Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiengednétek a lányotokat...

Kiengednétek a lányotokat Moszkvába a téli szünetre? Mit mondjak a szüleimnek?

Figyelt kérdés

A barátom félig orosz, Moszkvában és Párizsban él.

Április óta vagyunk együtt, a nyarat együtt töltöttük, többször volt itt, Pesten és eljött velünk nyaralni, plusz voltam vele Párizsban is. Viszont oda könnyebben elengedtek anyáék, mert ott lakik apa húga, szóval ha bármi baj lett volna (szerencsére nem volt, de én ezt tudtam), akkor nem lettem volna tök egyedül.

Viszont gondolkoztunk a barátommal azon, hogy a téli szünetet Moszkvában tölteném Vele. De még tavaly a gimi szervezett utat Oroszországba, anya nem engedett el, merthogy ott tuti valami baj lesz, nem beszélem a nyelvet, stb. Szóval nem tudom, hogy most mivel vehetném rá őket.

Kedvelik a barátomat, anya pl. mondta, hogy az őszi szünetben ha jön, nem muszáj hotelba mennie, alhat itt is, ha szeretnénk.


Szerintetek hogy vezessem fel a témát?

Van esély arra, hogy belemenjenek?

(február végén leszek 18 éves, elég érett és önálló vagyok)


2014. okt. 19. 19:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

De jó Neked! Mi Szentpétervárra készültünk a párommal a szüleihez, de nem úgy jött ki anyagilag, majd nyáron.

Én elengednélek, ha az én lányom lennél, de csak ha a barátod eljön érted és vissza is hoz.

2014. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#2 Jézusmária. Ezt oktatták neked, vagy magad fejlődtél ilyenné?
2014. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beszéled a nyelvet, akkor semmiképp. Más nyelvekkel is el lehet boldogulni, de azért nem olyan egyszerűen. És bármi történhet. Ott meg rokon sincs, aki segítsen.

Plusz azt is vedd figyelembe, hogy Párizsba eljutsz szinte bagóért fapadossal, Moszkvába a vízum elég rendesen megdobja az útiköltséget, ha nincs útleveled, csináltatni kell azt is, csomó pénzt váltani stb.

Az meg már csak bónusz, hogy a karácsonyt csak a családdal illene tölteni. Talán majd pár év múlva, de most egy 17 éves kamaszlány vagy egy fél éves távkapcsolattal, az még nem épp a saját család kategória.

Én 100% hogy nem engednélek, de nem az én gyerekem vagy. Bár abból ítélve, hogy egy szervezett iskolai kirándulásra sem engedtek el, nem sok esélye van a dolognak.

2014. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!