Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akarja a legtöbb szülő...

Miért akarja a legtöbb szülő a saját akaratát a kamasz gyerekére eröltetni? Pl hogy hol tanuljon, hogy minek.

Figyelt kérdés
Kijelentik már a gyerek 12 éves korában vagy még hamarább hogy az én gyerekem már pedig orvos lesz ügyvéd rendőr vagy bank igazgató. De az eszükbe se jut hogy talán pék akar lenni vagy földműves. Eldöntik előre és nem foglalkoznak azzal hogy az a gyerek mit szeretne. Semmi más nem érdekli őket csak az hogy a saját álmaikat valaki helyettük valóra váltsa ha nekik nem sikerült. De helyes ez? Meddig mehet el egy szülő hogy a gyereke helyet hozzon meg döntéseket? S mi van akkor ha pont emiatt a túlzott irányítás miatt fordul a gyerek a szülei ellen? Hol a határ? Mikortól lehet azt mondani hogy állj én nem ezt akarom, s miért nem engedik a szülők hogy a gyerek gyerek legyen?
2013. nov. 2. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert jót akarnak nekik. Biztos jövőt. Hogy ne az utcán végezzék. Hidd el nem olyan rossz a vasszigor. Én is így lettem nevelve,és lám,sikeres ügyvéd vagyok. Jó állásom van,ami stabil. Én is így teszem a gyerekeimmel majd. Azóta a szüleimmel teljesen felhőtlen a viszonyom. Mondhatni megérte szenvedniük velem:)
2013. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Mert szeretnék, ha a gyerekük jó munkát kapna. Apukámnak van pár hatalmas cége. Ingatlanokat közvetít, még akkor kezdte, amikor az emberek nagy részének fogalma sem volt az internetről, mert teljesen új dolog volt és még a google sem létezett. Apa szeretné, ha a három gyereke közül valaki a nyomdokaiba lépne, és a természetünk alapján engem tart a legalkalmasabbnak ehhez. Viszont én művészi pályát szeretnék. Apa nehezen emésztette meg, talán azért könyebben, mert anya szeretett volna művész lenni, csak későn kezdte a felkészülést, így teljesen véletlenül az ő álmát váltom valóra. Mondták, hogy lehetnék pszichológus is, foglalkoztat ez a dolog is nagyon, de inkább a művészet. Apa megemésztette a dolgot, mellettem áll, megmondta, hogy ha később szeretnék, akkor dolgozhatok nála és reménykedik, hogy az öcsém vagy a húgom szeretné majd átvenni a helyet, de tudja, hogy nem leshet kényszeríteni, őt például tanárnak vagy papnak szánták a szülei, mivel ők misszionáriusok és a mamám tanárnő is. Anya meg segít nekem a felvételire való felkészülésben, fizeti nekem a havi 14.000-et különrajzra és tőle szoktam kérni építő jellegű kritikát a rajzaimra. Elfogadták merre menjek, a tanulást sem erőltetik már, megmondták , hogy: -Lányom, ha nem vesznek fel a művészetire a jegyeid miatt nem okolhatsz minket, mert szóltunk.

Viszont ha a szülő dönti el, hogy melyik középiskolába menjen a gyerek azt utálom. Az embernek saját magának kell eldönteni. Ha az iskolát a szülők döntik el az már nem oké szerintem. A szülők adhatnak tanácsot és itt van a határ is.

2013. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó persze nincs is semmi baj azzal hogy biztos jövőt akarnak meg jó életet. Nyilván minden szülő ezt szeretné a gyerekének. De azt szerintem akkor is magának a gyereknek kell eldöntenie hogy minek akar tanulni, és nem szabad semmibe bele kényszeríteni. Én akkor is büszle leszek a gyerekeimre ha csak szakmunkás bizonyítványuk lesz. Ez az döntésük nem az enyém.
2013. nov. 2. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Igen, de vannak szülők, akik azt hiszik, hogy csak az a helyes út, amit ők annak tartanak.

Vagy pl. egy pékkel nem lehet villogni a szomszédok előtt, de azzal már igen, hogy a gyerekem az orvosira jár. vagy a szülőknek volt valami vágyuk amit nem valósíthattak meg és a gyerekeiken keresztül próbálják elérni.

2013. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

"Nálunk" tavaly az volt,(hetedikes voltam) hogy Kecskemét környékére megyek, mert ott jó iskolák vannak, de az nagyon messze van meg másik megye is..

Eddig úgy van,hogy Szolnokra megyek, ami 30 km-re van, jóval közelebb mint Kecskemét.

A szüleim támogatnak ebben a döntésben, én néztem ki a szolnoki sulit, és mikor bejelentettem hogy oda szeretnék menni, akkor azt mondták "ha ezt szeretnéd." Tudják, hogy arra a szakra szeretnék menni, amiben jó vagyok, mert abból versenyekre is jártunk, és tapasztalták az eredményességemet.

A szülők jobbat akarnak mindig a gyereknek, de a gyereknek is van véleménye, azt is meg kell hallgatni!

2013. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem fényezni akartam magam, bocsi.
2013. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetes hogy minden szülő a legjobbat akarja a gyerekének. De kell hogy ennek legyen egy egézséges mivolta. Vagyis javasolhatja hogy szerinte ez is ez a megfelelő szakma iskola stb elmondhassa a véleményét, még győzködheti is a gyereket. De rá kényszeríteni vagy erőltetni a saját akaratát csak mert szerinte az a helyes nem biztos hogy jó. Ha tetszik a gyereknek akkor jó de ha utálja nem kell erőltetni csak rosszabb lesz.
2013. nov. 2. 21:21
 8/8 gungasam ***** válasza:
A szülő általában nem erőlteti hanem eldönti helyette vagy egy-két választási lehetőséget nyitva hagyva döntés elé állítja a kamaszt.Mégpedig azért mert a gyerekek java részének halvány lila gőze sincs , hogy mi legyen ha nagy lesz.A szülői döntést nagy részt a rendelkezésre álló anyagi erők és a gyerek képességei motiválják.Nyilván egy szellemileg visszamaradott gyerekből senki nem akarhat építészmérnököt faragni. Egy kiváló végzőstől meg mindenki elvárja, hogy az utcasepréstől többre vigye.A továbbtanulás ugyan lehet egyéni ízlés dolga de a legtöbb családban komoly egzisztenciális feladat és kérdés.
2013. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!