Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg normális amit a...

Tényleg normális amit a szüleim csinálnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


14 éves fiú vagyok.

A szüleim folyton engem piszkálnak és szemétkednek velem. Pl.: Ma elfelejtettem a suliban enni, mert teljesen más dolgon járt az agyam, readásul nem is voltam éhes, anyám meg teljesen kiakadt. Olyanokat vágott a fejemhez, hogy ilyen hülye hogy lehetsz? Semmire nem vagy jó. Inkább nyírd ki magad!

Meg egyszer nem találtam a

lakáskulcsom és átmásztam a kerítésen. Aztán anyukám átnézte a táskámat és megtalálta a kulcsot. Utána vagy fél órát ordibált velem. Meg van, hogy azért veszekszik, mert este még nem pakoltam be a tanszereimet a táskába. Akkor lekiabálja a fejemet. Apukám, meg minden kis hülyeségért rám szól. Az is baj neki, ha 5 percig zuhanyozok.

Van, hogy ilyen dolgokért tiltanak el például Internettől vagy bármilyen dologtól.


De már majdnem mindennaposak az ilyen dolgok. Valamelyik nap is azon akadt ki anyám, hogy mondja nekem, hogy

Hogy nézel ki?

Meg ilyenek, hogy undorító, aztán mondom neki, hogy ne hidd azt, hogy te szép vagy. Aztán erre teljesen felkapta a vizet.


Már nem tudom, hogy mit kéne velük csinálnom. Vagy velem vannak nagy gondok?


2014. okt. 22. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz megmondani hol a gond, mert csak az egyik oldalt ismerjük. A gyerekek meg nagyon a maguk szemszögéből írnak és nem feltétlenül relevánsan. Nem kéne hogy ennyit zrikáljanak, de te is lehetél kicsit önállóbb 14 évesen hogy ne kelljen mindenért nekik szólniuk. Persze mindent meg lehet magyarázni, de ha kicsit jobban odafigyelnél, akkor nekik nem kéne annyira és akkor nyilván nem is szekálnának annyit. De ez nem fog már 1ik napról a másikra megváltozni, hiába kezdesz el jobban odafigyelni a dolgaidra. Megszokták hogy ellenőrizniük kell.
2014. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Valami miatt frusztráltak a szüleid (anyagiak, munkahely, házasság), és rajtad vezetik le. Kihasználják, hogy kiskorúként rájuk vagy utalva, és nem szegülhetsz ellen. Érzelmi box zsáknak használnak.

Velem is ugyanezt csinálták. Aztán mikor nagykorú lettem, elköltöztem, most meg hiányolnak.

Sajnos nemigen tehetsz semmit, maximum annyit, hogy nem veszed a szívedre, mert nem veled van a baj.

2014. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
a szüleid idióták, benned meg felhalmozódtak az idióta gének.
2014. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem azért úgy tűnik, hogy kicsit szétszórt vagy.
2014. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem vagy tökéletes meg, hogy sokszor kimegy a fejemből valami, de attól még nem kellene így megbántaniuk meg leégetniük.


Van olyan, hogy barátaim előtt is leoltanak és olyankor meg ég a képemről a bőr.Meg olyanokat vágnak a fejemhez, hogy b**i vagyok, azt közben nincs is semmilyen alapja, csak valamivel meg kell bántaniuk...


Azért köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 22. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A b_zizás abszolút elfogadhatatlan és sok más is amit leírtál, de szülőként mondom, (2 kiskamasz lány), hogy tényleg napi szinten tudtok agyphaszt okozni az embernek. A kulcsos példád remek, csak k.b. ennyi szalad át az ember agyán:

elveszett/ellopták, újat kell csináltatni, le kell cserélni a zárat, rohangálás, pénz, leeshetett volna a kerítésről... ó b+ itt van a táskában, miért kell engem sz.patni, detelevanaphasom.

Aztán persze ezt ordibálással, meg alázással előadni nagyon nem frankó.

2014. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Te csak kamasz vagy és most a szülők mindenért hülyék. Ez még pár évig így megy, aztán már hálás leszel. Én is baromságnak tartottam ezt, mostmár mágképp gondolom az életet. Akik szerint meg a szüleid hülyék kb. hasonló korúak lehetnek mint te.

Ebben a korban MINDEN fiatal azt hiszi a szülei zrikálják...

2014. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

azért utolsó, nem teljesen igaz amit mondasz, nem tudhatod teljesen, ki milyen háttérrel jön, ha szeretnéd, mesélhetnék én neked szép történeteket azokról a "oh, dehogy zrikáló, csak jót akaró!" szülőkről. könnyű lenézni a kamaszokat.

kérdező, valóban szétszórtnak tűnsz egy kicsit, de ez még megeshet másokkal is. sajnos a szüleid nem túl intelligensen és felnőttesen reagálják le a helyzetet. mást nem tehetsz, minthogy kivársz, aztán elköltözöl, és éled az életed. az egyéb sértegetéseket pedig próbáld el elengedni a füled mellett, nem veled van a baj, hanem velük. normális ember ilyet nem mondd a szüleinek.

2014. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülőknél eléggé nehéz átállni a tini korhoz.


Az nincs jól, hogy mindenért Téged vesznek elő, ami van az életükben és így, ha pl teszel egy apróságot, akkor így reagálják le.

Azzal, hogy pl ha a körzőt matekra elfelejted betenni és leordítanak, annyit érnek el, hogy amikor lesz egy komolyabb baj, nem mersz eléjük állni.


Tapasztalat - nagyon jó volt a magatartásom, nagyon jó jegyeket kaptam, de minden apróságért le voltam üvöltve, néha pofon is lettem vágva, persze nem gyakran, volt, hogy apám lila fejjel üvöltött, apám rosszul lett, ha pl kiöntöttem az italom, de mondtam rögtön, hogy feltörlöm... Ha nem voltam jól és haza kellett vinni a suliból, apám torka szakadtából üvöltött... (És ilyen csak egyszer volt).

Aztán 10 évesen begyulladt a fülcimpám hátul, nem mertem szólni, mert féltem, így reagálják le... És csak nőtt a púp rajta, nőtt, nőtt, már éjjel-nappal fájt, de nem mertem szólni. Aztán, amikor nem bírtam tovább, egyszer remegve elmondtam és utána torkom szakadtából sírni kezdtem a félelemtől és b....us, már odáig húztam, hogy be kellett vinni a sebészetre...


Tudom, hogy a szülőknek eléggé nehéz, kledolgoznak napi 8-10-12 órát, hazamennek, szalad a háztartás, aztán a gyerek még jön haza azzal, hogy nincs meg a lakáskulcs vagy ágybavizel vagy összetör valamit, és akkor durran el az agyuk - de azért néha tolerálni kell magukat, mert a végén tényleg elérik ezzel a "Ezt vedd el" "Koszos, kócos dög vagy (közben kétszer fürdött a gyerek és fésülködött)" "Miért csak 4,9-es az átlagod?!?!?" stb, hogy a gyerek a komoly bajnál nem mer a szülei elé állni.

2014. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!