Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni, ha nem...

Mit lehetne tenni, ha nem tudunk megélni?

Figyelt kérdés
Katasztrofális a helyzet már a 16 éves húgom is folyamatosan dolgozik mert nem kapunk itthon semmit se ruhát se cipőt se kabátot, fűtés ritkán van ha van éppen fa megfagyunk :( nem kapunk nagyon családi támogatást pedig jelenleg csak anyukánk tart el 80ezerből, én így suliba se tudok már járni pedig szeretnék egyetemre menni szerintem lenne hozzá eszem ha nem is lennék atomtudós. Nem akarok ilyen csúnya lenni meg büdös ,mert dezodorom sincs. Más lányok 19 évesen műkörömmel meg csodaszép ruhákkal mászkálnak itt meg semmi sincs.Tv előfizetésünk sincs, a net az mobil kitudja meddig tudjuk fizetni. A kádból nem megy le a víz,rosszak a nyílászárók. Mit lehetne tenni,mert ezt így nem sokáig bírjuk :(
2014. nov. 27. 21:22
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%
nem írtad h Te dolgozol? hol laktok-vidék/város/ország mely része. Apud? Egy kis látfenntartási segély az önkoritól? Erdésszel beszélni h nincs-e irtás valahol, ahol tudtok fát szedni? (mi ezt csináltuk évekig... így volt tüzelőnk és ez teljesen szabályos lenne) Amúgy levelezőn is indul ingyenes képzés az mellett lehet dolgozni. Engem sem tudtak otthonról anyagilag támogatni, de lediplomáztam (diákhitel nélkül). Tény: nem volt műkörmöm, meg márkás cuccaim.
2014. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Családsegítőhöz kellene fordulni, tartósan nem segít, de ideiglenesen tudna fával, akár ruhával segíteni.

Merre laktok?

2014. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle támogatást meg kell igényelni, ami van.

És hát sajnos mindenkinek el kell mennie dolgozni ebben a helyzetben. Tanulni megpróbálhatsz mellette, vagy azt mondod, hogy most gyűjtesz rá... Tudom, hogy nem könnyű, de jobb ötletem sajnos nincs.

2014. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
az orvosira szeretnék menni vagy a gyógyszerészetire de szerintem elfelejthetem ugye? :( dolgozok most ebben az évben de 50ezret kapok kb.
2014. nov. 27. 21:33
 5/47 A kérdező kommentje:
és hol lehet ennek utánanézni? Sajnos erről semmit se tudok mármint a segítségről.
2014. nov. 27. 21:33
 6/47 A kérdező kommentje:
ja és Budapest mellett egy városban
2014. nov. 27. 21:34
 7/47 anonim ***** válasza:
83%
Bemész a helyi családsegítőhöz, és ott elmondanak mindent.
2014. nov. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
15%
Google: [város neve] + családsegítő
2014. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
5%

Azért mert szegények vagytok, még nem kell, hogy csúnya és büdös legyél. Olcsón lehet kapni szappant, aminek még jó illata is van. Lám már nem is vagy büdös. Ha tiszta vagy, rendesen fésülködsz, sőt akár a saját hajadat is tudod vágni és már csúnya sem vagy. Az arcbőrre meg a legjobb hidratáló a hideg víz. Hideg vízzel mosd az arcodat mindennap, és szép lesz-

Írtad, hogy a húgod dolgozik. Na és te? Ha te is dolgoznál akkor több pénzetek lenne, és az egyetem sem lenne álom.

2014. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
74%
a lakhelyed szerinti családsegítőbe kell bemenni. Ott tájékoztatnak a lehetőségekről. Azonban valami jobban fizető meló után kéne nézned. (persze ezzel gondolom okosat mondtam) Bp környékén azért jobban akad lehetőség...
2014. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!