Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá Őket, hogy...

Hogy beszéljem rá Őket, hogy engedjenek ki 1 évre cserediáknak? Milyen érveket hozhatnék fel?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es, jövőre szeretnék elmenni külföldre cserediáknak Sydney-be.

Az egyik barátom tavaly volt kint Franciaországban, egy másik barátnőm pedig idén augusztusban utazott ki, szintén Ausztráliába.

Mondtam Anyának, hogy ez milyen jó lenne, meg mutattam Neki képeket is. Abban tényleg egyet értett, hogy életre szóló élmény lenne, viszont Ő nem enged ki, mert képtelen vagyok magamról gondoskodni, még Budapesten is képes vagyok eltévedni, meg hogy mi lenne velem ott nélküle, nem bírna elengedni 1 évre, stb.

Szóval a szokásos "aggódós" szöveg.


Viszont szükségem van erre, mert tényleg borzasztóan önállótlan vagyok (a legalapvetőbb dolgokra képtelen vagyok egyedül) és így talán sikerülne eldöntenem, hogy milyen egyetemre szeretnék majd menni.

A nyelvtudásom megvan hozzá (angol felsőfok).


De igazából én Londonnal is kiegyeznék, csak kerülhessek ki ebből a kisvárosból.


2014. okt. 20. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Szörnyű, hogy a szüleid megfosztanának egy ilyen lehetőségtől. Én is félteném a gyerekemet, de nem tudom megérteni a szüleidet, bár igaz az én gyerekem nem ilyen bizonytalan. Talán addig is bizonyíts nekik,önálló, felnőttes tettekkel,(amit eddig helyetted csináltak, reggeli, mosás stb. csináld te) és próbáld meg magadat is jobb színben feltüntetni. Minden második mondatod negatív.
2014. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor fog kiengedni csak, ha látja hogy képes vagy önállóan is gondoskodni magadról. Már meg ne haragudj, de ha a saját hazádban is anyád főzi még neked a reggeli kakaót, akkor mit akarsz egy másik földrészen? :) Az hogy beszéled az ngolt, számít valamit, de csak emiatt én se engednélek el, ha még saját magad is belátod hogy képtelen vagy önálló lenni. Egyetemről dönteni meg nem csak akkor lehet ha elmész egy másik földrészre. Először bizonyítsd neki hogy felnőttél a feladathoz.
2014. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem bizonytalan vagyok, egyszerűen csak így lettem nevelve. Pl. ha együtt vagyok külföldön, még a kaját is nekem kérik az étterembe.

De voltam ilyen sulis kirándulással Angliában és az éjszaka közepén páran Londonban eltévedtünk (milyen jó kiszökni a szállásról...). Akkor is én oldottam meg a dolgot, pedig a legjobb barátnőm zokogva akarta hívni az apját, hogy valamit csináljanak Magyarországról (!), mert ő nagyon fél.


Szóval ha egyedül vagyok, mindent megoldok.

2014. okt. 20. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most augusztusban jöttem ki Németországba és egy évet vagyok itt cserediákként:)

Mondjuk nálam nem voltak ilyen problémák és gond nélkül elengedtek, de én azért eléggé önálló vagyok és határozott, sok mindent oldottam már meg egyedül, illetve tudják, hogy megbízhatnak bennem. Szerintem fontos lenne most megmutatnod nekik, hogy igenis tudsz magadról gondoskodni és megbízhatnak benned, esetleg beszéljetek a szervezetekkel, akik ilyen programokkal foglalkoznak és biztos tudnak jókat mondani a szüleidnek. Amúgy pl a YFU ki sem enged olyan diákot akin látja, hogy a legalapvetőbb dolgokra sem képes egyedül, szóval ezt mihamarabb orvosolni kéne. Nem tudom melyik szervezettel akarnál kimenni, de úgy tudom sehol sem te döntesz a várossal kapcsoltban, szóval az, hogy Sydneybe kerülnél vagy Londonba egyáltalán nem biztos, sőt. A legtöbben kisvárosba községekbe kerülnek, mert oda mész, ahol van a fogadócsaládod. Amúgy ha van kérdésed írj privátban én szívesen válaszolok:)

2014. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én augusztusban jöttem haza New York államból 1 év után és a ROTARY-val voltam kint. Suliban új osztályt kaptam, felejthetetlenek az élmények, de volt egy dolog ami kiakasztott. Az egyik szlovák gyerek, akivel ott voltam meghalt.
2014. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy remélem tudod, hogy a cserediákok általában nem nagyvárosokba kerülnek.
2014. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!