Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Aggódom a vendégek számán....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aggódom a vendégek számán. Szerintetek mit tegyünk ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Jövő nyárára tervezzük az esküvőnket, vagy kora tavaszra, de most kell lefoglalnunk az éttermet hozzá. Részemről én mindig úgy képzeltem el, hogy max 50 fő, közeli barátok és rokonok, slussz.

A párom családja nagyon népes, azzal egyetértek, hogy a szülők testvérei és azok családjai legyenek hivatalosak (jóban is vagyunk mindegyik családdal) ez már kb. 30 fő ehhez jönnek hozzá a keresztszülők, nagyszülők, közeli barátok. És itt jön a kérdőjelem. A leendő anyósomnak rengeteg elsőunokatestvére van, akiket "illik" meghívni, természetesen ezek gyermekeit is... :-O És nem csak őket sorolta ide, még vannak ilyenek, akiket szerinte "Illik" meghívni....


Kicsit olyan szkeptikus vagyok ezzel a dologgal szemben, miért kéne ezeket mind meghívni? Ugyanakkor próbálom megérteni azt, hogy ha ők voltak, akkor "elvárják", hogy visszajöjjenek...de mégis arra jutok, hogy minek?


Ti hogy oldottátok meg ezeket a kérdéseket?


2014. máj. 7. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a mi esküvőnkre csak azt hívtunk meg akit mi akartunk nem volt ott illendőségből meghívott vendég, anyós unokatestvérének családja mit keresne ott??? neked azok milyen rokonaid lesznek? ismered őket jól? szoktál velük rendszeresen találkozni?
2014. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kik lesznek ott a lakodalomban, KIZÁRÓLAG kettötök (te meg a párod) döntése, az anyós csak javaslatokat tehet, amit vagy elfogadtok, vagy sem.


Ilyen "illik"-alapon soha nem lesz vége a listának, ezért valahol határt kell szabni.



Az meg, hogy valakik "elvárják", hogy visszahívják öket - ez nem kötelezö és a lehetö legnagyobb hülyeség emiatt egy csomó idegent odacsödíteni.


De mit írtam: beszéld meg a pároddal, hogy TI mit akartok és annak alapján hívjátok meg azokat, akiket TI akartok.

(Egyetlen kivétel, ha az anyósék fizetik az egész felhajtást)

2014. máj. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Általában a következőképpen alakulnak a dolgok:


1 variáns: Ha a szülők fizetik , akkor elhívhatják a népes rokonokat, és a vendégkör nagy részét meghatározhatják.


2. variáns: Ha Ti fizetitek, akkor a szülők, és a barátok, és ennyi...nem vagy köteles meghívni anyósod unokatestvéreit és népes családját, mert se neked, se a párodnak nem közeli rokona egyik sem.

2014. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem volt szó arról, hogy fizetnék, de gondolom, hogy fognak segíteni nekünk.


Egyáltalán nem akarok balhét, mert nagyon sok mindenért hálásak vagyunk Nekik és teljesen jó viszonyunk van.

CSak kicsit aggaszt ez a dolog, mert nem tudom, hogy képzelték ezt a meghívás dolgot...

2014. máj. 7. 09:00
 5/11 anonim válasza:

ha segítenek az esküvő megrendezésében (anyagilag), akkor elvárhatják, hogy meghívjátok a rokonokat. Persze meg lehet beszélni, hogy ti kit szeretnétek meghívni és kit nem, és miért nem.


nálunk úgy zajlott, hogy nem engedtük, hogy anyagilag segítsenek (akkor már évek óta együtt éltünk), és így csak azt hívtunk meg, akiket mi szerettünk volna. De ezt megbeszéltük normálisan, nem is volt belőle sértődés.

2014. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most belegondoltam egy kicsit. Egy unokatestvérem van. Ha házasodna a gyermeke, akkor biztos ő is örülne, meg én is, ha ott lennék az Ő családi eseményén, hiszen neki az, és biztos meg akarná osztani velem az élményt.

Viszont ha jól belegondol anyósod, ez nem róla szól, hanem rólatok, tehát azokat a barátokat hívjátok meg és rokonokat, akik ténylegesen hozzátok tartoznak. :) Én sem hívtam meg anyósom unokatestvérét. A testvérei hivatalosak voltak, hiszen a férjem rokonai, de unokatestvér, meg annak családjai már szerintem kicsit túlzás.

2014. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anyósod unokatestvéreit te is ismered?


Szerintem olyan távoli rokont,akit sose látsz és nem tartod a kapcsolatot felesleges meghívnod...


Nem is értem mi közöd anyós unokatestvéreihez.Jó hogy nem a harmadunokatestvéreit akarja meghivatni.

2014. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
család függő, például mi jóban vagyunk a szüleim néhány unokatestvérének családjával, és azok gyerekeivel is. Ezt csak azért írom le, mert van ahol az unokatestvérek sem tartják a kapcsolatot de ilyen családok is vannak.
2014. máj. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van akivel jóban vannak, de ő úgy van vele, hogy ha az egyiket meghívja, akkor már a többit is "illik". Így van vagy 8 unokatestvér családostól...
2014. máj. 7. 18:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy nagy esküvőn sok olyan ember van, akik nem ismerik egymást, és legfeljebb az új pár egyik felét ismerik. Meg kell beszélni, ez a helyzet megoldásának kulcsa. Nyolc család gyerekestől, az uszkve 40 fő, hát az nem kevés plusz költség... bár a menyasszonytáncból megtérülhet... Én azt mondom, hogy ennek a megbeszélését hagyjad a leendő párodra, ez az ő családja, az ő anyukája. Sokszor van úgy, hogy az egyik házasulandó fél rokonsága ötször akkora, mint a másiké, ugye minden a szülők-nagyszülők testvéreinek számától függ... Az a helyzet, hogy az esküvőd nemcsak neked lesz ünnep, hanem a te szüleidnek és a párod szüleinek is, a nagyszülőkről nem is beszélve, a gyerek esküvője a szülők életének egyik legfontosabb eseménye... és szeretnek büszkélkedni is olyankor, meg hát ritkán is van alkalom a tágabb család összejövésére. Esküvőn és temetésen... Az esküvő boldogságos dolog. Ha anyósodék úgy állnak, hogy rendesen be tudnak szállni a költségekbe, akkor fogadd el az óhaját. Az esküvőn pedig ne törődj mással, csak magaddal... örülj, ismerkedj az új rokonokkal, hidd el, sokszor jó, ha az embernek sok rokona van. Lehetnek köztük remek emberek is...
2014. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!