Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok ha nem...

Rossz ember vagyok ha nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés
én szeretem a gyerekeket stb. de hogy nekem legyen azt nem szeretnêm, van még valaki így mint én?
2014. nov. 12. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ettől rossz ember. Lehet, hogy sokak szemében önző döntésnek tűnik, de attól még nem az.

Rosszabb lenne, ha annak ellenére vállalnál, hogy nem akarsz. Azzal két ember életét tennéd tönkre: a gyerekét (aki semmiről se tehet) és a sajátodat.

Ha számodra ez a helyes döntés, akkor ez a jó döntés:) Többiekkel meg ne foglalkozz:)

2014. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. nov. 12. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
30 éves vagyok, a párom idősebb és már van gyermeke. Ő úgy van vele, hogy mindegy, én viszont nem szeretnék gyermeket. Én is szeretem őket, de nem érzem úgy, hogy kell saját. A testvérem gyerekeit nagyon szeretem, szeretek velük lenni, jól kijövünk, de úgy érzem én nem arra születtem, hogy anya legyek. Szerintem nem kötelező mindenkinek gyermeket vállalnia, és ettől egyáltalán nem vagy rossz ember.
2014. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
énis ugy vagyok mint te :) és köszi hogy irtatok!
2014. nov. 12. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Fu engem kiraz a hidek toluk. El se tudom kepzelni, hogy itthon uljek 2 evig, elhizzak, kupi legyen stb. Raadasul a gyerekkel is csak kitolnek, mert egyaltalan nen vagyok anyatipus. Azert szulni meg nem fogok, hogy a csaladom bekenhagyjon ezzel a temaval. Van eleg no a vilagon akinek sose lett volna szabad szulnie es en nem fogok kozejuk tartozni.
2014. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember. Akkor lennél az, ha mindezek ellenére vállalnál gyereket, holott tudod, érzed, hogy jelenleg nem vagy alkalmas rá. Lehet, hogy később akarsz majd. lehet, hogy nem. Ez a te döntésed, és ha valaki ez miatt önzőnek nevez, akkor el lehet magyarázni neki, hogy ha szülsz 1-2 gyereket (vagy szül a barátnőd), de te nem tudod megfelelően szeretni, gondoskodni róla, ha elhanyagolod, akkor tönkreteszel egy életet, de juppi, mindenki örüljön, mert van gyerek??
2014. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolso! teljesen igazad van :)

utolso elötti! megértem, énis borzongott etöl! és igen, aki nem akar az a ö döntése, am fiú vagyok :) köszi hogy megértetek :)

2014. nov. 12. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért lennél rossz ember? Még csak önző sem vagy.


az emberek miért is vállalnak gyereket?


hogy ne legyenek egyedül, mindig legyen velük vki,

hogy legyen vki, aki ápolja őket, ha idősek lesznek. "hogy tudjanak vkiben gyönyörködni", hogy létrehozzanak vmit, és azért, h vmit hagyjanak magukt után.

tehát nem önzőség gyereket vállalni? de, nagyrészt az.


A szülők miért akarják,h a gyerekük is vállaljon gyereket? azért, h tudjanak unokázni.

lehet itt álszenteskedni, de gyerekvállalás igenis önzőség, főleg a mai világban. a gond azzal van, h sokan képtelen elfogadni azt, ha vki úgy dönt, h nem akar gyereket, vagy rossz anyagi körülmények között is összevissza szülnek.


Szóval ha nem akarsz gyereket, és tudod, h rossz szülő lennél, akkor ne vállalj gyereket, ennyi.

2014. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!