Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a válás nem...

Szerintetek a válás nem kiszúrás valamilyen szinten a gyerekkel szemben?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a szülők elválnak a házon általában hitel van és az apa általában albérletben lakik. Szerintetek anyagi szempontból nem kiszúrás a válás a gyerekkel szemben? Mivel a gyerektartás általában nem valami sok egy gyerek ha pl. tanul jóval többe kerül. Ha az apa az új kapcsolatban gyereket vállal még kevesebb jut rá, az anya fizetése meg általában nehezen fedezi a hiteleket, rezsit. Persze tudom van aki jól keres ebben az országban de elég kevesen. Nem a gyerek luxusigényeire gondolok hanem a normális ellátására.
2014. szept. 6. 18:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
14%
Meg a ferfifal szemben, mert a birosag az anyanak ad mindent.
2014. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
A gyerekről van szó. Szerintem az ha a gyerek havonta kap egy kis összegű gyerektartást az semmit nem fedez.
2014. szept. 6. 18:22
 3/42 anonim ***** válasza:
84%

A gyerekkel egy mérgező házasság nagyobb kiszúrás. Rossz párkapcsolati mintát lát, lóg a kés a levegőben.


Kérdező, jól gondolom, hogy elvált nő vagy?

2014. szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltétlenül kiszúrás. Én nagyon helyeslem, hogy anyám elvált (meg se kellett volna házasodnia, bár akkor én nem lennék). Tartásdíj sosem volt. Ahogy hitel sem, ez a mi életünkben alap. Amíg nem volt meg a lehetőség (stabil állás és legalább egy szolgálati lakás - ez a háború, egyéb gondok és hosszú tanulmányok miatt anyámnak 39 éves korára jött össze), nem születtem meg.

Nekem sem lesz hitelem soha. Bármi történhet, hitelt semmiképp nem veszek fel.


Nagyon rossz egy nem működő családban élni. Szerencsére sosem tapasztaltam, milyen, ha egy házban lakik az egymást nem szerető s tisztelő pár, de borzalmas lehet. Ez is nagyon fontos, nemcsak az anyagiak, persze az utóbbiak is roppantmód azok. Célszerű annyi gyereket vállalni, amennyit el tudunk tartani egyedül is, persze tudom, hogy ez nem mindig járható út.

2014. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
29%
Általában a nőnek előbb utóbb lesz párja aki odaköltözik és ugyan úgy kiveszi a részét a rezsiből,ételből. Így még jól is jár apa fizeti a gyerek költségeit új párral meg éli mint Marci Hevesen.
2014. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
28%
De kiszúrás. Előbb utóbb elfelejtett gyerek lesz, és mindig is mig a többiek megkapják a szükséges dolgokat, ő el lesz felejtve.Mint ha nem is létezne az apja számára.
2014. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Általában ma Magyarországon vagy lakbért fizetsz vagy hitelt veszel fel. Irigylésre méltó akinek annyi fizetése van hogy egyedül anyagilag mindent biztosítani tud egy gyereknek de ez az átlag fizetésből nem valósítható meg.
2014. szept. 6. 18:38
 8/42 anonim ***** válasza:
94%
Jó kérdező akkor milyen választ vársz? Minden válóper után kerüljön a gyerek kötelezően árvaházba vagy mi?
2014. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondolok 6-os jön az új gyerek apának új nőci a gyerekkel meg nem törődik sem érzelmileg sem anyagilag ritka aki válás után is úgy törődik a gyerekkel.
2014. szept. 6. 18:40
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

Egy rossz házasságban felnőni ezerszer rosszabb.

Bárcsak elváltak volna a szüleim és nem kell azt hallgatnom egész gyerekkoromban, hogy marják egymást. Látni, hogy sír anyám, hogy apám megcsalja ezerszer és hasonlók.

De legalább nem volt elfelejtett gyerek, de jó nekem.

2014. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!