Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 13 évesen apám megvert. Azóta...

13 évesen apám megvert. Azóta nem állok vele szóba. Eltelt 10 év. Megbocsássak neki?

Figyelt kérdés
2014. okt. 18. 11:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Hogyhogy azóta nem állsz vele szóba?Összepakoltad a cuccod 13 évesen és elköltöztél?

Persze hogy bocsáss meg neki! Nem jó haraggal a szivedben élni!

2014. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem költöztem el, hanem akármi volt, csak anyámmal és a bátyámmal beszéltem. Úgy tettem mintha, nem is élne.
2014. okt. 18. 11:08
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom,mi lehetett az oka a verésnek, apukád akkori állapotát sem ismerem. Nem vagyok híve a testi fenyítésnek, de egy makarenkói pofont el tudok képzelni, egyéb verést nehezen. De ennyi idő elteltével már ne dédelgesd a sérelmedet, bocsáss meg neki. Neked is könnyebb lesz.
2014. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
Eléd ugrott és szétvert? Biztos volt valami kiváltó oka, ha eltelt tíz év akkor minden bizonnyal 23 vagy, na most ennyi idős korban már tudható, hogy egy ilyen tőmondatból sok tanácsot nem fognak tudni adni az emberek
2014. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
71%
Ha szereted rohadtul meg fogod bánni egy nap. Ha meg nem akkor akkor meg mit fárasztod magad a gondolkodással?
2014. okt. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

Bocsáss meg neki, 13 évesen még gyerek volt, nem tudta mit csinál!


(23 évesen illene helyesen fogalmazni)

2014. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt csak te tudod... én a helyedben akkor, ha belátja a hibáját és bocsánatot kér, akkor megbocsájtanék, egyébként meg nem.

(én anyámmal vagyok hasonló viszonyban, de ő elgaloppozta magát, mert azzal jelent meg egy idő után, hogy "jöttem békülni" majd elkezdte továbbra is azt fújni, hogy neki miért volt igaza, és nekem mit kéne már másképp látni, úgyhogy fordulhatott is vissza a kapuból)

2014. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, ha megbocsájtasz, akkor azt fogja gondolni, hogy nincs probléma, az akkori tettével. Most is azt gondolja valószínűleg...de akkor végképp sazt fogja érezni, hogy veled meg lehet csinálni bármit.

Csak gondolkozz el azon, hogy akarod az idődet pazarolni egy olyan emberre, aki megvert. Vagy inkább normális emberekre fordítasz figyelmet.

2014. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Ha mindenki, akit megvert az apja (legtöbbször jogosan), haragudna, elég gáz lenne.

A mai fiatalok nem tisztelik a szüleiket, de ők elvárják azt.,

2014. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
Jogos pofon nincs, sokkal jobb lenne a társadalom, ha kivetné az erőszakos embereket.
2014. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!