Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett hirtelen baj, hogy...

Miért lett hirtelen baj, hogy gazdagok az új barátaim? Miért csinálja?

Figyelt kérdés

Anyáék kiskoromban elváltak, akkor Anya visszaköltözött velem vidékre, Apa Pesten maradt. Régebben kimerült abban az, hogy apával vagyok, hogy ott voltam Bp.-en, elmentünk ide-oda és ennyi.


Aztán valahogy jóban lettem pestiekkel és bemutattak a barátaiknak, külföldiekkel is megismerkedtem és most szeptemberben már sulit váltottam és Pesten kezdtem az évet. Szóval egyre többet voltam velük, rengeteg közös programunk van, most is velük utaztam el.

A régi barátnőimmel pedig eléggé megszakadt a kapcsolat, mert őket nem az érdekelte, mint engem.

Ami zavar pedig az az, hogy Anya felhív még tegnap, hogy hát beszélgetett az otthoni barátnőimmel, akik nagyon aggódnak értem, meg hogy tényleg nagyon megváltoztam és hogy nem tudja, mit csináljon. Mondom Neki, hogy nem értem, ezért miért kell felhívni, mindjárt 17 éves vagyok, persze, hogy megváltoztam a 14 éves önmagamhoz képest.

Aztán kibújt a szög a zsákból, mert mondta, hogy lehet, ez a változás a tehetős barátaim, barátnőim hatására történt... Furcsa, eddig egyáltalán nem zavarta ez, meg bárhova mehettem, ha ők is jöttek velem.


A régi barátnőim azért beszéltek Vele, mert haragszanak rám a nyáron történtek után.


Ezt hogy adjam Anya tudtára?

Mert már próbáltam elmondani, de szerinte csak aggódnak értem... Hát hogyne.


2014. okt. 25. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Nézd, ha ennyien mondják, akkor nem jó irányba változtál a gazdag barátok hatására.
2014. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Összesen hárman mondják.

Anyát eddig nem zavarta, sőt. Még Ő támogatott a leginkább.

2014. okt. 25. 12:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Megis miben valtoztal?

Es most kezd kialakulni a szemelyiseged valtozol...

Ha a tehetos barataid nem nagykepuek,nem rongyrazoak akkor baratkozz vluk nyugodtan de te soha ne legyel nagykepu... Felnottel meg rengeteget fogsz valtozni nyugi

2014. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Ha nekem hárman is azt mondják az ismerőseim közül, hogy rossz irányba változtam, leülök és elgondolkodom ezen.


Te miért nem teszed?

2014. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Régebben nem nagyon jártam el bulikra, koncertekre, de részben azért, mert vidéken nem volt hová, ha meg Pesten voltam, nem tudtam volna kivel elmenni.

Aztán ott annyira normális boltok sem voltak, max New Yorker, C&A. Szóval nem is öltözködtem, vásároltam annyit, mint most. Nem foglalkoztam ilyen szinten a külsőmmel.

Szóval ilyen semmiségeken változtattam, elkezdtem sportolni, stb.


A régi barátnőim azért mondják ezt, mert lekoptattam őket és haragszanak rám. De nem tehetek róla, hogy velük semmit nem lehetett csinálni, semmiről nem tudtam velük normálisan beszélgetni, mert mindenen csak nevettek, poénnak fogták fel.

Az a barátság semmi a mostaniakhoz képest.


Utolsó, ha neked 3 régi barátod mondja, hogy megváltoztál, akikkel nagyon csúnyán összevesztél, akkor is nekik adnál igazat? Tényleg?

2014. okt. 25. 12:47
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem írod, hogy miért vesztetek össze.

Bár most olvasom, hogy 17 éves vagy csak, így könnyen megszédülsz Pesten, pláne ha vidéki kislány voltál.

2014. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igazából már így is szinte alig beszéltünk, szóval a barátságunk a nullával volt egyenlő. Bármit meséltem, kiborultak, meg "úristeneztek", vagy vihogtak, mint a 6 évesek. Szóval egy idő után semmit nem beszéltem meg velük.

Aztán mondták augusztusban, hogy feljönnek a Sziget utolsó napjára és találkozzunk majd ott (nekem bérletem volt). Mondtam, hogy jó, persze, majd összefutunk.

Csak aztán nekem közbejött pár program és így nem találkoztam velük, ezen berágtak.


Attól, mert 17 éves leszek még csak, rögtön úgy kell hozzáállni a dologhoz, hogy nekem nem lehet igazam?

2014. okt. 25. 13:29
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem azt mondtam, hogy nem lehet igazad, de 17 évesen még könnyebben befolyásolható vagy, pláne ha egy kis pénzt villantanak.
2014. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Erről eszembe jut, hogy sokszor szokták mondani, milyen bunkók, nagyképűek a "pestiek", ennél egy rosszabb van: a "Pestre" fölkerült nempestiek, akik annyira partyarcok és lazák lesznek hirtelen, hogy még mi "pestiek" is nézünk.
2014. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem villantanak semmit, Apa is gazdagnak mondható. Az más kérdés, hogy eddig engem nem vonzottak a drága holmik, a külföldi utazások.

Szóval eddig is részem volt ebbe, egyáltalán nem újdonság.

2014. okt. 25. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!