Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy több...

Hogyan érjem el, hogy több szabadságot kapjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Az volna a problémám, hogy szeretnék egy kicsit több szabadságot kapni a szüleimtől. Nagyon szigorúak, pedig jól tanulok, nem iszok és nem is cigizek. Mégis a szüleim nagyon szigorúak velem. Gondolok itt arra, hogy most szünetben is zokon vennék, ha elmennék a barátaimmal valahova és nem segítenék otthon (kb két hétig hallgathatnám, hogy "te elmentél otthonról, anyád meg takarított"). És ez sajnos mindig így van. Nem lehetnek önálló döntéseim sem, mindig el akarják helyettem dönteni a dolgokat, ahelyett, hogy hagyják, hogy önállóan megoldjam a problémáimat és amikor segítséget kérek akkor persze nem érdeklem őket. Még szünetben is lekapcsolják a netet éjszaka, hogy aludjak és reggel 8kor már segítsek. Túl sokat várnak el tőlem és nem csak otthon de az iskolában is. Ki vagyok merülve és egyszerűen fogalmam sincs, hogy hogyan érhetném el, hogy a szüleim 16 évesként kezeljenek és szabadabb lehessek. Előre is köszönöm!
2014. okt. 24. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

De mégis mi van nálatok otthon, hogy minden áldott nap reggeltől estig segítened kell? Ha egyszer kitakarítotok rendesen, utána egy hétig maximum felporszívózni meg port törölni kell egyszer, az meg fél óránál nem több. Mégis miben kell segítened minden nap? És ők nem dolgoznak egyáltalán, hogy neked reggel 8-tól kell segítened még a szünetben is?

Esküszöm, nem értem. Mármint azt nem, hogy miért érvelnek ezzel a szüleid, mikor egy teljesen irreális dolog. Segítesz, otthon vagy, megcsináltok mindent, és utána mehetnél te is a szabadidődet úgy eltölteni, ahogyan szeretnéd. Egy 16 éves gyereknek nem az a dolga, hogy reggeltől estig robotoljon feleslegesen.

2014. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez van, ezt kell szeretned. Majd, ha külön laksz, úgy éled az életed, ahogy akarod.


Velem még 24 évesen is ezt tették, mert nem költözhettem el. Túléltem... vagyis csak majdnem haltam bele.

2014. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, kettes, és ha neked sz.ar volt, akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is?
2014. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves kérdező én is pont így vagyok itthon

És én is 16/f vagyok...

Nem is bírom. Tiszta stressz vagyok ALLANDOAN. Kapcsolatom se volt még.

Írj ha gondolod :)

2014. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!