Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim nem engedik, hogy...

A szuleim nem engedik, hogy hatosztalyos gimibe menjek. Hogy gyozzem meg oket, hogy jelentkezhessek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 5. 22:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Beszéltem pár hatosztályossal, és õk mondták nekem azt, hogy a 9.-es tananyagot tanulták 7.-ben.:) Ami azt illeti én inkább buszoznék be naponta, persze ez attól függ, hogy melyik iskolába vesznek fel(ha jelentkezhetek). Ha a távolabbiba, akkor kolis lennék, de ezt sem sajnálnám:).
2014. nov. 7. 17:11
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is hatosztályosban tanultam. Nálunk csak a történelem volt, amit gimnáziumi tankönyvből tanultunk 7. osztályban, a többi a normál általános iskolai tankönyvből.


Történelemnél volt csak ez az előny, hogy 6 évünk van a 4 éves anyagra, de nálunk ez nem jött be. Nem jutottunk az anyag végére, mert az elején túl aprólékosan haladtunk, mert van idő, az újkori történelemnél viszont hátrányban voltunk, mert mindent akkor hallgattunk előröl. Nincs ez minden iskolában így, de nekem ez elég szerencsétlenül jött ki.


A többi tárgynál színvonalasabb volt az oktatás, mert válogatott diákok voltunk, nem kellett felzárkóztatni a gyengébb képességűeket.


A nyelvtanítás is magasabb színvonalú volt, mint az általánosban, ami arra volt jó, hogy 2 nyelvvizsgával a kezemben érettségiztem le.


Az, hogy milyen az osztályközösség és a tanárok a diákkal, az itt is a szerencsén múlik. Én pl imádtam ezeket az évek, a húgom viszont utálta. Nekem jó osztályom volt, rendes tanáraim. Neki széthúzó osztálya volt és kifogott olyan tanárokat, akiket nem szeretett.


Én minden nap 6:35-kor mentem a busszal, hogy beérjek az iskolába, egy átszállással. Megoldottam. Az első tanítási napon (évnyitó) bekísértek a szülők, utána már magamtól mentem.


Összefoglalva. Tanulmányilag jó lehet a hatosztályos. Nem kell csodákra számítani, mert rajtad múlik, hogy hogyan tanulsz. Osztályközösség pedig a szerencsén fog múlni.


26N

2014. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom meggyõzni anyáékat, pedig már mindent kipróbáltam. Úgy tûnik bele kell törõdnöm, hogy maradok az általánosban. Mindegy, az az osztálytàrsam, akivel mindenki kivételezik, átmegy hatosztályosba, és hátha így már jobb lesz az osztályközösség:) Azért persze folyamatosan kérlelem apáékat:))
2014. nov. 11. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!