Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 3 éve nem tartjuk a kapcsolato...

3 éve nem tartjuk a kapcsolatot az apánkkal. Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

7 éve váltak el a szüleim. 2011 nyarán végig vele és az új feleségével lettünk volna.. ha nem történik egy "kis" baleset. Egészen pontosan az történt, hogy nagyon agresszív apánk van és húgom játszott a szomszéd gyerekekkel. Bújocskáztak, tesóm egy fára mászott, amiről leesett. Nagyon fájlalta a karját, és apu ahelyett, hogy kórházba vitte volna jól megverte, hogy ne sírjon. Később mikor hazaért a felesége egyből bevittük a balesetire és kiderült, hogy eltört a válla. Meg is kellett műteni.

Ezek után nem igazán akartunk hozzá menni.

Most csütörtökön felhívott, hogy ma találkozzunk. Elmentem, de persze nem azért akart, mert hiányoztam neki..vagy ilyesmi. Elmondta, hogy 1 éve derült ki, hogy daganatos beteg a felesége és, hogy már elég rosszul van. Arra kért, hogy néha menjek át hozzájuk, mert mostanában nagyon sokat emleget. Viszont apu még csak megse kérdezte, hogy hogy van a húgom! Engem ez bánt és maga az, hogy csak ezért keresett. A felesége rendes nő, de sose voltam vele olyan jó viszonyba.. nem értem miért akar pont engem látni.

Szerintetek?

17/L


2014. okt. 18. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mennék.
2014. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem mennék én sem. Évekig nem kerestek, most meg ...
2014. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék. Egyszer. Mikor nincs ott a fater. Lehet h fontos dolgot akar neked mondani. Egyszeri alkalommal nem veszítesz semmit és a lelkiismereted legalább tiszta marad. De apukával én se tartanám a kapcsolatot tovább. Bekaphatja.
2014. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, az új feleséget látogatsd meg, vagy ha tudod a számát, hívd fel telefonon,... azután majd látod. Persze azért ezt még édesanyáddal is átbeszélném, mégis csak tudnia kellene neki is róla.
2014. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mennék.

Nem hiányzol neki, csak kell neki valaki, akibe belekapaszkodhat.

Ez nem szeretet. Ha meg régen ilyen állat volt, nyilván most is az.

2014. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közben sikerült beszélnem a mamámmal (apai) , akivel elég jó a viszonyunk és azt mondta, hogy apu említette neki, hogy mivel most már napról-napra rosszabb a felesége állapota nehezen tudja egyedül ápolni.. kórházba meg nem akar lenni.

Őszintén nagyon sajnálom őt, de ha tényleg ezt akarják...hát, nem tudom. Nem arról van szó, hogy nem akarok segíteni, de egyrészt nem vagyunk közeli viszonyba..másrészt még csak filmekben láttam daganatos beteget.. tudom, hogy ott nem teljesen a valóságot mutatják be, de félek a valóság rosszabb lehet.

Nem biztos, hogy ezt akarják, ezért majd a héten meglátogatom.

Egyébként anyunak elmeséltem és azt mondta nem szól bele, nem tilt el tőlük, de jól gondoljam át. Nem egyszerű.:(

2014. okt. 18. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján a nő normális volt veletek, elképzelhető, hogy megszeretett, nem? Ragaszkodtál hozzá? Mennyi ideig ismerted?

Gondolom azért nem keresett, mert a apátok úgy döntött, hogy nem akarja tartani a kapcsolatot és nem akart a hölgy a háta mögött cselekedni, hisz nem az ő lányai vagytok.

Én bemennék hozzá, ha sosem csinált ellenem semmit és ez az utolsó kívánsága. Akár szomszédnak vagy távoli ismerősnek is megtenném.

Tényleg fura helyzet, de lehet hogy csak tisztázni akarja a történteket mielőtt meghal. Talán elmesél valamit amiről esetleg még nem tudsz, és ő meg akarja a sírba vinni magával.

Beteg ember látványára sajnos nem lehet felkészülni, mindenki máshogy éli meg:(

2014. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!