Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mennyire lennétek...

Szülők! Ti mennyire lennétek kiakadva, ha a huszonéves fiatok egy nap bejelentené, hogy a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Hogyan reagálnátok? Megpróbálnátok rábírni arra, hogy próbálja ki lánnyal is?


Huszonéves éveim közepén járó, már szüleimtől különélő fiú vagyok, már 5 hónapja párkapcsolatban vagyok egy férfival. Szeretném szüleimet beavatni, de félek a reakciójuktól.



2014. nov. 7. 21:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
nem akadnék ki, mert nincs hozzá jogom, egyébként sincs semmi bajom a melegekkel. megkérném, hogy mutassa be a barátját, meg minden egyéb, mint egy ellenkező nemű párokból álló kapcsolat esetén is.
2014. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem akadnék ki, mert toleráns ember vagyok, több homoszexuális barátom is van. Az egyik unokatestvérem is az. Ugyanolyan emberek.
2014. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
65%
Én még örülnék is neki.
2014. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
9%
miért örülnél? így nem lesznek valószínüleg unokák? :)
2014. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Itt senki nem egyenlő a te szüleiddel. Lehet, újat mondok neked, de általában a szülőség nem azt jelenti, hogy adott esetben ugyanúgy reagál minden szülő.

Végül is te már éled az életed. Ha véletlenül jutna a tudomásukra, akkor sem lenne könnyebb .

Vállald fel magadat és beszélj velük. Aztán majd kiderül, mi lesz a következménye.

2014. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azt is szíven üti kicsit a dolog, akinek nincs baja a homoszexualitással. Más, ha az ember környezetében, vagy a családjában történik. Nem lennék kiakadva, de aggódnék érte, hogy emiatt előítéletekbe ütközik majd az életben. Ha nincs másik gyerek, akkor persze az is ott van, hogy soha nem lesz unokám.. lehet, hogy amúgy sem lenne, de az más, ha valami eleve kizárt. Egyébként felvilágosult szülő szerintem nem próbál rávenni, hogy próbáld ki lánnyal. Nyilván ez olyan mintha egy hetero pasit akarna homoszexuális kapcsolatba hajszolni. Ha az én gyermekemről derülne ki ez a dolog, akkor ezt a helyzetet próbálnám természetesnek venni. Tehát ugyanúgy kíváncsi lennék a párjára, és befogadnám a családba, ha tartósnak bizonyul a kapcsolat.
2014. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Igaz, nekem csak másfél éves a fiam, de azért válaszolok.

Először csalódott lennék, hogy nem lesz menyem, és valószínűleg unokám sem, de aztán nyitott lennék a "vőjelöltem" felé. Semmi bajom a melegekkel.

A férjem már nehezebb eset lenne...

2014. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen megérteném és támogatnám, ugyanúgy, mintha a másik nemhez vonzódna. DE! Ne azzal foglalkozz, hogy itt a válaszolók hogyan reagálnának, valószínűleg egyikük sem anyud/apud, inkább lassan mondd el, mert rosszabb lesz, ha 3 év múlva mondod el, mintha még most.
2014. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%
28 éves vagyok és nálunk a helyzet fordított: mindenki azt hiszi meleg vagyok pedig nem. Eléggé aggódnak és szoronganak emiatt...
2014. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Azon akadnek ki h mit szurhattam el hogy a huszoneves fiam ezt nem merte idaig elmondani nekem...
2014. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!