Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék? Érzem, hogy...

Mit csinálhatnék? Érzem, hogy meg fogok őrülni anyámtól.

Figyelt kérdés
Most válnak a nevelőapámmal. Elhiszem, hogy nagyon rossz neki, és egy világ omlott össze benne. Mikor be akart szedni egy csomó gyógyszert, és meg akart halni, azt mondta senki nem szereti ott voltam mellette, vígasztaltam. Most, hogy elköztöztünk rajta tölti ki a dühét, folyton ordít a semmiért, minden nap megsirat. Kiskoromban is ez volt, vagyis durvább, mikor kiskoromban édesapámmal váltak. Akkor elég volt a depresszióbólés az öngyilkossági hajlamaiból.
2014. nov. 2. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
mondd el neki ezt
2014. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, hogy egy második válás problémái is nálad csapódnak? Túl sok mindent nem tehetsz, sajnos anyukád rád vetíti ki az összes felgyülemlett bánatát. Ha ordítozós időszaka van, említsd meg neki, hogy nem adtál okot a kiabálásra, de mindezt próbáld indulat nélkül, minél csendesebben. Sok sikert.
2014. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagymamád? Átkéne menned pár napra, vagy délutánra. Ilyenkor jobb ha egy felnőtt egyedül van..


Ne haragudj rá, bizonyára nagyon megviselte ez a helyzet.

2014. nov. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

16 vagyok...

Az összes rokonom egy másik városban lakik elég messze tőlünk..

2014. nov. 2. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát figyu..

az én anyummal is vannak néha gondjaim bár nem olyan szinten mint neked..

Hát ilyenkor a legjobb amit tehetsz hogy elmész otthonról..

távol áll tőlem hogy anyud lelki álapotára rosszatt mondjak, de lehet hogy jott tenne neki ha beszélgetne egy pszichologussal.

2014. nov. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosítsd magadban, hogy ez nem a te problémád, hogy ő válik. Ettől még mellette lehetsz, és segíthetsz neki, de próbálj érzelmileg távol maradni. Nekem ez segített.


Mikor összeszedte magát nem mondom, hogy egyből visszataláltunk egymáshoz, azért idő kellett, de megoldottuk. Hihetetlenül önzőnek találtam, hogy saját magát sajnálja, mikor én is elvesztettem az "édesapámat", és nekem is támaszra LETT VOLNA SZÜKSÉGEM, ehelyett még az anyukámat is elvesztettem egy időre. De megértettem, hogy neki nagyon rossz volt, próbáltam legalább én nem önzőnek lenni akkor. Persze utólag megbeszéltük, és bocsánatot kért. Kitartást kívánok neked! És egy monológot gyakorolj be nyugodt hangon: "Tudom, hogy nem rám vagy mérges. Miért velem kiabálsz?"

2014. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!