Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A "rossz napja van" jó mentség...

A "rossz napja van" jó mentség arra, hogy az ember leteremtse a gyerekét?

Figyelt kérdés

Annyiszor van, hogy apám minden kis apróságért, amit amúgy észre sem venne, ha "rossz napja van" bejön, elkjezd ordibálni, vüöltözik, tajtékzik, és kimegy.

És mindennap, minden héten van egy ilyen legalább.

Amikor meg mondopm anyámnak, hogy megint mi van, mi a baja, mi rosszat tettem(mindig magamat okolom, hogy én vagyok a hibás) akkor jön a "jajj, csak rossz napja van."

De ez jó mentség?

Tök jó a hangulat addig amíg meg nem történik az ilyen, és utána nagyon rosszul vagyok.

Most ilyen apróságokon felhúzza magát, hogy nyitva maradt az ablak, nem mostam el rögtön a tányérom miután megettem, hanem ott hagytam, mert elmentem filmet nézni közbe.(amit nem kötelező elmosni rögtön, de ilyenkor mikor balhés kedvében van minden hirtelen rossz amit csináltam, vagy nem csináltam)

És már elegem van.

Hogy hónapok, évek óta ez megy, én nem szólhatok vissza, mert akkor tuti nekem annyi lenne...


Miért jönnek ezzel a "rossz napja van" dumával? Akkor ha nekem is rossz napom van, én is oda mehetek random emberekhez, és elkezdhetek velük üvöltözni?



2013. máj. 30. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Nyilván nem könnyű az élete. Ilyen a természete. Ha alapból normális és ezek csak heti egy-egy kirohanásra korlátozódnak, akkor semmi különös nincs benne. Ő ez a temperamentum.

Hidd el, sokfajta emberrel fogsz még találkozni az életben.

2013. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
82%
Éretlenségre vall. Mindenkinek vannak rossz napjai, még akár meg is történhet ilyen, de tudni kell belátni és elnézést kérni. Ettől a személy csak több lesz, nem kevesebb, tévhit, hogy aki nem kér bocsánatot, annak mindig igaza van.
2013. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem jó mentség. Anyám évekig terrorizált ezzel az ürüggyel - minden egyes nap "rossz napja" volt, és ezt könyörtelenül rajtam verte le.


Különösen utálom az ilyen dumát... sokkal megértőbb lennék, ha valóban velem lenne problémája. De így?! Tulajdonképpen ezzel azt üzeni: bármit megtehetek veled, hiszen a gyermekem vagy, tőlem függsz. Azért vezetem le rajtad a napi stressz, mert te nem tudsz ellene tenni semmit.

2013. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Tudom milyen,nekem majdnem minden nap ezt teszi anyum...
2013. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

Nézd, ha az ember belekerül egy nagyon stresszes helyzetbe vagy életbe, akkor nagyon sok mindent rosszul fog lereagálni, amiket más helyzetben egy kézlegyintéssel elintézne. És ez nem jelenti azt, hogy helyes, hogy ezt így kell, viszont ha majd te is belekerülsz egy olyan szituációba, akkor meg fogod érteni. De ilyenkor ez még nem is nagy gond, hisz jogosan szól valamiért.

A baj ott kezdődik, ha nincs miért szólni a gyerekre és mégis patáliázik. Tehát ha valami olyat vezet le a gyereken, amiről semmit nem tehet. Pl. munkahelyen stressz érte, hazamegy és meglátja a gyereket, aki még meg sem szólalt, de már úgy kezdni, hogy takarodj be a szobádba leckét írni! Na ez helytelen, mert miért használ ilyen durva szót vagy miért nem bizonyosodik meg felőle, hogy egyáltalán kész-e az a lecke. Vagy egyáltalán hajlamos vagy-e rá, hogy nem csinálod meg.

De ha mondjuk nincs kész a házi és leteremt jobban, mint a helyzet kívánná, mert ideges valami miatt, mert rossz napja van, akkor az ugyan nem helyes, de egyrészt igaza van, mert miért nem csináltad meg, másrészt meg így jött ki belőle. Ami nem szép dolog, de mondom, ha majd belekerülsz egy ilyen életben, akkor veled is megeshet. És a másiknak ugyanolyan rosszul fog esni.

