Minden jót.

2014. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell róla beszámolnod hogy hova mentek , mit csináltok. Csak azokról a dolgokról beszélj anyukádnak ami rátartozik. Mi újság a suliban, stb...

Az hogy ti hova mentek a ti dolgotok.

2014. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!