Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha veszek egy motort megtiltha...

Ha veszek egy motort megtilthatják a szüleim a hasznalatat?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok.Közúton kb fél óra az egyetem,tömegközlekedessel másfél. Ráadasul több átszállással,tömött buszokon amiken kb. se leülni se tanulni nem lehet. Ez a napi 3 óra utazas nettó időpocsekolas,amit tanulassal,edzessel el lehetne tölteni plusz ki is faraszt. Van jogsim és összeszedtem a pénzt egy kismotorra amivel járnék.

A szüleim viszont maximálisan ellenzik mert szerintük rendkívül veszélyes. Ez tény,bar a sok átkelesnel is elcsaphatnak.

De ezzel viszont napi 2 órát megtakaríthatnék.

Utánaszámolgatva egy év alatt kb 15 napnyi időm elmenne csak az utazassal,feleslegesen.


De egyelőre otthon lakom,ők tartanak el szóval joguk van beleszólni a dolgaimba.Szerintetek tényleg kiraknának ha megvenném a motort?(Ezt mondják) Meg lehetne őket győzni valahogy? Vagy valami alternatíva?

19/F


2014. nov. 19. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilthatják meg, ha te tartod fenn, te fizetsz mindent.
2014. nov. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Argloss ***** válasza:
83%

Akár egy idegen is megtilthatja, de attól még azt csinálhatsz amit akarsz.

Érvelj, hogy mi szól a motor mellett és miért lenne jobb, mintha elköltöznél. Pénz nélkül az utcára rakni valakit télen egyenlő a gyilkossággal. Bár télen motorozni se jobb, de még mindig jobb az elsőnél. Egy autót fenntartani jóval drágább, de ha a motortól ennyire irtóznak, akkor ezt is számításba lehet venni. (azt legalább télen is tudnád használni)

2014. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tilthatják meg, viszont kirakhatnak otthonról.
2014. nov. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Jogilag nem, de az érthető hogy ellenzik mivel már lassan tél van egyre hidegebb, esősebb idő van, ilyenkor különösen veszélyes. Én is motorral járok munkába, szüleim kézzel lábbal tiltakoznak és könyörögnek hogy ne tegyem, nekem a munkahelyem innen félórára van motorral talán még annyi sem, 2 falun át kell utazzak, busszal nekem bonyolult mert ez egy csomópont a mi városunk amibe az van hogy sok busz abba a másik városba ahol a munkahelyem van csak egy részen halad át, ami itt a lakóhelyemen megy busz azok érintik azt a megállót de más merre mennek. Nekem innen gyalog bő 20 perc az a megálló ahonnan a busz indul bérletet fizetik ugyan a munkahelyemen de itt ha felszállok egy buszra hogy menjek 2 megállót és ott át a másikra több időm megy el rá mintha gyalog mennék mert nem úgy van a csatlakozás sem, magyarán innen gyalog ahhoz a megállóig 20 perc ahol várok 15-20 percet majd buszozok félórát, nekem is már majdnem másfélóra, ha átszállok azzal megint elmegy 30 perc várakozás csak ott és akkor egy helyben állok a hidegben az már több mint másfél óra gyaloglással is spórolnék 10 percet minimum de alvás szempontjából is gyatra mert már hajnali 4 óra előtt kell kelljek hogy ne kelljen kapkodjak. Akkor amikor szereztem egy Simsont és azzal kezdtem bejárni fél óra alatt bent voltam spóroltam 1 órát ami nagyon jó volt. Szüleimnek akkor nem volt ezzel bajuk de most tél közeledtével már ellenzik is. Apám már olyan szinten hogy inkább odaadja az autóját hogy járjak azzal mert beismerte hogy tényleg sok a buszozási idő, neki meg ott a céges autója amit megbeszélt a főnökével hogy munkaidőn kívül is használhat ha fizeti az üzemanyagot, persze én ebbe bele mentem, de mint kiderült a tesóm is azzal az autóval menne dolgozni csak mert neki buszozás igaz hogy 30 perc lenne de más helyre megy és azzal érvelt hogy mindig sok cuccot kell vigyen, így már megint az van hogy mégis ő kapja meg az autóhasználatát én meg megint kénytelen vagyok motorozni amit ugyanúgy elleneznek amiben teljesen igazuk van ugyan de tudják jól hogy délelőttös műszakból mire hazaérek lesz délután 4 óra. Délutánosból (2 műszakba dolgozok) majdnem éjfél ha buszoznék és mire hazaérek lefürdök alszok elegendő időt reggel 9 ig akkor busszal már délbe el kellene induljak hogy időbe odaérjek úgy hogy ott a buszmegálló a munkahelyemtől 3 percre csak a gond az hogy túl korán érek be, bemenni bemehetek az étkezőbe is lehetek csak kb mindenki hülyének néz, mellesleg nekem is lenne dolgom délelőttönként akár maszek akár bármi ügyintézés meg hobbim is van, edzeni is szoktam járni. De hiába velem is hasonló van de én se tudok mit csinálni, járok motorral persze de magam is tudom hogy ilyen időbe már nem lehet ha tavasz lenne vagy nyár és jóidő azzal nincs semmi probléma. De télen én is gondba vagyok ezzel, szóval a te szüleidnek is igazuk van valamilyen téren, de próbáld meg kibírni a telet utána ha jön a jó idő motorral nyugodtan mehetnél.
2014. nov. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tilthatják, de nem tudnak ellene tenni semmit, mert felnőtt vagy. Bár nem tudom télen hogy akarsz majd motorral közlekedni amikor leesik a hó.
2014. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hó? :D

