Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idősebb szülők! Hogyan élitek...

Idősebb szülők! Hogyan élitek meg, hogy a fiatal felnőtt gyereketek önszántából külföldön vállal munkát? Mi a legjobb érv, ami enyhít a fájdalmatokon?

Figyelt kérdés

------- Ugyebár a gyerek a saját életét éli, nem azt az életet, amilyet Ti elképzeltetek neki. --------

--->

Mi az, ami segített ennek a fenti mondatnak a belátásában, és könnyebbé tette az elengedést, beletörődést?


Előre is köszönöm a válaszokat, hogy betekintést nyerhetek idősebbek, tapasztaltabbak gondolkodásmódjába!



2014. nov. 6. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem semmi problémám em volt azzal, hogy a gyerekem önálló életet él.

Az nem sokat számít, hogy "csak" az ország másik felén, vagy külföldön, ez az ö döntésük, az ö életük.


Ma, amikor van internet, a kapcsolattartás nem nehéz, akár naponta tudunk egymással kommunilálni (mégha ezt nem is tesszük, mert már nem gyerekek, akiknek naponta "kell" az anyuka)

2014. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok még nagyon idős, de támogatom a gyerekem az elhatározásában, örülök, hogy jól érzi magát kint.

Bár igaz, bízok benne, hogy haza fog költözni, de ha nem így lesz, nekem akkor is csak annyi a fontos, hogy neki jó élete legyen, elégedettnek, boldognak szeretném tudni, látni. Számomra fontosabb az ő boldogsága, boldogulása, mint, hogy én mit érzek, mennyire hiányzik.

2014. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Én se idős nem vagyok, se gyermekem nincsen, de talán az a gondolat menet segíthet, hogy amilyen életet szánnál a gyermekednek azt itthon ma már nem igen tudják megvalósítani, míg külföldön nagyobb eséllyel tehetnek így. Ez, azért szerintem jobban segíthet a fájdalmadban. Plusz próbálj arra gondolni, hogy neten tudjátok a kapcsolatot tartani, illetve gondolom nem örökre ment el, továbbá te is talán kilátogathatsz hozzá.
2014. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Bar en a masik oldalon vagyok, de


Amikor anyukam fiatal volt a 60as evekben, elkoltozott a szulofalujabol egy nagyvarosba, kabe 60 kilometeres tavolsagra. A szuleivel csak levelben tudta tartani a kapcsolatot, es eleg ritkan irtak mert korulmenyes volt.


Mi most ezer kilometerre lakunk egymastol, minden hetvegen skype-olunk, videon beszelgetunk ameddig akarunk, ha az unokaja mutatni akar neki valamit, megmutatja. Ha valami surgos van ir egy emailt, folyamatosan kap kepeket, videokat.


A vilag osszement, nincs ezzel semmi gond SZVSZ.

2014. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Én is a másik oldal vagyok és én minden nap hívom anyukámat viber-en most hogy végre vett egy okos telót :).
2014. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Manapság már ez szinte ugyanolyan, mintha az ország egyik végéből költözne a másikba. Sőt igazából még lehet, hogy jobb is. Interneten beszélgetni ugyanúgy lehet külföldről is, mint itthonról. A hazautazást meg sokszor még egyszerűbb is megoldani külföldről. Nekem a szüleim mindketten borsodiak, viszont egyetemista koromtól egy darabig Pécsett éltem, ott mentem férjhez, a gyerekek is ott születtek, később lettünk pestiek. Pécsről Borsodba eljutni egy fél napig tart és egy vagyonba kerül. Nagyfiam most Angliában él, minden évben karácsonyra és néha nyáron is haza szokott jönni. Csak 2-3 órás a repülőútja, és a kinti fizetéséhez képest a repülőjegy is olcsó. Tehát én inkább örülök neki, hogy ilyen talpraesett és sikeres, egyáltalán nem vagyok szomorú miatta.
2014. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ez semmiféle törést nem okozott. Az lett volna a gond, ha nem akarnak önállósodni, a saját útjukat járni. Ez az élet rendje. Segítem őket, amiben csak tudom és olyan sűrűn tartjuk a kapcsolatot, ahogy tudjuk, illetve igényeljük. Nekem az a lényeg, hogy ők boldogok legyenek és megtalálják a számításukat, ha ez meg van, akkor számomra a leválás semmiféle fájdalmat, sokkot nem okoz.


Élem a saját életem, becsülettel felneveltem őket, most már én is gondolhatok magamra.

2014. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Az első karácsony nélkülük, azt hittem, nem élem túl.

Túléltem.

Eszemmel tudom, itthon nem élne olyan jól, mint külföldön.

De mégis, rossz érzés, hogy messze vannak. Tudom, ma már nincsenek távolságok.

Régen csak úgy haza szaladtak, vagy én vittem valami finomságot nekik.

Azóta nem eszem Túró Rudit. Tudom, egyik lányom nem jut hozzá ahol van, pedig imádja.

Első zserbó sütésemnél, amikor már nem voltak itthon, potyogtak bele a könnyeim.

Ezeket nem mondom el nekik. Nem is lenne értelme, hiszen miattam, miattunk ne jöjjenek haza.

Szóval, én nehezen viselem.

2014. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám nehezen viseli, főleg az eleje volt nehéz, mert két kicsi unoka van, akikkel addig minden nap találkozott, játszhatott, most meg negyedévente egyszer.

Azért a skype nem ugyanaz, mint megölelni őket.

De amint lehet, hazamegyünk, nagyon kellett a pénz, nem lehetett kihagyni a lehetőséget.

2014. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, olvasod-e még. Ha csak pénz gyűjteni megy és haza fog jönni, akkor elviselhetőbb. Amikor viszont jön az unoka, az olyan fájdalom, amit nagyon nehéz elviselni. Úgyhogy én költözni fogok. Kimegyek én is, hogy nagymama lehessek, igaz, ezt kérték is, mert ott segítség nélkül gyereket nevelni embertelen. A dologhoz tartozik, hogy angolul nagyon jól beszélek (ez a munkám) és nem vagyok még 50. Embertelen nehéz lesz dolgozni ÉS nagymamázni, de még nehezebb lenne évente egyszer látni őket.Remélem segítettem...
2014. nov. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!