Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ilyesmire...

Normális, hogy ilyesmire gondolok? Mással volt már ilyen? Beszéljek erről a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy sokszor úgymond elképzelem, hogy megölnek. Ez a gondolat engem egyáltalán nem ijjeszt meg, inkább tetszik. Sose lennék öngyilkos, mert nem vagyok depressziós, vagy ilyesmi.

Régóta vannak hasonló gondolataim. Olyan 12-13 évesen kezdődött, de akkoriban csak olyanok jutottak eszembe, hogy pl.: ha valahova utaztam buszon/vonaton lejátszódott bennem, hogy belénk jön egy kamion, vagy kisiklik a vonat, és senkinek sem esik baja rajtam kívül. Mára már ez átment kicsit "drasztikusabb" képzelgésbe és arra vágyom(?), hogy elraboljanak, bántsanak, megöljenek.

Nem tudom, hogy ez mennyire mondható normálisnak, de semmiképp se akarok pszichológushoz menni, hisz nem akarok se magamba, se másban kárt tenni.Ezek csak gondolatok.


2014. nov. 10. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem normális dolog. És igen, legalább a szüleiddel beszélj erről. Elsődlegesen amúgy velük kell. :)
2014. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ez nem kamu a pszichiatriara menj. A baj nem keves nalad.
2014. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pszichiátria? Úgy tudom oda már olyanok járnak, akik...dilisek. Én viszont nem vagyok az.
2014. nov. 10. 17:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem csak dilisek járnak oda. Egyébként egy pszichológussal érdemes lenne beszélgetned.

Valamilyen szinten normálisak a "beteg" gondolatok, de az átlag emberben rossz érzést kelt ha átfut az agyán, hogy mi történne ha elejtene egy kisbabát, vagy ha csak úgy eldűtené a szobában a gyertyát és stb.

2014. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyakran en is gondolok ilyeneket. Ha megserulnek, bantananak hogyan elnem meg, a csaladtagjaim, barataim mit csinalnanak. De korantsem vagyok erre, inkabb elborzaszt, megremiszt.

A te eseted nem normalis ... Ki akarna, hogy megoljek?

2014. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első hszes vagyok: figyu kérdező, a pszichiáterhez valóban nem csak olyanok járnak. Sőt, pszichológushoz sem csak olyanok járnak, akiknek szükségük lenne rá. De elsődlegesen a szüleiddel beszélj, aztán minden mást majd úgy is közösen oldotok meg. Egy dolgot tudj, hogyha szükségszerű ilyen szakemberekkel élned abban az égadta világon semmi ciki, vagy kivetni való nincsen. Az utóbbit csak a jövőre való tekintettel írom számodra, és amiatt, hogyha ne adj isten másokat cikiznél majd emiatt. :)
2014. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes játékot játszik néha velünk a saját agyunk, de a drasztikus képeknek van, hogy kevésbé szörnyű a kiváltó oka. Ne ess rögtön pánikba. Én nem vagyok szakember, de ismerek egy példát, ami hasonlít a tiedhez, persze könnyen lehet, hogy pusztán csak a tünet egyezik:

Kicsit régen, még kamasz koromban játszottunk egy játékot a barátnőimmel. A lényege az volt, hogy mindenki kitalált egy karaktert, és ezekkel a karakterekkel alkottunk egy történetet. (ha mond valamit az asztali szerepjáték, akkor annak a butított verzióját kell elképzelni) Sokszor azt vettem észre, hogy többiek karakterei gyakran szenvednek súlyos sérüléseket a harcok során. Feltettem magamban a kérdés, miért? Hiszen ezt a világot mi alkotjuk, nem kellene, hogy folyton veszítsünk. A válasz hamar világossá vált. Amikor veszélyhelyzetben egy karakter magatehetetlenül, sérülten fekszik, azzal a többiek választás elé kerülnek. Segítenek, vagy ott hagyják. Természetesen egy ilyen tündérmesében nem hagyják ott. Mit érez ekkor az a játékos, akié a sérült karakter? Azt, hogy szeretik, hiszen nem hagyták ott azt a karaktert, aki végül is őt magát személyesíti meg. Ugyanez a helyzet akkor, ha a karakter meghal és a játékos végig nézi, ahogy a többiek megsiratják.

Tehát a játékos, aki horrorisztikus helyzetekbe viszi a saját karakterét, nem őrült sorozatgyilkos, csupán azt akarja, hogy rá figyeljenek, és szeressék.

Ugyanez a képlet akkor amikor a vékony lány azt hangoztatja, hogy ő milyen kövér, várva a környezet tiltakozását.

Remélem tudtam segíteni. :)

2014. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg kordában tudod tartani ezeket a gondolatokat, addig nincs baj (nekem is ugyanez van, ugyanilyen gondolataim voltak, vannak). Amíg így állsz hozzá, hogy "ezek csak gondolatok", addig a realitás talaján állsz, és ez jó!


Én a helyedben nem mondanám el a szüleidnek. Csak feleslegesen aggódnának. És se pszichológushoz, se pszichiáterhez nem mennék, hiszen reálisan látod ezeket a gondolatokat. És ezt úgy írom, hogy nekem 14 évesen fél évig kellett járnom pszichiáterhez és pszichológushoz is egy baleset miatt, de azon kívül hogy telenyomtak nyugtatóval, semmit nem csináltak, csak rontottak az állapotomon. Aztán szerencsére kapcsolatba kerültem egy olyan pszichológussal, aki egész más oldalról állt a problémámhoz, és ő megtanította, hogyan kezeljem a kiborulásaimat. A nyugtatóról kb. 1-2 hónap alatt tudtam leszokni (0,5 mg Rivotril napi 3-4x, de volt, hogy többször is, mert magamnak kellett adagolni "érzés szerint"). Úgyhogy pszichológushoz ne menj szerintem!

2014. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs bajod, ez normális, nekem is voltak ilyen merengéseim ennyi idősen:) Ennek következménye nem igen lesz, inkább mint egy hozzászóló írta rejtett lelki vágy-hiány okozza. Ez tetlegességig nem is tud fajulni, hisz szinte lehetetlen olyan szituációba kerüljön az ember mint képzeled. És a történet vége, hogy kinőttem :) De szerintem ha utána keresel, még találsz is rá pszichológiai magyarázatot a serdülő kori részben. Én egyszer rákerestem és le volt írva részletesen, s akkor megnyugodtam hogy hun, más is van így :)
2014. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!