Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg nyugdíjas...

Hogyan mondjam meg nyugdíjas anyámnak, hogy ne egyen meg mindent, hagyjon másnak is?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Elég komoly gonddal állok szemben, és nem találok rá megoldást. Pár hónappal ezelőtt vásároltunk egy nagy családi házat. Anyukám is hozzánk költözött, hogy ne maradjon magára, egyedül egy lakásban (rezsi is magas volt, alig maradt a nyugdíjból). Szép nagy szobája van, miatta külön tusolót is csináltunk a házban. Tényleg igyekeztünk, hogy jól érezze magát, szép helyen lakjon.

A gond ott kezdődik, hogy azt vettük észre, hogy anyukám rengeteget eszik. Nem vagyunk irigyek, de ami sok, az tényleg sok. Naponta 5-6 alkalommal eszik, 6-8 szelet kenyeret, plusz minden nap főzök, velünk ebédel, emellett naponta elfogy 2-3 doboz joghurt is, észre vettük, hogy vásárol magának édességet, amit titokban eszik meg a szobájában. Bármit veszünk a hűtőbe, mire ennénk belőle eltűnik. Párom vett 4 napja 8 jégkrémet, én 1-et ettem meg, a párom 2-t, ma este már egy sem volt a fagyasztóban. 1 hét alatt elfogy egy nagy doboz vaj. Tegnap vettem egy nagy rúd téliszalámit, már csak a fél rúddal van (mi nem ettünk belőle). Ha sütök valamit, ott áll a forró tepsi felett és "mikor eszünk már? nem jó még?" Képes volt múltkor felvágni a süteményt, ami még nem állt össze, szét is csúszott az egész. A párom ma már nagyon mérges lett (a jégkrém miatt). Azt mondta, hogy beszélnem kéne anyámmal. De mit mondjak neki? Igazából már célozgattam rá, hogy nem kéne ennyit enni, mert már így is kövér, anyám sértődötten csak annyit válaszolt, hogy őt nem érdekli a súlya. Később célozgattam rá, hogy nem élünk olyan jól, hogy folyton ennyi pénzt hagyjak a boltban kajára. Ez sem hatotta meg. Tudom, hogy halálosan megsértődne, úgy fogná fel, hogy irigylem tőle a kaját. Még mikor élt apukám is folyton ezen ment a vita, hogy anyám mindent kizabált a hűtőből. Akkor, még gyerekként szegény apumra voltam mérges, hogy milyen irigy, mindent csak magának akar, sajnálja anyutól az ételt. Most látom, hogy mértéktelenül sokat eszik, és ez már nem is evés, zabálás. Egy férfinak is sok adag kaját fele idő alatt belapátolja magába, meg sem rágja, csak nyeli. Sokszor csak nézünk a párommal. Azt mondta, hogy ő nem tud lassan enni. Nem tudom mit tehetnék, de ez feszültséget okoz köztem és a párom közt is. Hogy lehet valakinek megmondani, hogy ne egyen már annyit, úgy, hogy ne azt gondolja, hogy irigy az ember?



2014. szept. 1. 23:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Vegyetek neki egy saját hűtőt. Amit ő vesz a saját nyugdíjából azt eheti, meg amit TE adsz neki a főztödből.

Amúgy ne haragudj, de ezt magadnak köszönheted. Tudtad milyen amikor oda költöztetted, akkor most ne csodálkozz. Az emberek nem változnak sajnos.

2014. szept. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Mondhatsz bármit, nem fog hatni. Saját hűtőre lakat, zár. Mamának egy kicsi hűtőt vegyetek használtan.

Amúgy ad valami pénzt nektek?

2014. szept. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
29%

Egyszerűen meg kell neki mondani, hogy amit csinál, az már nem normális, sőt, élősködés. Ha ad a kasszába, akkor ehet, amennyit akar, ellenkező esetben fogja vissza magát.


Másik lehetőség lehet, hogy az ő részét elrontjátok, vagy a "csalikajával" csináltok valamit, mondjuk túlfűszerezitek, vagy ilyesmi, hogy elrontsa a gyomrát. Egy idő után le fog szokni arról, hogy kiegyen a vagyonotokból.

2014. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
"vagy a "csalikajával" csináltok valamit, mondjuk túlfűszerezitek" nabaz+, jóhogy nem patkánymérget
2014. szept. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
csak olyan legyen otthon amit fogyasztás elött fel kel dolgozni, unalmában ehet
2014. szept. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%

Hatosnak lehet igaza!

Töltsétek le neki a Máricsuj első 53000 részét, azzal ellesz egy darabig.

2014. szept. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%
"Légyszíves ne edd meg a kaját, nem vagyunk irigyek, tudjuk, hogy dagadt vagy, és leszarod, nem érdekel a hülyeséged, korlátozod magad, vagy költözhetsz"
2014. szept. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Az edesanyad hazaval mi tortent?
2014. szept. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

De mért kell közös legyen?

Minálunk is van közös hűtő, és megvan mindenkinek a maga polca.

Lehet külön hűtőt venni neki.

Az nem élhető, hogy eleszik előled, amit magadnak vettél!

2014. szept. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Akkor is annyit evett, mikor még egyedül volt? Meglehet, valami lelki problémája van és így próbálja megoldani. Meglehet az átköltözést rosszul viseli. Jár valami társaságba? Van valami hobbija (az evésen kívül)?

Esetleg egy pszichológus tudná megmondani.

2014. szept. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!