Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj van velem? Vagy félénk...

Baj van velem? Vagy félénk vagyok? Ha nem beszélek meg mindent a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok amiket elmondok. De ha tetszik valaki vagy a suliba történik velem valami azt nem mindig mondom el a szüleimnek, hanem inkább a barátnőimnek, mert úgy érzem, hogy ezeket a dolgokat velük jobban megtudnám beszélni. Pedig a szüleim nyitottak lennének rá, meg sokszor érdeklődnek is, hogy történt e valami de en olyankor azt mondom hogy semmi érdekes. Mert pl.: ha elmeselem anyanak hogy ramirt egy fiu es talalkozni akar.. Akkor minden nap rola kerdez, hogy na mivam avval a fiuval? Meg hogy miket szoktunk beszélgetni? És nemtudom dee engem ez zavar.. Jobban szeretem megtartani magamnak ezeket a dolgokat. Meg barátnőkkel ezeket szerintem sokkal jobban meg lehet beszélni.. Vagy nemtudom.. Szerintetek baj van velem? Vagy mit tegyek?
2014. okt. 27. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van,18 éves vagyok,de régóta ez megy,és jól működik.Semmi problémám nem lett abból,hogy nem mindent mondtam el a szüleimnek,bár erre nekem meg is van az okom.Az ok pedig hasonló,mint a tiéd...nem szeretem,ha egy témára vannak itthon hárman(any-m,keresztanyám,mamám).És nem szeretem,hogy keresztanyámék irányítják az életünket.


De világ életemben tudtam helyesen dönteni,csak néha mégis másfele vitt a szívem.Tévedtem néha,és beláttam,miután hibáztam,és rájöttem,hogy hibáztam.Kértem másoktól tanácsot,mert mertem.Amikor nem fogadtam meg,és pórul jártam,azután rájöttem,hogy nem is volt akkora hülyeség az a tanács.


Aztán utána tényleg megtanultam,hogy úgy kell cselekedjek,ahogy jó nekem.Sose jutottam bajba,szerencsére.Az élethez kell a józan ítélőképesség,ez alapja annak,hogy egy gyerekből felnőtt váljon.Nem pdig az,hogy jogilag mikor válik felnőtté.Én sem váltam még teljesen felnőtté,de már csak egy lökés hiányzik:befejezni az iskolákat,munkát keresni,és harmonikus érzelmi életet élni.:)


Van olyan szülő(gyakorlatilag a második anyámnak nevezem),akinek elmondom mindent.Ha ilyen anyám lenne,soha semmi gondom nem lett volna,és talán a hülyeségeket se követem el,és nem tapasztalok annyit,amennyit tapasztaltam.


De jó az,ha van felnőtt is,aki minden terhedet segít egy kicsit cipelni,még ha csak pár méteren keresztül is.

2014. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Nincs semmi baj veled, teljesen normális. Szinte minden korodbeli így van vele.
2014. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
én max akkor beszélek a fiúügyeimről anyának, ha érdekel a véleménye. az apróbb részleteket a barátnőimmel beszélem meg.
2014. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkot jó, már kezdtem megijedni . Amugy 16/L Köszönöm a válaszokat :)
2014. okt. 27. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!