Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megtilthatják, hogy...

A szüleim megtilthatják, hogy férjhez menjek?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, főleg apukámmal. Nem tudott rendesen nevelni, csak büntetni, tiltani meg fenyegetni.

20 évesen összepakoltam és leléptem otthonról a barátomhoz külföldre. Ő itt él és dolgozik. Én is dolgoztam, most épp otthon vagyok, mert suliba szeretnék járni.

A barátom felvetette, hogy összeházasodhatnánk, mert akkor könnyebb lenne jogilag. Persze már korábban is téma volt a házasság, nem csak emiatt.

A szüleimmel azóta béke van, de anyukám a lelkemre kötötte, hogy 5 év jegyesség előtt hallani sem akar házasságról vagy babáról (nem vagyok várandós, nem is tervezzük). A mi családunkban későn házasodni "divat", az unokatestvérem 33 évesen ment férjhez 10 év jegyesség után, a másik unokatestvéremnek 7 éves kapcsolata van, 27 éves, de nem is terveznek esküvőt a jövőben.

Anyu szerint egyrészt sértődés lenne az idősebb nőrokonok részéről, hogy megelőzte őket egy csitri, másrészt szájára venne az egész város, mert milyen dolog ez már.

A párom jövőre szeretné, ha esküvőnk lenne (2. évfordulón), én még halogatnám, de csak anyuék miatt, magam miatt nem.

Félek, ha bejelentem ezt otthon, hatalmas balhé lesz, és még itt is utolérnek az utálkozó üzenetek, hogy mit pattogok.



Mit tegyek?


21l


2014. okt. 7. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

A szüleid véleményt mondhatnak, de többet nem.

A rokonoknak pedig aztán semmi közük, hogy te mikor mész férjhez. Csak azért mert más elvan 30 évesen a párjával esküvő nélkül, neked is ezt kéne tenned?

Tedd amit jónak látsz, nehogy aztán megbánd más miatt.

Vagy a 27-30 évesek lehet, hogy szétmennek, és kár volt ezt várnod, hogy menjenek már férjhez.

Ez a te életed, ha más nem megy még férjhez, akkor vessen magára!


Én is 21L vagyok amúgy, hát irigyellek, mi még most vívjuk meg az összeköltözés gondjait a családdal.

2 éves kapcsolatom van :)

2014. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szépen, csendben összeházasodtok.
2014. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem tilthatják meg, és a zaklatást is el lehet kerülni, max. nem veszed fel a telefont/számot váltasz.

Ellenben ilyen fiatalon én a helyedben jól átgondolnám a házasságkötés gondolatát, a magam érdekében. 1-2 évet még élhetnétek együtt "csak úgy", aztán ha a ezalatt is minden helyzetben kitartotok egymás mellett, akkor "lehet" fontolóra venni az esküvőt. Mármint én így csinálnám, de ti tudjátok. Akárhány éve is vagytok együtt, még csak most kezdtek felnőni.

2014. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem szólhatnak bele. Házasodnek a helyedben.
2014. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Felnőtt ember vagy, szabadon dönthetsz az életedről. Ha éretlenebb vagy korodnál vagy a férjjelölteddel gondok vannak-amiket ők kivülről, több élettapasztalattal- jobban átlátnak, valószínűlen jót akarnak Neked. Ha csak a vidéki, pletykás rokonság nehezményezné akkor sz@rd le.
2014. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Csak én vagyok, aki "most kezd felnőni", a párom 27 éves. Anyuék kedvelik őt, nem vele van bajuk.

Mondta, ha anyuék amiatt nem akarják, hogy anyagi okokból nem tudnának csak úgy ideutazni, akkor teszünk félre annyit külön, hogy kifizetjük a jegyeket.

Lehet, ez van a háttérben, csak nem merték bevallani, hogy rosszul állnak? (nem lepne meg, sose ment jól)

2014. okt. 7. 12:22
 7/18 A kérdező kommentje:

Sosem volt jó viszonyom a szüleimmel, így nem tudják, mennyire vagyok érett, nem igazán foglalkoztak velem úgy, nem is "ismernek".

A nagymamám igen, mert már gyerekként is vele beszéltem meg mindent, ő jobban ismer. Neki mondtam el, hogy kijövök, mondta, hogy ha ő lenne 20 éves, gondolkodás nélkül csomagolt volna.

(anyuéknak is volt ilyen lehetősége, apu dolgozott kint, de nem mertek, mert hogy otthon van mindenük)

2014. okt. 7. 12:24
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez olyan szánalmas. Régi korok maradványa. mindent úgy csináljatok, ahogy nektek jó.

Én öt gyerek közül a legidősebb vagyok, három már megházasodott és gyerekeik is vannak.

Én idén mentem férjhez, kisbabát várok 40 évesen. Nem gondolom, hogy a többieknek meg kellett volna várniuk, amíg én "révbe érek".

2014. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Az jutott eszembe, amikor a Büszkeség és Balítéletben számon kérik Elizabeth-en, hogy hogyan lehet az, hogy a húgai bálba járnak, amikor a nővéreik még nem mentek férjhez.
2014. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

" sértődés lenne az idősebb nőrokonok részéről, hogy megelőzte őket egy csitri"

:D :D :D ez az év poénja :D :D :D



"szájára venne az egész város, mert milyen dolog ez már."

Mármint mi?? Hogy egy fiatal nő férjhez megy??


Az eszem megáll, milyen ostoba emberek vannak.

2014. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!