Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Voltatok már hasonló...

Szülők! Voltatok már hasonló helyzetbe kezelhetetlen gyerekkel? Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

A testvéremről van szó, csak már teljesen olyan, mintha az anyukám abszolút tehetetlen lenne vele szemben. De főleg az idegesít fel az egész ügyben, hogy amikor én voltam annyi idős, mint most az öcsém, én be voltam zárva a szobámba, soha nem mehettem sehova, és ha megcsináltam volna azokat, mint a tesóm, lehet már elásva lennék egy híd alatt... Szinte semmi olyat nem tehettem meg, mint amiket ő megcsinálhat most teljesen büntetlenül.


Akkor felsorolok néhány dolgot..

Volt, hogy meg lett beszélve, hogy éjfélre itthon kell lennie, erre hajnali 6kor anya ment el érte a házibuliba, ahol az öcsém volt a legidősebb a 17 évével, és mindenki teljesen részegen feküdt valahol.. kanapén, padlón, vagy udvaron tántorogva..

Aznap még húde bűnbánóan beszélt anyával amikor jöttek haza, aztán másnap reggel mindenki egy sz_r szemét alak volt, ha hozzá mert szólni, mert ő nem érzi jól magát.

Ha valamit elront még ő van felháborodva, hogy mi az, hogy mertünk szólni érte. Mert mit képzelünk magunkról.. Kölcsönkérte a kulcsaimat, és két hónap múlva anya szerezte vissza nekem az öcsém egyik részeges haverjától.

A múlt héten például minden nap részegen jött haza, és összehányta a szobát is, ami közös neki és a 8 éves húgomnak is.. De reggel megint ő üvöltött mindenkivel, hogy miért szólunk hozzá, senki ne szóljon hozzá, mert őt senki nem érdekel.

Nem szeretem ha bejön a szobámba, és piszkálja a cuccomat, mert sok mindent tönkre tett már. Erre tegnap is úgy jötten haza hogy kosz volt, és át volt rendezve egy csomó dolog a szobámba. Reggel amikor számon kértem, hogy mit keresett itt, akkor csak annyi mondott, hogy "hagyjál, lesz_rom". És valahogy megtalálta a család spórolt pénzét is egy kicsi dobozban, és rendszeresen lopta belőle a pénzt. Az utolsó számolások alapján eltűnt 25 ezer forint egy hónap alatt, ami azt jelentette, hogy nem tudtunk befizetni néhány számlát... De erre is az volt a válasz, hogy "nem én voltam, hagyjatok már, lesz_rom." És ránkcsapta az ajtót. De végül kiderült, hogy de igen, ő volt, de akkor sem adja vissza..

Ilyen példát senkitől nem láthatott itthon, mert én sem, anya sem, és a nevelőfaterom sem ilyen egyáltalán.

Rossz-nem rossz, néha annyira szívesen felkenném a falra, de van akkora s_ggfej már, hogy visszaütne. Nem bírom már elviselni, hogy ekkora tapló és anya sem alszik már, és depressziós, mert egy ekkora görény lett a gyereke.

Nem tudom mennyire jön át a dühöm ezeken a sorokon keresztül, próbáltam moderálni magam, de borzasztó rossz így itthon lenni, hogy hogyha egy nyugodt napot szeretnék, akkor egy 72m2-es lakásban is kerülgetnem kell az öcsémet, hogy még véletlenül se találkozzak vele, mert biztosan csinál valamit amivel felidegesít...


Találkoztatok már ilyen esettel? És mit lehet csinálni vele? Ötleteket kérek szépen.. nagyon nagyon nagyon fontos lenn, mert ez így nem mehet tovább...


L/20


2014. aug. 11. 10:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Te se voltal es az ocsed se volt nevelve.
2014. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezt miből gondolod?
2014. aug. 11. 10:17
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Elso par sorbol.

Te a szobadba lettel nevelve. Mint irod, bezarva.

Testveredet 17 evesen hajnal 6-kor ugy kellett osszeszedni reszegen.

Ezt nevelesnek hivod? Tobbit nem olvastam vegig.

2014. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ja, így már értem. Hát van benne valami..
2014. aug. 11. 10:25
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Azzal kezdem, hogy utálom amikor azt írják, hogy a szülők is hibásak ha a gyereke ilyen link alak lesz.

