Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok beszélgetni a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Nem miattuk nem lehet, hanem miattam. Ha otthon vagyok, ők próbálnak velem beszélgetni, de én elutasító vagyok. Egyszerűen kellemetlen nekem a szüleimmel beszélgetni, úgy érzem magam, mintha vallatáson lennék, ideges leszek. Amúgy sem vagyok valami beszédes. Ez, amennyire csak vissza tudok emlékezni, mindig is így volt, néha javult a helyzet, néha még rosszabb lett. Most elég rossz - elsősorban nem nekem, hanem a szüleimnek. Elég nagy lelkiismeret-furdalásom van emiatt, de úgy érzem, nagyon nehezen tudnék változtatni.

Mit javasoltok?



2014. nov. 7. 13:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és huszonéves nő vagyok.
2014. nov. 7. 13:30
 2/7 anonim ***** válasza:

A beszéd nagyon fontos. Azzal, hogy elmondasz egy élményt ami lehet pozitív vagy negatív azzal már segítesz rajta, hogy túltedd magad rajta.


Pl leszid a tanár mert otthon hagytad a füzeted. Mérges vagy rá, elég ha elmondod valakinek és már meg is nyugszol. Vagy valaki beléd rúg véletlen a suliban. Mérges vagy forrongsz, majd elmondod a barátodnak, aki megértöen mondja, hogy mekkora tapló aki beléd rugott, és már is jobb kedved lesz, kaiadtad magadból.


Talán kellene neked kzdeményezni velük egy beszélgetést. Vagy is mond el nekik, hogy te tini vagy most, és nem akarsz beszélgetni, de néha azért lehetne egy beszélgetöst csinálni. Ekkor elmondasz nekik dolgokat, és akkor kérdezhetnek.

2014. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a te hibad, hanem a szuleide. Gyerekkorodban valoszinuleg nem vettek komolyan, ha elarultal nekik valami kis artatlan titkodat, akkor vagy kigunyoltak, vagy lekicsinyeltek azt, vagy barmilyen negativ megnyilvanulast tettek. Es sok hasonlo oka lehet. Alapvetoen nem bizol bennuk, es ezt mar nem tudjak jovatenni.
2014. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre találták ki az angolok, hogy az időjárásról beszélnek. Egyébként meg általános a dolog, hiszen ha független és önálló, egyenrangú felek beszélgetnek, akkor általában közömbös jellegű a téma. A szülő-gyerek viszonyban azonban szülő a gyerek életére (beleértve a magánéletet is) lenne kíváncsi (csak azért, hogy tudjon valamit a gyerekéről és megnyugodhasson, hogy az jól boldogul az életben. Ezt azonban a felnőtt gyerek a saját életbe való beavatkozásnak tekinti.
2014. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, vannak ilyen gyerekkori "sérelmeim". De nem akarok ezek miatt hibáztatni senkit, főleg hogy mára már sok mindenben változtak a szüleim.
2014. nov. 7. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Idősek a szüleid és azért nem megy?


Kérdező én is ugyanígy vagyok,de már nagyjából sikerült elengednem a gyermekkori sérelmeket.Hidd el,az már elmúlt!Kihat a felnőttkorra a gyermekkor,de már felesleges bárkit is hibáztatni miatta.


Én azt javaslom, hogy nem kell magadról titkokat és belsőséges,bizalmi dolgokat megosztani a szüleiddel,hanem inkább tereld el a témát hétköznapi dolgokra.Beszéljenek ők magukról,te meg hallgasd meg őket.Kezdésnek.

2014. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A szüleid ismernek, tudják, hogy nem vagy túl beszédes, soha nem is voltál.Én már nagyszülő korú vagyok, de a faggatásnak még a halvány jelére is ugrok, nem szeretem.Mindig csak akkor beszélek, ha kedvem van hozzá, fiatalon sokkal szófukarabb voltam, de nem emlékszem rá, hogy emiatt furdalt volna a lelkiismeret.Légy udvarias a szüleiddel, beszélj annyit, amennyi jólesik aztán vonulj vissza a saját világodba, ahol jólérzed magad.
2014. nov. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!