2013. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Apám ezt mindennap eljátszotta :( Már nincs köztünk, és hiányzik is :( Az utolsó napjaiban beszélt csak a nehézségeiről, amik az életben érték. Tudod valaki kibeszéli , valaki kidühöngi magából. Ez már csak ilyen, vérmérséklet kérdése... Én elnézném neki a helyedben!
2013. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Én a helyedben megmondanám apádnak, hogy velem így nem beszélhet. Ne legyél áldozat. Jobban jártok mindketten. Benne tudatosodik, hogy mit csinál a gyerekével, és te se sérülsz lelkileg.


Én annak idején megettem, Ketten ordítoztunk apámmal, megsértődött, de aztán békén hagyott.

Amúgy meg, ha tinilány vagy, akkor ez a természet rendje sajnos. Távolabb kell kerülnötök egymástól.

2013. máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%

Na, azért ennyire nem kell a szülők keresztre feszítését itt előkészíteni vagy kampányolni a gyerekek elnyomása ellen!

Én voltam gyerekként olyan helyzetben, amikor jogtalanul kaptam! Mert mondjuk anyukámat védtem az erőszakos apámmal szemben. Jogos lehetett volna, hogy úgy érzem, hogy apám egy szemét? Igen, mert az is volt!

De ha az összehajtogatott ruháimat lusta voltam elpakolni a szekrénybe és ott gyűltek a fotelba, akkor igaza volt, hogy szólt érte? Igen. És ha éppen rossz napja volt, akkor ezt kiabálva mondta. Rosszul esett? Igen. De nem követett el vele megbocsájthatatlan bűnt. Mert nem olyanért szólt, amiért nem kellett volna.

És utólag, így felnőttként és szülőként más szemszögből látva a dolgokat, tudom, hogy milyen nehéz dolga van a szülőnek és mit jelent egy háztartást ellátni, fenntartani. Mit jelent az, hogy valami miatt egy olyan helyzetbe kerülni, amikor is a bolhából elefántot csinál a szülő és egy nem elrakott tányéron problémázik.

Meg olyan gyerekek sem voltak még, akik még soha nem bántották meg a szüleiket hangnemben valami miatt, amiért nem kellett volna! Egy gyerek is képes bolhából elefántot csinálni és rossz napjai alatt megbántani a szülőt, csak a szülők már ezt másképpen kezelik a tapasztalatuk miatt.

2013. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Nekem anyám ilyen. Már tiniként mondtam, hogy gondolja át egy kicsit a dolgot, mert baromira unom, nem vagyok én boxzsák. Ő persze kinevetett.

Most felnőttem, eljöttem, egy ideig látogattam, de azt hitte, ugyanúgy folytathatja a dolgot. A legutóbbi alkalommal csak annyit mondtam neki, hogy ez nagyon rossz ötlet volt, mert akkor én most hazamegyek. És eljöttem. Letiltottam gmailen, facebookon, ha hív, felveszem, de lerázom. És kész, ennyi. Majd ha rájön, hogy nem jól csinálja, amit csinál és bocsánatot kér, akkor beszélhetünk újra. Sajnos ha a szülő nem képes magát nevelni, akkor a gyereknek kell nevelni őt.

(Mondjuk tény, hogy eddig nem sok eredményt értem el: annyit mondott, hogy örüljek hogy csak a vállam ütötte meg, mert valójában pofont akart adni. Hát kösz.)

2013. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy a "szülő szent, gyerek kuss" családmodell hívei le fognak pontozni, de baromira nincs joga a szülőnek a gyerekén levezetni azt a feszültséget, amit máshol szenved el. Azért vagyunk emberek, hogy gondolkodjunk, és ne ösztönállat módjára cselekedjünk, hanem meggondoljuk, mielőtt ordibálunk a másikkal...
2013. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!