Nem minden esetben hibásak a szülők.

Elolvastam amit írtál, és egy icipicit igazat adok az elsőnek. A szüleid nem igazán tudták, hogy kell nevelni gyereket. Veled az állandó büntetést alkalmazták, ahogy írod, bezártak a szobába ha rossz voltál. Így belőled ma nem lett egy magabiztos, kiegyensúlyozott ember. (ha az lennél, meg tudnád oldani te is ezt a gondot)

Az öcséddel meg túl "lazák" voltak, mindent ráhagytak. Így most az öcséd jó módjában nem tud mit kezdeni magával.

17 éves gyereket már nem lehet nevelgetni, sőt ráütni a kezére sem lehet ha rossz fiú. Az ő esetében drasztikus megoldásokra van szükség.

Igaz 18 éves korig a szülei a gyámjai, ők felelnek érte, de a rendszeres lopásokért meg lehet büntetni.

Pl: Ha lop, nem adni neki pénzt. Nyilván a tesód nem dolgozik (egyáltalán jár még suliba?) így az életfenntartásához szükséges alapokat megkapja, mint egy ágy ahol aludhat, étel amit ehet. De ezen kívül nem adni neki pénzt, sem szórakozásra, sem ruhákra. Oldja meg lopott pénzből.

Meg kell neki mondani, hogyha nem változtat a viselkedésén amint betölti a 18 évét, kiteszik az utcára. Hátha ettől megjön az esze. Ha mégsem, akkor bizony össze kell pakolni a kis cuccát, és 18-dik születésnapi ajándékként ki kell rakni. Hamar rájön, hogy a lesz*rom hozzáállást mások is tudják alkalmazni.

Mondjuk nem vagyok a verés híve, de az öcsédnek nem árt pár atyai pofon.

2014. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Pedig én elverném, de komolyan! Apátok mit szól ehhez? Annak kéne ezt intézni, nem a nővérkéjének. Ha nem lakik veletek akkor hajrá! Én simán megverném...
2014. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A pénzzel épp az a gond, hogy mivel szakmát tanul az iskolától és a gyakorlati munkahelyétől is kap összesen havonta 30 ezer forintot. Majdnem annyi pénzt kap egy hónapra bármire elkölthető zsebpénznek, mint anyának a családi pótlék és a gyerektartás összege egyben. Amit ugye nem költhet akármire, háztartásra kell. A nevelőapám meg messze dolgozik tőlünk, hogy meg tudjunk élni. Ugyhogy alapből az öcsém nem kap pénzt itthon egyáltalán, mert több van neki. Csak elissza kb 3 nap alatt a 30 ezret és utána kezd el lopni.

Én meg azon felül, hogy nem vagyok határozott és kiegyensúlyozott,még barátaim sincsenek, és elég antiszociális lettem a bezártságtól...

2014. aug. 11. 10:43
 8/22 A kérdező kommentje:
A nevelőfaterom azért nem üti meg, mert fél, hogy anya kidobja akkor, (bár már ő is eljutott arra a szintre, hogy mondta nekem, hogy nem érdekli már az sem, ha ki lesz dobva, ha elpattan az agya nagyon el fogja verni) az apám meg nem foglalkozik ilyesmivel. Elvan az új családjával sokszáz kilométerrel odébb, és nem érdekli egyáltalán az sem, ha elmesélem neki, hogy itt is van ám gyereke, és miket csinál.. Anya meg csak simán feleslegesnek tartja elverni, mert szerinte semmit nem érne el vele..
2014. aug. 11. 10:45
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Ha kap 30 ezret az öcséd, akkor anyád álljon elé, és mondja azt, hogy 30 ezerből vagy lead 10 ezret a kajára, vagy ha nem akkor az otthoni étkezését oldja meg. Egyszerűen nem kell rá főzni.

A lopott pénzt dolgot, meg úgy kell megoldani, hogy otthon ne tartsatok készpénzt. Vagy ha van, akkor az legyen mindig vagy anyudnál vagy nálad.

2014. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen kolyoknel mindegy mit lop ahaztol vagy mashonnan. Nincs penz, elvisz targyakat. Ha mar az sincs, akkor elohuzza a kest az anyjara es noverere, hogy neki igenis penz kell.
2014. aug. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!