Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám teljesen mélyponton...

Az apám teljesen mélyponton van mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Nos az van, hogy apám egy teljesen életteli mindenen viccelődő állandóan mosolygós ember volt mielőtt szeptember 30-adikán meghalt az anyukája a mamám. Azóta teljesen ki van akadva és magába folytja teljesen az érzelmeit. Tegnap este pedig azt mondta, hogy úgy néz ki senkije nem lesz mert, hogy úgy gondolja, hogy a párja akivel már több mint 12 éve együtt vannak már nem szereti őt és el fog menni. Olyan rossz így apámat látni, hogy magába van esve nem találja a helyét és teljes lehangoltság látszódik rajta minden pillanatban. Amióta mama meghalt azóta egyszer sem láttam úgy, hogy őszintén mosolyogna. Mamám az egész család középpontja volt és most felborult minden a családban. A papámat is nagyon rossz érzés minden este látni, hogy egyedül alszik az ágyon. Teljesen mélyponton van az egész család és ez engem is nagyon rosszul érint. Mit tudnék tenni, hogy egy kicsivel is de visszahozzam ezt az egyensúlyt ami a mamám halálával szinte teljesen eltűnt? 14/F
2014. okt. 25. 01:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Inkább a gyászt kéne erősíteni. Jogosan érzi, amit.

Majd néhány hónap, 1 év múlva jön el a ideje a visszarendeződésnek. Te nem gyászolod a nagymamád?

2014. okt. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Te nem tudsz sokat tenni egy felnőttnek ha van gyereke tartania kell magát.

Neki kell kimásznia az érzelmi mélypontjából.

2014. okt. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Dehogynem gyászolom, csak vagy nem tudom még felfogni, vagy elfogadtam, hogy nincs többé. Akár teljesen magamba zuhanok akár kicsattanok a boldogságtól egyiktől sem jön vissza. Elment ennyi kész vége. Tehetünk mi akármit. Persze apámnak nehezebb mert az anyukája volt és teljesen megértem.
2014. okt. 25. 02:08
 4/15 anonim ***** válasza:

De ez még máshogy Benned is.

Még 3 hét az semmi.

Majd egy év múlva fogod felfogni.

2014. okt. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Első mondat jav.: De lesz ez még máshogy is Benned.
2014. okt. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom...
2014. okt. 25. 02:16
 7/15 anonim ***** válasza:
Addig meg természetesek a hullámzó érzések.
2014. okt. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4%

1 éves gyász? Na ne vicceljünk.

Szörnyű dolog elveszteni egy hozzátartozót de szerintem a mamus akkora pofont osztana le a fiának ha megtudná, hogy 1 évig olyan volt mint egy élőhalott miatta, hogy a fal adná a másikat.

2014. okt. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

8: Köszönjük a " hozzáértő mentálhigiénés szakember" rendkívül "empatikus" válaszát.:)

Már csak a népi kultúrából is ismerned kéne a gyászév szót.

2014. okt. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként eszembe jutott valami. Eltemették a nagymamádat, vagy még hűtve van? Ott volt apukád, amikor meghalt?
2014. okt. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!