Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szulo erezhet olyat hogy...

Egy szulo erezhet olyat hogy megbanta a gyerekvallalast?

Figyelt kérdés
Peldaul egyedul maradt egy gyerekkel es ez tonkreteszi az eletet. Mit gondoltok errol? Egy szulo erezhet ilyet?
2014. nov. 25. 09:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez a szülők 98%-ának eszébe jut, mikor először töri össze a gyerek a méregdrága Ipod-ot, vagy mázolja össze levakarhatatlan zsírkrétával a frissen festett falat.


Aztán elfelejti.


Aztán megint eszébe jut, mikor behívatják a tanárok, mert a gyerek iskola helyett horgászni jár, csak erről senkinek nem szól, mikor reggel elindul otthonról.


Aztán elfelejti.


Aztán megint eszébe jut...


:-)


Nem mindenki szemét, mert ilyesmi olykor megfordul a fejében.


Az a baj, ha ez az érzés állandósul és a szülőt ellenszenvessé teszi a gyerekkel szemben. De ez az állapot is kezelhető, ilyenkor feltétlen segítséget kell kérni! Ha kell szakembertől! A depresszió kiterjedhet a gyerekvállalás kérdésére is.

2014. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
11-es, szerintem marhára nem erről van szó. Hanem hogy hiányzik-e a gyerek előtti életed. Nem azért, mert rossz a gyerek, hanem mert mondjuk mindenki mondta, hogy a világ legnagyszerűbb dolga, te mégsem találsz benne annyi boldogságot, mint reklámozták. Akkor sem, ha kisangyal a gyerek.
2014. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Egy gyerekkel mindig van "baj", kötelesség, akkor is ha egyébként nem rosszalkodik.


És ha már egy viszonylag problémamentes gyereknél, egy átlagos élethelyzetben is simán felmerülhetnek ilyen gondolatok, akkor egy súlyosabb élethelyzetben miért ne merülnének.


Erre próbáltam rávilágítani.

2014. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

Kedves #11, persze...jut eszembe, pár éve a Vatikán közreadta Teréz anya levelezését, amiből egyértelműen kiderül, hogy Teréz anya (úgy mint boldog és reménybeli szent) az általa megtapasztalt dolgok hatására elég sokszor jutott arra a gondolatra, hogy Isten nincs, nem létezhet... és ezeket a gondolatait meg is osztotta a barátaival. És? és a Vatikán közreadta. És? Szentté avatják, példaképnek teszik meg. És?

Szóval az a vicces helyzet van, hogy amíg a konzervativizmus erős bástyája, az Európában legnagyobb egyház már rég eljutott odáig, hogy képes helyén kezelni és akár példaként állítani az érzelmi-gondolati szabadságot és a kétkedés jogát, ezt a legemberibb érzést, akkor egyesek még mindig a "borrrrzalmas, fertőőőő, egyáltalán hogy juthat ilyen az eszedbe!!!" szinten ragadtak meg... szerencsére már nincs módjuk tüzifát cipelni az eretnek gondolatokat megfogalmazók máglyáihoz ezeknek a "jámbor lelkeknek"...

2014. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
9.! Előtte kellett volna 10x átrágni, hogy kell-e gyerek. De ha már utána vagyunk, akkor ne legyünk már ennyire egománok, meg jaj megbántam-emberek, mert az a gyerek szeretetet igényel. És aki megbánta, az általában vegyes érzelmekkel van és nem nyújtja azt, amit kellene érzelmileg, sem sehogy máshogy.
2014. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%
#15, "9.! Előtte kellett volna 10x átrágni, hogy kell-e gyerek" - tudod persze lehet jól hangzó elveket hangoztatni, meg elvárásokat pufogtatni, de azt gondolom te is tudod, hogy a valóság időnként más, ha az emberiség úgy szaporodna, ahogy te itt elvárásként megfogalmazod, hát valszeg rég kihaltunk volna... nem tudom, hogy a gyerekek hány százaléka lehet, de biztos, hogy még ma, az aránylag megoldott családtervezés korában is kisebbség az, aki mindkét szülő által maximálisan eldöntötten, az optimálisnak tartott időpontban születik... a többség meg az, ahol az első perctől létezik valamiféle kétség valamelyik, vagy mindkét oldalról. A lehető legnagyobb borzalmakat meg pont a külső elvárásoknak való görcsös megfelelés hozza létre... amit gondolom magad is tudsz, ha arra gondolsz, hogy valaki "mert ebben a korban már illik" vagy "mert anyámék nem hagynak már élni a gyerek-témával", vagy "mert a férjem-feleségem-párom különben elhagy" vagy "mert ez a kötelességed, vállald a felelősséget" alapon szülnek.... na, akkor gondolj bele, hogy te is épp egy elvárást fogalmazol meg...
2014. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
97%

Néha szerintem mindenki így érzi, az a kérdés, hogy kezeli.


Az, hogy megbánta, nem jelenti azt, hogy a gyerekét hibáztatja, ez két különböző dolog...

2014. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
16%
16.! Nem vitázok, leírtam a véleményem. Ennyi. Pont.
2014. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
7%

11- az a szülő, aki MEGBÁNTA, hogy gyereke lett, mert az ÖSSZEFIRKÁLTA a "méregdrága" tapétát, vagy lejtette a méregdrága Ipod-ot (ahogy írod).

Az egy infantilis, értekvesztett péniszkalap, nem szülő.


Nem tudom, hány éves vagy, de egyszer, ha túllépsz a pubertás-kori érettségi szinten, rájössz, hogy a tapéta imádata és a gyereked felé érzett érzelem, hogyan hasonul egymáshoz.

2014. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
63%
16- nem haltunk volna ki, csak 10 miliárd helyett valamivel kevesebben lennénk. Ami nem volna túl nagy baj.
2014. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!