Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meleg vagyok. Hogy mondjam el...

Meleg vagyok. Hogy mondjam el anyámnak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 1 hónapja együtt vagyunk a "párommal", ő elmondta az anyjának, én még nem.

Elég bátortalan vagyok, és kevésbé jó a kapcsolatom vele.

Hogy/mikor mondjam el neki?


2014. nov. 28. 19:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
5%

biztos annak érzed magad?...

nagyon fiatal vagy,még változhat! én két kezemen nem tudom megszámolni hány meleget ismerek,rengeteg van körülöttem,és a kapcsolatok a meleg világban nem tartósak! főleg nem 17évesen.. várj még vele,a mostani párod miatt ne érezd úgy,hogy el KELL mondanod!

2014. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Ezt neked kell érezni, hogy mikor állsz készen elé állni, és megbeszélni vele, akármilyen nehéz is sajnos. Hosszútávon nem jó a kapcsolatotok? Vagy csak összevesztetek valamin? Én a helyedben keresnék egy alkalmat, amikor nyugodtnak látom, higgadtnak, és akkor ülnék le vele beszélni, szépen, kedvesen...amennyire csak lehet finoman, éreztetve közben hogy szereted őt. Merthogy ez lehet hogy megviseli, vagy lesokkolja kicsit...
2014. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem miatta érzem. Jó pár éve csak a fiúk érdekelnek. Most pedig nagyon boldog vagyok, hogy együtt vagyunk, szinte leírhatatlan érzés. Biztos vagyok a dologban.
2014. nov. 28. 19:52
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
2. vagyok. Ha így érzed, vegyél bátorságot és mondd el neki. Mondd el neki azt is hogy milyen boldog vagy! Meg kell értenie, el kell fogadnia, hisz a gyerekéről van szó...talán először nehéz lesz, de tudnia kell hogy így vagy boldog, és egy ellenkező neművel nem lennél boldog...
2014. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Miért érzed a kényszert, hogy elmondjad neki ?
2014. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mert úgy érzem, hogy tudnia kell. Ráadásul megkönnyebbülnék. Többet lehetnénk egymásnál és legalább itthon nem kell bujdosnunk. Sokkal kötetlenebb lenne az egész.
2014. nov. 28. 20:08
 7/24 anonim válasza:
57%

szerinted jobb lesz ha elmondod? nem ismerem, neked kell! de mi van ha mèg annyit sem tudtok majd talizni mert megtilja a pasidnak h nálatok be tegye a lábät? ha már gondolkozol azon h hogyan kellene elmondanod akkor talán nem is kéne mondanod! járjatok egymásnál, nyugodtan zárd magadtokra az ajtot, majd leesik neki magátol. ne siesd el ezt a comin out-ot mert lehet megbánod!

20F meleg.

2014. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Elmúlik?

Én is meleg vagyok, és már 5 éves koromban is a fiúk tetszettek!

Hetero vagy? Várj még, csak 17 éves vagy, hátha elmúlik ...!

Miért kellene a melegségnek el múlnia és mi baj a vele?

Micsoda demagóg beképzelt hetero szöveg!


Nem a melegség a betegség, hanem a homofóbia.


-----


Nehéz dolog eldönteni így látatlanban hogy hogyan mond el neki.

És hogy egyáltalán el mond-e.

Mert ha nem olyan, akkor lehet bölcsebb volna akkor elmondani neki, ha már nagyobb vagy és függetlenebb vagy nála.

Vagy akkor sem.

Magaddal ne tolj ki, ha olyan, hogy nem érdemli meg, hogy el mond neki.


Nem jó dolog, ha egy gyerek és szülő között nem jó viszony, de sajnos egyáltalán nem vagy egyedi eset.


Ajánlom neked


Fischer Eszter: Meleg a gyerekem?! című könyvét:


[link]


Van benne pár dolog, ami növelheti az önbecsülésedet, és anyád is okosodhat tőle, feltéve hogy fogékony rá.

Akár dobd be a postaládátokba, hátha kíváncsiságból el olvassa és utána könnyebb dolgod lesz vele.

Pár torrent oldalon is fenn láttam, pdf formátumban.


Nem könnyű melegnek lenen a hetero diktatúrában, de nem más ez, mint bal- vagy jobb kezesnek lenni, és légy te okosabb a homofóboknál.


Tanulj, tanulj hogy önállóbb lehess ha kell, és ne süllyedj bele a meleg alvilágba.

Azon kívül is van élet, de az csak rá érdemesebbeknek adatik meg.

És ez rajtad múlik.


És a lányokat sem kell feltétlenül kerülni, én például jó párat ki nem állhatok, de akadnak köztük elég normálisok is, sőt legnagyobb meglepetésemre hetero ismerőseim is osztják ebben az ízlésem.

2014. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy nem fog örülni a dolognak...ezért is félek elmondani neki. Másrészt meg nagyon szívesen megosztanék vele mindent ezzel kapcsolatban...
2014. nov. 28. 20:19
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
Várja vele aprilis 1-ig(bolondok napjáig) és akkor mond el neki.Ha roszul reagál rá akkor mond meg hogy áprilisi tréfa.
2014. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!