Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal, hogy...

Mit csináljak anyámmal, hogy ne "terrorizáljon"?

Figyelt kérdés
Valamelyik héten egyik nap elkövettem azt a hibát, hogy elaludtam a páromnál(egy éve vagyunk együtt). Csak este, éjfél körül keltem fel, igy irtam nekik egy sms-t, hogy nála vagyok, holnap suliután megyek haza. A suliba bementem, nem késtem, stb...Aztán hazamentem, és következett: anyám ordibálni kezdett velem, meg is vert:s leköpött, egésznap nem hagyott békén. Pedig volt már hasonló eset, hogy későn irtam rájuk, hogy ma nem megyek haza, mert bulizunk vagy ez történik, az történik, és nem volt semmi. De azóta kikelt magából. Nem tud hozzám normálisan beszélni, ordít, sérteget, ver, állandóan sírok, ha itthon vagyok, egy fellélegzés ha elmehetek otthonrol(hétvégente a barátommal vagyok, és 98%ban hétköznap otthon), nem hagy békén, csak "velem foglalkozik" deez negatív irányban. Szerintem nem követtem el annyira nagy bűnt, főleg úgy, hogy 19/L vagyok... A kapcsolatunk nem érdekel, csak a folyamatos ordításnak, verésnek és sértegetésnek akarok véget vetni, de megrekedek ott, hogy semmit sem tudok tenni(pénzhiány stb) (kiadós beszélgetés nem használ, mert vele nem lehet beszélgetni, ő csak a nézeteit sorolja pl.:semmirekellő vagyok stb, ésmost finoman fogalmaztam... Mit tehetnék még?
2014. nov. 30. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Terrorizáld vissza
2014. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a stílust nem vagy köteles eltűrni, és ne is tedd. Ülj le egy csendes sarokba, és gondold végig a lehetőségeidet (én ebbe sajnos nem látok bele): van-e lehetőséged elköltözni (pl. párodhoz), mik a terveid a továbbtanulást illetően, szémíthatsz-e valaki segítségére. Amint lehet, szakadj ki az otthoni környezetből, mert semmilyen szempontból nem tesz jót ilyen körülmények között élni.
2014. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

VAlamilyen szinten felnőtt vagy,én is 19 vagyok,nálam nem azt mondom hogy ugyanez volt a helyzet,de nem egy kapcsolatomat tette tönkre édesanya,amint látta hogy komolyabbra fordult a dolog.

De ez csak az egyik,én is megkaptam ezeket amiket te.

No,a mostaninál nem hagytam magam,mert nagyon szeretem a párom,és léptem.

Jelentem most náluk lakom,és köszönöm jól vagyok!

2014. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Semmiképpen sem normális, hogy édesanyád megver, ez még kisgyerekkorban is nagyon gáz, nemhogy 19 évesen...Én ezt biztosan nem tudnám sokáig eltűrni a helyedben. Elsőre azt mondanám, igyekezz a saját lábadra állni és elköltözni, de azért szívesen meghallgatnám anyud verzióját is a történtekről.

Az ominózus éjszaka előtt is rossz volt a kapcsolat köztetek, vagy hirtelen változott meg a viselkedése?

2014. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. valaszolo! gondolkodtam egyetemi kollegiumon(iden vegzek a suliban) de mivel ugyanabban a varosban elek, ezert nemhiszem hogy a palyazatom erne is valamit ra :(

2-3 valaszolo! a parom folyamatosan hiv magahoz, hogy lakjak ott, de nagyon tavol all tolem, hiszen ok szukosen vannak 7-en, 8-an, es en csak egy pup lennek a hatukon(amig nincs munkam:() attol fuggetlenul, hogy a parom dolgozik, plusz az anyosommal se vagyok nagyon joban... :/ most gondolhatjatok azt, hogyha nem akarok menni, akkor nemis ilyen sulyos a helyzet, de sulyos, csak nem egyszeru... :/ de megfogom fontolni meg nagyon, hogy mit csinalok, mert nem lehet elviselni :(

2014. nov. 30. 21:20
 6/8 A kérdező kommentje:
4! : sosem volt tul jo a kapcsolatunk, de nem tudtam megmagyarazni, miert, csak azt lattam, hogy a tesoimmal jobban elvan, tobbet szorakoznak, nagyobbra tartja oket :/ en vagyok a 3. gyerek a 4bol
2014. nov. 30. 21:22
 7/8 anonim válasza:
45%
Ezt semmi féle képpen ne hagyd, hogy üssön verjen ahol csak ér. Költözz el egy pár napra ill. pár hétre a barátodhoz és majd rájön ,hogy csak a lánya vagy és hiányozni fogsz neki.
2014. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

ha nagyon rosszra fordul és tényleg betyárosan megver kérj valakitől segítséget. Nem kell rendőrségtől nem arra gondoltam, de ezt nem szabad hagyni. Egy nő érték. Nagy érték és szerintem kicsit sem érdemel ilyen sorsot. Előző válaszolókhoz híven igen próbálj meg kicsit valamilyen úton hiányérzetet kelteni benne hátha ez változtat a hozzáállásán. Sorsodon változtatni nem tudok, de együtt érzek veled. Légy akárki ennél sokkal jobb bánásmódot érdemelsz, főleg egy anyától. Kívánok sok erőt és kitartást mindehhez. Remélem minden jobbra fordul. Velem is volt ilyen. Én elszöktem otthonról és azután ez megszűnt.

16/f

2014. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!