Évek óta szinte mar nincs is. Főleg itt BP-n.


Kosz az eddigi valaszokat.

2014. nov. 20. 00:21
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Jogilag nem tilthatják meg, de érthető a részükről, hogy nem akarják, hogy így tegyél.

A legtöbb baleset a motorosokat éri, még azokat is, akik jók. Egy ismerősöm majdnem meghalt egy ilyen balesetbe, egy terepjáró hibázott, nem vette észre. Nem kívánnám neked, hogy hasonlóan járj, sőt senkinek se, szóval jól gondold meg. :(

2014. nov. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Biztosan azért tiltják a szüleid amiért mi is tiltjuk a mi gyerekünknek a motorozást. Sajnos a motoros balesetek többsége vagy csonkítással jár vagy meghal a motoros.A közlekedési eszköz igen védtelen mindennel szemben.A HALOTT MOTOROS NEM JÓ MOTOROS! Nem elég ráülni a motorra,tudni kellene amikor az autó elhalad melletted(én is vezetek és sokszor látom nem tartják be a kikerülési távolságot a motorosoknál) mekkora szélt kavar? Az autók által gerjesztett szél-áram lesodorhat a motorról!Nemcsak a motor kerül pénzbe,hanem a hozzávaló ruházat! Amikor beérsz az egyetemre át kellene öltöznöd.Van esőkabátod,megfelelő cipőd hozzá? Ha megérkeztél az iskolába hova tudod lerakni,elzárni? Nagyon kevés motort lehet biztonságosan lezárni.Az egyetemhez eljutnál kerékpárral? A környékeden van-e kiépített kerékpárút? Esetleg azzal a kerékpárral elmehetnél-e amit napjainkban bérelni lehet(nem jut az eszembe a neve a sárga bicikliknek amiből mindenki vehet és más tárolási helyen lerakhatja)? A szüleid csak azért szólnak bele a te dolgodba mert még sokáig szeretnének neked örülni! Lásd be,hogy támogatnak téged a továbbtanulásban is! Szeresd ŐKET ameddig vannak!
2014. nov. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Sajnos a motoros balesetek többsége vagy csonkítással jár vagy meghal a motoros"


Ne haragudj, de ezt az ordító baromságot honnan vetted? A motoros balesetek 1-2%-a jár halálos sérüléssel. Csonkolásról én meg még személy szerint nem is hallottam.

Ami inkább gyakori azok a csonttörések (bár ezek is szvsz 10% alatt vannak)., ennek meg a töredéke maradandó.


Nem vitatom, hogy a motorozás nagyon veszélyes, de azért butaságokat ne terjesszünk!


[link]


A kerékpár amire gondolsz pedig a BUBI :)

2014. nov. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Meg nem tilthatják, de érthető, hogy aggódnak érted. Beszéld meg velük, ígérd meg, hogy felelősségteljesen, a kresz szabályait betartva használod a motort.
2014. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!