Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi van olyankor ha kamasz...

Mi van olyankor ha kamasz gyermek bántalmazza a saját szüleit?

Figyelt kérdés
Ez mennyire tabu? Szociológusként egy csoporttársam témája, miatt gondolkodtam el ezen?

2014. okt. 21. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
A szülők rosszul nevelték a gyereket... az van ilyenkor. :(
2014. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azért is tettem fel a kérdést, mert mikor én 15 lehettem, akkor apám halálánál elszakadt valami erkölcsi fék a másodszülött bátyámban és bántotta anyámat, utána engem is fojtogatott, egészen addig, míg anyám ki nem hívta a rendőrséget, mikor engem fojtogatott.


Utána elköltözött a barátnőjéhez, akivel máíg albérletben él és én nekem máig lejátszódnak ezek a jelenetek fejemben, legútobb, tegnap reggelizés közben.

2014. okt. 21. 23:11
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

A kamaszt is föl lehet jelenteni. Van fiatalkorúak börtöne meg javítóintézet.

De az valóban elgondolkodtató hogyan fajulhat idáig egy szülő-gyerek viszony, mikor siklott félre, mikor kellett volna változtatni. Nem egyszerű kérdések. Tisztelet a csoporttársadnak amiért belevág.

2014. okt. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

En ugy vagyok a veressel hogy szituacio fuggo.


Volt hogy 18 evesn felpofoztam anyumat mert epp hisztiroham kozepen tartott valami total felesleges dologrol indult es mar minden szar voltam neki, durr egy pofon, aztan nekemesett, utana felment, lejott es bocsanatot kert hogy tulreagalta.


De gyerekkent en is kaptam pofont es volt, hogy megerdemeltem, szormyen akaratos gyerek voltam. De a leghatasosabb a szappanos szajmosas volt, na akkor mar nagyon pofatlan voltam anyukammal szoval 100%-ban megerdemeltem. Volt meg egy baratnom, o meg felnottkent is eleg hisztis, el se tudom kepzelni milyen rossz lehetett gyerekkent, de anyukaja meselte hogy nala csak a hidegvizes zuhany segitett neha.


Nem azt mondom, hogy allandoan utni kell a gyereket, de ezzel a jaj nem lehet hozzaerni, nem szabad fegyelmezni dologgal csak annyit erunk el, hogy 1-2 fiatal (jo sok) azt se tudja hol all a feje, azt hiszi o sz@rta a spanyol viaszt, szornyu rajuk nezni, cigi, pia minden, hat kivancsi leszek, hogy 5-10 ev mulva 22-25 eveskent mit kezdenek majd az eletukkel, mert kifordult vilagkeppel nem igazan lehet elore jutni: ha a suliban bepofazop a tanarnak kapsz egy beirast, ha a munkahelyeden csinalod ugyanezt kirugnak sebtibe' aztan nem lesz mit enni. Kifejezetten imadom a nagykepu osztalytarsaim facebookjat nezni, hogy a nagy kepukkel hova jutottak :)

2014. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nyilvan ami veled tortent az nem jogos bantalmazas. Vannak akik nem birjak kezelni a duhuket es masokon toltik ki, na azokat nem birom.


Amugy ez az egesz nagyreszt neveles kerdese, hogy hogy viselkedik egy gyerek.

Erdekes, mostohatesom tudott velem normalisan viselkedni amikor babysitteltem, es csupa 5-osoket hozott. Meg az elkenyeztetett ocsem is aranylag normalisan viselkedett, mert megmondtam velem nincs szorakozas. Pisi-kaki a biliben a furdoszobaban (wc tul kicsi) nem a nappali kozeben, nagy fiu mar. Este kimegyunk wcre, nem az agyon allva egy uvegbe csorgat... jesszusom! Mostohatesom lany, anno vacsorara megevett 1 egesz kakaos kalacsot mogyorokremmel!!! Az anyja meg h jajj hat ezt eszi, szornyu! De pl. rohadtul nem venne el tole. Hat aznap este velem a kislany nem evett meg 8 evesen 750 gramm kalacsot vacsorara, hanem evett rendesen vacsorat (azt csinaltam amit kert) es utana evett par szelet kalacsot. Igy rendes etel utan nem birta volna amugy se megenni az egeszet.

De komolyan mondom par szulo tiszta dilis. Kene valami kepzes...

2014. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez egy nagyon széles paletta, sok minden lehet, kezdve a jogos (ön)védelemtől, a menthető felinduláson át - valszeg az általad leírt eset ide példa - az alkohol vagy droghatáson keresztül, az agresszív személyiségzavaron át a komoly nevelési problémáig vagy a betegségig.

Tabu nincs benne szerintem, csak több kötet, amíg kivesézed alaposan - vagy ki kell választani egy szegmenst és csak arra koncentrálni...

2014. okt. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem tartom ezt egy jó szakdoga témának. Mégis hány ilyen esetet talál, amiből valami értelmes következtetést le is lehet vonni?
2014. okt. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ő a nők és gyermekek bántalmazását vizsgálja, én meg kicsit megfordítottam ezt...
2014. okt. 21. 23:51
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
erőszakos tini akit a rendőrség becsuk egy cellába, ilyenkor senki nem nézi a lelki okokat mert ott egy problémás ember aki nála fizikailag gyengébb embereket bántalmaz nincs min gondolkodni
2014. okt. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon jó témának tartom! Visszavezethető a társadalmi problémákra,a törvényekre a szociálpolitika rendszerünkre,az iskolai nevelésekre is és a genetikai adottságokra is.Nemrég olvastam egy statisztikát arról,hogy a nevelés szerepe a felnőtt korunkra kb:5-10%-ban érvényesülhet.Mielőtt valakik úgy gondolnák,hogy belekötnek a statisztikámba:KÉREM MELLŐZZENEK!!!!A Gyermekvédelem már a születése óta egy nagy nulla!!Beszélhetünk a családon belüli erőszakról ami szintén tabu téma!!!!
2014. okt. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!