Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy ennyi idősen...

Normális hogy ennyi idősen még mindig anyámtól függök?

Figyelt kérdés

Februárban leszek 21 éves. Édesanyámmal és nagymamámmal ékel. Egyedüli gyerek vagyok, anyu egyedül nevelt fel. Hiába vagyok ennyi idős anyukám még mindig kislányként kezel. Folyamatosan számon kér hogy hova megyek, kivel megyek, mikor érek haza. Ha 1-2 óránál többet vagyok távol, akkor leordítja a fejemet, hogy én egyedül hagyom. Szeretnék elköltözni itthonról és a saját lábamra állni, de ezt meg se merem neki mondani, mert félek a reakciójától. Anyu súlyos pánikbeteg, depressziós, a mamám szerint csinálna magával valamit, ha én elköltöznék itthonról és az az én lelkemen száradna. Egyszerűen már nem tudom mihez kezdjek, folyton egy görcsben áll a gyomrom, hogy időben hazaérjek, vagy ha kések akkor mire érek haza, mennyire leszek kiosztva. Mégis mit tegyek? Nem normális dolog ennyi idősen függni egy szülőtől ugye?


20/L


2014. nov. 18. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Ha anyud pánikbeteg, depressziós, akkor kezdje el magát kezeltetni. És mondjuk mamád vigyázzon rá, mert nagyban az ő felelőssége lehet, hogy ilyenekkel kell anyudnak küzdenie. Egyébként, amíg ott élsz és ők tartanak el addig megmondhatják 20on évesen is, hogy mit csinálj, de azt nem, hogy elmehetsz-e onnét, vagy se. Szerintem igen is, ha így akarsz tenni, akkor költözz el, lehet egy ideig lesz harag, de ne törődj túlzottan vele, neked élned kell a saját életedet.
2014. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem költözz el, de nagyon gyorsan. Az én anyám is ilyen. Ne aggódj, szerintem nem fog semmit csinálni magával. Ha pedig mégis az nem a te lelkeden száradna, mert az a normális, hogy elköltözik a gyerek, ami ennyi idősen már teljesen reális. Hidd el, ahogy múlik az idő, csak egyre rosszabb lesz. 30 évesen is vele akarsz majd élni? Egyébként nekem úgy tűnik, hogy nem te függesz tőle (mármint érzelmileg), sokkal inkább ő tőled...
2014. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyet tudsz tenni, a saját kezedbe venni az irányítást és élni az életed, illetve ha tudsz akkor elköltözni. Ez a "ha elmész csinálna valamit" szöveg a legundorítóbb dolog amit mondhatnak. Gyakorlatilag arra kérnek, hogy b..szd el miattuk az életed, és ne önálló ember legyél, hanem az ő kis házi kedvencük....ér ez ennyit?
2014. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még csak annyit, hogy apám se engedte, hogy 18 évesen elköltözzek, szóval vhol ez a szülők részéről természetes reakció, de én csak azért is elköltöztem, munkám is volt miért ne tettem volna. Egy idő után apám is megbékélt, szerintem veled is megfognak. Mindenképpen úgy költözz el, hogy elbírd magad tartani.
2014. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Költözz... Sokan élnek még ilyenkor a szüleikkel, pl. egyetemisták, de nyugodtan önállósulhatsz is már, ha van jövedelmed.
2014. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Hm...Mama részéről ez valami érzelmi zsarolás? Nagyon olyan szaga van a dolognak. Ha anyukád tesz magával valamit, már bocsi, de az ő döntése. Felnőtt ember. Nehogy már azért ne kezdj el saját életet élni, mert anyukád és a mamád zsarolnak.


Egyébként nem azért, hogy riogassalak, csak egy sztori: 29 éves nő, régebbi barátnőm. Nem volt valami buli az élete. A szülei elég szigorúan fogták. Nem randizhatott pasikkal, suli után rögtön haza kellett mennie stb stb. Amikor érettségi előtt szerenádozni mentünk a tanárokhoz, és ő is jött, mikor hazaért, az anyja megrugdosta!!! Ordítozott vele...

A lényeg annyi, hogy nem tudott saját életet élni amíg otthon volt. 28 évesen tudott elköltözni otthonról. Összeköltözött az egyik barátnőjével. A szülei balhéztak, kitagadták, mikor elmondta, és elment otthonról. Mai napig nem tartja velük a kapcsolatot. Azt sem merte elmondani hol lakik. DE!

Azóta elkezdett ÉLNI. Szórakozni jár, randizik. Talán 1-2 év múlva már komolyabb párkapcsolata is lesz. Eddig nem volt neki.


Szóval gondold meg, hogy otthon maradsz e ilyen bánásmód mellett.

2014. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is el kellett számolnom az időmmel huszonévesen, és nem tolerálták ha kések, vagy ha nem tudták hol és kivel vagyok. A tapasztalat az hogy aki ilyen a húsz éves lányával ilyen lesz a huszonhat és a harminc éves lányával is. Mindig lesz ok hogy miért ne éld a saját életed. Ha megszokja hogy érzelmi zsarolással maga mellé láncolhat, közel a harminchoz már még nagyobb sértődésekkel kell szembenézni ha saját életet akarsz.

Most még nagyon fiatal vagy. Jöhet egy szerelem vagy egy jó munkalehetőség... bármi. Ebben a korban talán könnyebben fogadja el a kirepülésed. Az lenne nagyon jó ha lenne egy jó munkád más városban ahol albiban lakhatnál. Vagy összeköltöznél a szerelmeddel.

2014. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a párom van hasonló helyzetben. 28 éves, az anyjával él még, eddig nem tudott elköltözni, mert az anyja elveszi a pénze 80%-át. A párom eddig úgy volt vele hogy végülis miért ne, főznek, rá mosnak, fedél van a feje felett, valahol jogos amit az anyja csinál. 2 éve vagyunk együtt, most kezd ráébredni, hogy k*rvára nem jogos az anyja viselkedése. Nyugdíjas az öreglány, és elvárja hogy kinyalják a s*ggét. Boltba jár helyette a fia, kaját hord a dédnagyapjának, mindenben igazodnia kell az anyjához, mert különben hisztirohamok vannak. Összeköltözést tervezünk, de úgy látom minden követ megmozgat az öreglány hogy ez ne sikerüljön... Minden ismerősnek tele beszéli a fejét azzal hogy a totál elcsavartam a fia fejét, és én micsoda egy dög vagyok stb. Tipikus.
2014. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
8: ahogy beszélsz a párod rokonairól eléggé alá is támasztod, hogy micsoda egy dög vagy. Az én párom rokonai is mindent elkövettek, sőt még durvábbat is, de azért attól én még moderáltam magam és nem süllyedtem a szintjükre, majd beszéltem úgy róluk, ahogy szerény véleményem szerint igen csak felháborító lenne.
2014. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9-es, éppen most mesélte el a párom telefonon hogy miket vagdosott a fejéhez a nővére rólam, amikor alig ismer. Emiatt beszéltem róluk úgy ahogy. Az anyja ugyanez. Sajnálom, de én az a fajta vagyok aki x ideig tűr, de ha robban akkor nagyot. Már nem tudom tisztelni őket, de esküszöm, megpróbáltam.
2014. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!