Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan akinek a szülei...

Van olyan akinek a szülei segítettek anyagilag kezdetben, mikor elköltözött?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
biztos vannak olyanok, nekem nem segitettek. kellemetlenül is éreztem volna magam, ha segitettek volna.
2014. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Engem kisegítettek 1-2 hónapig, mikor már vagy 1 éve elköltöztem otthonról és nem volt munkám. De vissza is adtam nekik.


Előtte othon laktam és úgy tettem félre, hogy később a költözéskor ne terheljem őket. Mondjuk sokat nem is tudtak volna adni sajnos.

2014. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk sem volt segítség, mi 3 éve élünk albérletben. Inkább a szülők szorultak anyagi segítségre az elmúlt időszakban, de a büszkeségük miatt soha nem fogadták el a segítségünket. Ha minden jól megy akkor nekünk 2 év múlva sikerül megvennünk a saját lakást és onnantól kezdve már egyszerűbb lesz minden.
2014. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Igen.

Érettségire kaptam egy lakást a Belvárosban, Pesten. Az egyetem mellett nem dolgozok, így ők fizetik a dolgaimat, a számlákat.


Szerintem nem szégyen, ha valakit támogat a családja, inkább hatalmas segítség.

2014. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez szerintem inkább a szülők anyagi helyzetétől függ. Sok család nem tud 1-2 hónapig sem egy plusz lakás rezsit kifizetni.
2014. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%

Igen 3-4 hőnapig, amíg tanuló voltam még és lement a vizsgaidőszak, utána már nem.

El kellett döntenünk ekkor, hogy mit akarunk. A lakás a férjemé, és egyedül nem tudta volna fenntartani, és kiment az albérlője.. 3 lehetősége volt, 1 3 hőnapra, amíg van lakhatása a suli átal új alberlőt keres, 2 költözikés maga mellé újat keres, 3 ha megyek vele én is, már akkor és nem várjuk meg a suli végét..

Egy ft--tal sem kaptam többet, mint amíg a koliban laktam, de ez elég volt..

2014. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Engem a mai napig segítenek, és míg élnek segíteni is fognak. Ez a mi családunkban nem szégyen kérdés. Egymásért vagyunk, ez nálunk alap és természetes dolog.
2014. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem segítettek, nem volt megterhelő, jól keresnek.
2014. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem segítettek. Nem mintha nem szerettek volna segíteni, csak nem tudtak segíteni. Most már én segítem őket.
2014. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Engem bár nem pénzzel,de minden mással amivel tudtak igen. Pl ők költöztettek ,a mai napig ha hazamegyek felpakolnak kajával, hazai befőttel stb . Születésnapomra pénzt is kaptam.


Én már mondtam nekik,hogy kellemetlen nekem ,mert tudom,hogy nem gazdagok ők sem,én pedig elég jól keresek és én szeretném inkább támogatni őket.

De ők úgy vannak vele,hogy legalább ennyivel,meg kinek adják ha nem a gyerekeiknek . Nem értem,ezt szégyellni kell ? Nyilván ha pénzzel kell,akkor pénzzel támogatnám én is a gyerekem.

2014. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!