Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondasz el egy olyan...

Hogyan mondasz el egy olyan dolgot a szüleidnek, amitől tudod, hogy gyűlölni fognak, ami miatt megvetnek majd?

Figyelt kérdés

2014. nov. 23. 19:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi idős vagy? Van már valakid?

Mert ha 18felett vagy, akkor bajod nem lehet belőle, ha pedig van valakid, könnyebb elmondani, mert van akire tamaszkodhatsz, ha egyedül vagy és még kiskorú vagy, akkor szerintem várj vele. A vallás sajnos nem tudja befogadni a melegeket.

Bár mondjuk attól függ. Szüleid erről véletlenül nem szoktak beszélni?

2014. nov. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok és nincs barátom

Van egy jó lány barátom, szüleim úgy hiszik a barátnőm

Ők nagyon elítélik a melegeket, egyszer szóba hoztam, hogy van egy osztálytársam.. Anya azt mondta, hogy kerüljem el!

2014. nov. 26. 20:10
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Soha a büdös életben nem leszek képes megérteni, hogyan tudnak emberek elítélni, megvetni stb. olyasmit, amiről az illető, aki benne van abban a valamiben NEM TEHET????? Ez számomra pont olyan, mintha a vakot elítélnék azért, mert nem lát, a fél karral születettet meg a fél karjáért. Egy szülő (az vagyok, két felnőtt fiú anyja) ilyen vallomásnál egyet tehet: félti a gyermekét azoktól, akik "elítélik". És szereti, megérti, elfogadja. Nem "makulátlan, hibátlan keresztény" az, aki a másik baja felett ítélkezik, bárki legyen is az, kivált, ha a gyereke. Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Ha ők úgy élik meg, hogy "Uram, miért büntetsz minket egy meleg gyerekkel?" akkor nem ismerik az Istenüket, pedig mennyit "tesznek" érte, hogy abban a hitben ringathassák magukat: tudják, értik Isten szándékait. Ez kevélység, dölyfösség, farizeusság. Nem vagyok vallásos, de mély a hitem, és még mélyebb az elfogadás-készségem. Hálát adok Istennek (bárhogy is nevezzük), hogy megáldott ezzel a tulajdonsággal. Próbálj meg bízni a szüleidben, hátha kiderül: nem úgy reagálnak, ahogy számítasz rá. Mondd el előbb egyiküknek, akivel bensőségesebb a viszonyod, és kérd a tanácsát, hogyan tovább. Szívből szorítok neked - és nekik is.
2014. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%

A vallással mi a helyzet? Csak kényelmetlenül érzed magad? Elmondhatnád nekik, hogy te is nagyon szereted Istent, csak másképp. Egyénileg, nem csoportban. Elmondhatod, hogy Isten is rejtőzködni szereted, és te úgy keresed. Vagy nem tudom... Nem igazán értek ehhez, mivel én ateista vagyok. :)

A másik dolog, hogy lehet, hogy elítélik a melegeket, de te a fiuk vagy. Ha tényleg szeretnek, akkor elfogadnak, minden más csak kifogás. Valaki szeretni fog, akármit csinálsz, és van, aki,úgysem fog szeretni, bármit teszel.

Ha pedig nincs kivel beszélgetned, elsőre nem hangzik jól, de az internet megoldás lehet. Beszélj valakivel, akár velem, régebben én is ott kerestem menekvést, mert a való életben nem voltak barátaim. És tényleg meghallgattak, még azóta is tartom velük a kapcsolatot.

2014. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
rejtőzködni szeret* elnézést, elírtam.
2014. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
100%

Az, hogy a szüleid gyűlölni fognak, az egy feltételezés. Te képzeled róluk ezt. A te fejedben van. Nem biztos, hogy ez a valóság.

Az őszinte út mindig az egyenes, mondd el nekik úgy, ahogyan az benned van. Ha őszinte vagy, akkor meglátnak belőled egy olyan részt, amit eddig lehet hogy még nem láttak. Sok szerencsét, és bátorság!

2014. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!