Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondasz el egy olyan...

Hogyan mondasz el egy olyan dolgot a szüleidnek, amitől tudod, hogy gyűlölni fognak, ami miatt megvetnek majd?

Figyelt kérdés

2014. nov. 23. 19:21
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Igen. Gondolom nem volt nehéz kitalálni, annyi kérdést olvastam már erről, mindig az a válasz, hogy "ők a szüleid, az a dolguk, hogy szeressenek"

Ez persze igaz, szeretnek a szüleim. De meddig?

Hithű keresztények. Kényszerítenek, hogy járják keresztény ifjúsági csoportba. Egyre jobban érzem a kívűlállóságomat.

Elmondani pedig azért szeretném, mert már nem bírom tovább. Nincs senki, akivel beszélhetnék róla, ha nem ők, akkor ez emészt fel. És fogalmam sincsen, hogyan mondhatnám meg nekik, hogy megértsék, nincs ezzel olyan nagy baj, mint gondolják.

2014. nov. 23. 20:49
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim hithű keresztyének (én is az vagyok).


Most pillanatra elgondolkoztam azon, hogy ők mit mondanának ilyen esetben.


Valószínűleg nagyon szenvednének, különösen az édesanyám, de utána megszoknák, ahogy sok ember megszokott sokmindent.


Én, ha ilyen gondom lenne, egyszerűen nem járnék többet. Ha kérdeznék, mondanám, hogy ez nem érdekel.


28/F

2014. nov. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem most mondta a pápa, hogy okék a melegek?
2014. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
38%
A pápának minden oké csak ne rugják ki.
2014. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Először is, nyugodj meg, nem fognak utálni.

Másodszor pedig, sok szülő nem fogja fel, hogy a vallás hit kérdése, a hit lelki dolog, nem pedig olyan, amit a másikra rá lehet erőszakolni, hogy márpedig ő abban higgyen, azokat az elveket kövesse, mint a szülők.

Persze, lehet ilyen hülyeségekkel fenyegetőzni meg követelni, hogy márpedig muszáj eljárnod a keresztény csoportba, de ez nem fog téged megváltoztatni.


Nem tudom, milyen fajsúlyú dolgot tettél, de a keresztény szülőknek sokszor a házasság előtti szex, vagy az alkalmanként megejtett bulizás is hatalmas bűn, pedig alapvetően a mai világban már nem az.


Tudni kéne, hogy mit csináltál. Ha szeretnél leírhatod privátban, és megpróbálok segíteni :)

2014. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%

Igazad van! Ezzel nincsen olyan nagy probléma, sőt.. Igazából semmilyen sincsen!

Én megértem, a templomban nem mindig tanítanak szép dolgokat, főleg nem a melegekről.

De a Bibliát NEM Isten írta, hanem emberek! Emberek, akik buták voltak, akik azt hitték ők a tökéletes példák, akikre mindannyiunknak hasonlítani kéne.

Elmondom neked ez akkora h*lyeség! Mindannyian emberek vagyunk, egyéniségünk minden bizonnyal különböző, de megkérdőjelezhetetlenül EGYENLŐek vagyunk!

Megérthető ha félsz, én is rettegnék a helyedben, de szerintem mindenki más is.

Még ha azt is mondják "nem vagy elég "jó" a mennyországhoz" neked akkor is tudnod kell, hogy igenis az vagy! Nem számít, hogy mit mondanak, hogy ostobaságban hisznek, neked tudnod kell, hogy Isten minden gyermekét szereti! Legyen az homoszexuális, zsidó, néger, cigány, keresztény, buddhista és a többi

Én hiszem, hogy meg lehet változtatni ezt a Világot!

Kitartást! Soha ne add fel önmagadat senki kedvéért sem!

2014. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%
Légy bátor! Nagyon sokat vannak ilyen helyzetben, a megoldás ha beszélsz róla
2014. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, rendesek vagytok!
2014. nov. 24. 18:25
 19/26 anonim ***** válasza:
19%
Istent nem kelletett vón belekeverni, mert amit mondtál nem fedi a valóságot.
2014. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Valóban? És megmondanád miért? :)
2014. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!