Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig lehet hagyni, hogy egy...

Meddig lehet hagyni, hogy egy anya számon kérjen, elvárjon dolgokat a gyerekeitől? Lehet-e egy anya irigy a gyerekére? Vagy olyan világot élünk, amikor normális dolog a viszály?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok,házas,két fiam van(4-7).Jól megvagyunk,nincs okom panaszra(anyagiak),de teszünk is ezért,nem is keveset!!!Az én ágamon szinte mindenkivel megromlott a viszonyunk,talán mert többet teszünk a sikerért,es irigyek az eredményekre-amit persze be nem vallanak!!Van önkritikám,sokszor nézek magamba,bennem is van hiba.Sokszor tettem félre a sérelmeimet,kezdeményeztem a családi békét.....de meddig tehetem meg ÉN tegyek lépéseket feléjük(holott én vagyok a rossz ember,én csinálok rosszul mindent:gyereknevelés,életvitel,stb).Anyám számonkér,réges-régi hibáimat veri a fejemhez,hol az öcsémhez(33,szintem dolgos családos ember)-hol hozzám húz.Közben(utólag jövök rá)egymásnak fikáz minket,nem is nagyon beszélünk már,holott együtt edzettük(karate)tizenéveket,kidobóskodtunk..egymás seggét védtük.Apám meghalt 4 éve,és nem értem anyámat,mert ha nem a saját családjában keresi az örömöt,akkor hol?Őzvegyként egyre strammabb,ki van virulva,pedig jól éltek apámmal.Nem nagyon tudok már ragaszkodni anyámér,mert kezdek belefáradni a neki történő megfelelésbe,holott van kivel törődnöm.De mindig elgondolkodok azon,mit tettem ÉN,hogy eddig jutottunk.Vessetek rám követ,bocsánat a sok infóért,de itt talán olyanok is írnak,akik hasonló helyzetben vannak.Max elküldötök a fenébe?Kérdésem fent.

2014. nov. 28. 07:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Az egész lényed olyan taszító, pedig csak pár mondatot írtál, ami nekem bőven elég lenne ahhoz, hogy a "minél távolabb tőled, annál jobb" cimű fejezetet alkalmazzam. Hát még az, aki személyesen ismer téged.Ismeretlenül és mindenféle irigység nélkül irom ezt.


Nekem ez a véleményem.

2014. nov. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos mára a jó anya lánya kapcsolat lassan olyan lesz, mint a fehér holló. Anyukádnak rendkívül rossz természete van. De gondolom régen is ilyen volt. Próbáld meg a kapcsolattartást minimalizálni vele. Ő már nem fog jó irányba változni.
2014. nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát, kedveském, ahogy mondja a szólás, nem szeretnék veled egy tálból cseresznyézni.
2014. nov. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
hosszu a leirasod, de nem vilagos, mi a problema? Anyukad kivirult Apukad halala utan... hala Istennek!!!a tobbi nem vilagos, tenylg nem kotekesebol irom!
2014. nov. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

hmm.. 36 évesen családdal miért akarsz még mindig megfelelni anyukádnak ????

nem vagy már gyerek hanem felelős családanya !

szerintem ne akarj !

felesleges mert nem értékeli!


helyedben minimalizálnám a kapcsolatot vele és inkább a testvéred fele nyissál ....

2014. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Ez egyértelmű, hogy a kérdező nő? Szerintem nem.


Nekem a fenti írás elég zagyva, nem értem, mire akarsz kilyukadni, vagy mi is pontosan a kérdésed...

2014. nov. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak szerintem férfi a kérdező??? Legalábbis az együtt kidóbóskodott az öccsével rész alapján nekem nagyon úgy tűnik.

Szerintem a tesóddal ülj le, beszéljétek meg a dolgokat, ha anyud kavar, legalább ti tartsatok össze.

Az irígység sajnos egyre gyakoribb dolog családon belül is, ezzel nem tudsz mit csinálni.

2014. nov. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Miből gondoljátok, hogy nő a kérdező?

Szerintem az öcséddel igyekezz javítani a kapcsolatot. A hibáztató, vádaskodó szülő nagyon lehúz, tudom milyen. Örökösen résen lenni,mit mondjak, mit ne mondjak, mibe fog belekötni, min fog megsértődni. Ha nem éltek együtt, könnyebb távol tartani magadat ettől.

2014. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha ocsedel jo volt a kapcsolat, vele epitsd vissza. anyad nyilvan olyan amilyen. ti tesok tartsatok ossze. anyukad osszeugrasztasaira meg legyinteni. megfelelni meg plane nem kell a szulonek felnottkent.

en se felekek meg az anyamnak. minket is probal tesommal rendszeresen osszeugrasztani, de tudjuk milyen anyu, igy erre tojunk megfelelni meg mar kamaszkorunkban se akartunk neki. ugyis lehetetlen.

2014. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
FÉRFI VAGYOK,BOCSÁNAT!!7/10,8/10-talán hasonló helyzetben van mint én,és ez a "résen lenni,mit mondjak el-mit ne",ez a problémám lényege,mert vagy kiforgatják a szavainkat,vagy rend van-e,stb.Köszönöm a válaszokat:),csak arra voltam kíváncsi,hogy régen is(10-20 éve)voltak ekkora ellentétek családon bellül,szerintetek,vagy a rohanó világ hozza ki ezt az emberekből?Igazból talán nem is kérdésem volt,inkább észrevételem....Mindenkinek nem lehet megfelelni,és nem is kell.Szép napot nektek!:)
2014. nov. 28. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!