Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelki beteg vagyok anyám...

Lelki beteg vagyok anyám miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyum teljesen magához akar láncolni. Állandóan besértődik ha nem vele vagyok, ha pár órára elmegyek itthonról. Ha másnál alszom, haza se merek jönni mert ordibál. Állandóan azzal jön, hogy ő soha nem mehetett sehova, neki mindig mindent megtiltott a nagyim. De akkor mégis miért csinálja velem ő is ugyan ezt, mikor tudja mennyire rossz? Emiatt már kedvem sincs menni sehova, mert folyton azon idegeskedek mi lesz itthon, folyton hányingerem van, enni se tudok, már így is fogytam vagy 5-6 kilót az ideg miatt. Éjszakákat sírok, nincs semmihez kedvem, állandóan anya kattog az agyamban, hogy mit fog szólni. Soha nem voltam egy rossz gyerek, példamutató diák voltam kitűnő tanulmányi eredményekkel. Dolgozom is már 5 éve. Egyszerűen nem értem miért nem képes felfogni, hogy 21 évesen szeretnék már én is külön életet kezdeni. Így még költözni se merek, mert fenyegetőzik, hogy akkor megöli magát. Hogy kezeljem ezt a helyzetet, mielőtt végleg kikészülök idegileg?
2014. okt. 29. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

Én meg attól készülök ki,hogy engem nincs,aki kikészítsen,mint téged.

Amúgy,mondd neki azt,hogy ő is elköltözött az édesanyjától,lassan te is el fogsz,mert valahol ez az élet rendje!

2014. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
én is ilyen vagyok nem hagy élni komolyan, én amint 18 leszek lelépek a f**zba nincs erre szükségem..:))
2014. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

#2:Na én az ilyenek miatt-amilyen te vagy-nem akarok gyereket.Sz.rd csak le anyád,aki világra hozott!Persze,ha drogozik,alkoholista,akkor érthető,amúgy nem.

első voltam

2014. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
szerintem még mindig magamnak keresem meg a pénzemet ő nagyon kevésszer ad sőt mivel kondizok a kaját is magamra veszem, és beszállít a rezsibe is PEDIG járok iskolába kapja a családit:)
2014. okt. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ne hagyd magad. Tudod ennek szpihológiai hátterei vannak. Említetted azt, hogy a te nagyid is cukkolta az anyádat és lehet, hogy az anyád éreztetni akarja veled a rosszat. Próbálj vele beszélni és mutasd be neki a barátaidat, akkor biztosan moderálja magát és próbálj meg vele jól kijönni. Vagy ha nem megy akkor közöld vele, hogy ha nem hajlandó viselkedni akkor otthagyod és max akkor látogatod meg amikor neked ilyanod van. Járjon ez a fejedben, hogy már nagykorú vagy és már senkihez nem vagy kötelezve. Ez a probléma többnyire csak rajtad múlik.
2014. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység beszél belőle

ha megteheted költözz el mivel nem élheted az ő életét az ő akaratával őszerinte, aki öngyilkossággal fenyeget az nemteszi meg, hidd el tapasztalat, néha ott voltam ettől a dumától, hogy már azt válaszoltam, hogy adok kötelet segitek találni egy jó kis nyugodt helyet szép erős ágú fával ...

Ahhoz elszántság kell anyád meg nem elszánt hanem lelkiterrorista.

2014. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

- irigy, amiért neked van? életed, neki meg nem lehetett

- 21 vagy, költözz el, majd észbe kap, hogy elüldözött maga mellől

- fenyegetőzik... mindig (!) fog, megpróbál magához láncolni.

1. NEM lesz öngyilkos, max. besértődik (akár egy dedós)

2. mégis megpróbálja > NEM a TE hibád, az Ő döntése, az Ő hlyesége!

- ne engedj a zsarolásnak, mert belebolondulsz (tudom, mit beszélek, én 4 évig éltem így, és már 2 éve pszichológus kezel, hogy kiheverjem), nem lesz (így sincs!) életed, MENEKÜLJ!

2014. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb anya rettenet módon irigy a lányuk szépségére, fiatalságára, kapcsolataira. Eddigi tapasztalataim alapján az anya-lánya kapcsolatokban több feszültség volt, mint az apa-fiúban.

Ha meg nem erről van szó, akkor meg az élő barbibabájuknak tekintik őket, akik megnőttek, és el akarnak menni otthonról, ezt meg mindennel megakadályozzák.

2014. okt. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyád pszichiátriai eset. Ilyeneket mondani, hogy megöli magát, csak mert te szeretnél önállóan élni? Anyádnak első sorban saját magával van baja, hogy ő nem tudodtt nagymamáddal szemben a sarkára állni, és kijelenteni, hogy márpedig több önállóságot szeretnék. De neki is tudnia kell, hogy ami volt, elmúlt. Most már neki is önálló, felnőtt nőként, anyaként kéne gondolkodnia.
2015. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!