Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal lehetetlen beszélni...

Anyámmal lehetetlen beszélni mostanába. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!egyszerűen már nemtudom hogy tudnák normális viszonyt kialakítani anyámmal. Már 2 éve külön élek,férjhez is mentem.

elég messze lakunk a családomtól.

Anyuék egyszerűen csak az interneten élnek. Náluk már nincs arról szó, hogy ha eszünkbe jut a másik, akkor felhívjuk telefonon ( és igenis költünk 200 ft-ot egy beszélgetésre) hanem mindent neten intéznek el.

Anya néha túlzásba viszi,és ha facebookon nem írok neki vissza fél órán belül, akkor hahózik, és bepánikol hogy mivan velem, és sokszor volt, hogy a férjemnek is írt h mivan már velem,mert nem írok neki ( fürödni voltam)

Meg elvárja hogy reggeltől estig vele beszélgessek. Van munkája, de külföldön, egy öreg nénit ápol, aki a napja 70 %-át átalussza,és anya olyankor unatkozik.

Nem állhatok neki főzni,mert ha 10 percig nem írok, akkor kiakad...


aztán már többször is rászóltam, hoyg nekem is külön életem van, és el kell végeznem a házimunkát, nem érek rá egész nap a gép előtt ülni.

Főleg h mivel egész nap beszélünk, már nics is miről.

"miújság? - semmi különös"beszélgetést folytatunk.


Ha skypen akar beszélni,és én pl éppen nem érek rá, akkor megy a sértődés, hogy megint csak kifogást keresek. ( nem csak néha szeretnék internet nélkül a férjemmel is lenni )


Mostanában pedig 40-50 perceket beszélünk skypen, és abból 40 percet magáról beszél, és elég rosszul esik, hogy azt se kérdezi meg, hogy mi van velem. ha a beszélgetés végén megkérdezi hogy vagyok, általában az van, hogy elkezdek neki mesélni, és látom hogy egész másra figyel és csak "aha"-zik... sokszor kérdezek valamit tőle és hallom hogy másnak ír, hallom hoyg gépel.

Nem értem, ha már ő akarja hoyg 40 perceket beszéljünk, akkor miért nem figyel rám? :(


Pl 2 hete elkezdtem egy okj-s tanfolyamot, és ma előadta h neki nem is meséltem, pedig emlékszem hogy igen, csak akkor is aházott, és mással csetelt.


Ha pedig felhozom neki, hogy nem is figyel rám akkor hozzám vágja, hoyg számoljuk össze, ki hányszor írt rá a másikra a héten hogy miújság?....

És másolgatja nekem hogy ő 7x rámírt, én meg csak 2x...

A fejem fogom. most tényleg az a fontos hogy ki hányszor keresi a másikat? szerintem az hogy ha már mindketten ülünk a gép előtt 40 perceket, akkor beszélgessünk is, és tiszteljen meg annyival, hogy figyel rám, és legalább addig nem csetel mással...


Ja, msot volt a születésnapom, egy üzenőfali bejegyzést kaptam.... mármint, se egy telefon hogy felköszöntsön... ír facebookon, és akkor örüljek neki.


Ma nagyon összevesztem vele, és már úgy érzem, nem tudok mit kezdeni vele.

Ha veszekszek vele ezért, akkor megkapom, hogy úgy érzi nem is tartom már az anyámnak, és lelkileg totál terrorizál :(


AAAah mit kezdjek? Ti hogy tartjátok a szülőkkel a kapcsolatot?

(párom hetente egyszer 20 percet beszél a szüleivel, akkor elmeséli velünk miújság, ő velük mivan, és mindenki megy a dolgára.... sztem ez a normális... ) Így hogy naponta kell vele beszélni, nincs miről.



2014. okt. 2. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Akkor most következik az, hogy kikapcsolod Facebookon a chatet, nem mész Skypera (vagy letiltod), és megmondod, hogy heti egyszer beszéltek. Ha hisztizik mikor beszéltek akkor meg mondod: hát akkor majd egy hét múlva megint megpróbáljuk.
2014. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk annyiban fordított a helyzet, hogy mi élünk külföldön, a szülők otthon. Hetente 3-4 alkalommal felhívjuk egymást, ha esetleg céges dologról van szó, akkor többször is. Átlag olyan 10 max 20 percet beszélünk, de akkor abban már receptcsere is van. :) Szerintem beszéld meg vele, hogy csak hetente x alkalommal, vagy naponta csak bizonyos időben - tól -ig beszéltek. Te próbáld magad tartani ehhez. Hiába a nagy távolság, mégis belemászik az életedbe és irányítani próbál. Szerintem szorítsd korlátok közé. Elején úgyis meglesz részéről a harag, de majd megszokja. Ne hagyd hogy zsaroljon lelkileg!
2014. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Volt már ilyenről is szó, hogy hetente minden hétfőn 7től 8ig beszélünk. HETENTE.

de azt is sértődésnek vette,mert hogy ennyire nem vagyok kiváncsi rá.


Ja, egyébként 4 havonta találkozunk, és mikor legutóbb itt voltak, akkor se kérdezett meg annyi, hogy hogy vagyok... hanem szó nélkül ideült a géphez,és vagy 40 percet azzal szenvedett hogy facebookon beállítsa hogy itt tartózkodik most....

Igen itt vagy, dicsekedhetsz a neten, de a lányodnak még egy normális mondatot nem mondtál...

Annyira szarul esett. Olyan mint mikor valaki egy buliba van, és kiírja facebookra, milyen jó a buli...

Itt volt nálunk, de mégse, mert a gép előtt ült.

2014. okt. 2. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szinte naponta beszélek a szüleimmel, de ha nincs semmi újság, akkor csak 5 percet. Csak hogy jól vannak-e és történt-e valami. Ha semmi, akkor semmi, nem ragozzuk.


(Viszont néhány idősebb ismerősöm olykor szomorúan mondja, hogy ha mondjuk hétfőn meghalna, a gyerekei vasárnapig nem vennék észre, mert csak vasárnaponta keresik. Szóval szerintem ez a "baj" a heti egyszeri telefonnal. Főleg, akinek idősek a szülei... de bármikor bárkivel történhet valami...)


Amikor külföldön töltöttem egy fél évet, mi is skype-oltunk, de ha észrevettem, hogy nem figyel oda (most nem arról van szó, hogy nem 100%-ig, és közben mondjuk felforralja a teavizet vagy valami, hanem az, amit te mondasz, hogy tartósan valami más köti le a figyelmét), akkor megjegyeztem, hogy látom, más dolga van és elköszöntem. (Nem volt sértődés belőle egyik oldalról sem. Ténykérdés volt.)

2014. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is már többször szóltam neki, hogy "látom mással beszélgetsz inkább, akkor lelépek..."

erre jött hogy neeeem, csak xy kérdezett valamit...

És most akkora nagy baj hogy visszaírt?

nem, nem nagy baj, nem haltam bele. Csak az az xy nem tud még 10 percet várni, hogy akkor kapjon üzenetet mikor már elköszöntünk?

Nem is értem mi lehet olyan fontos.

2014. okt. 2. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: na ez az, hogy ráhagytad, és úgy álltál hozzá, hogy "nem halsz bele"... én se haltam bele, de amikor kezdett rendszeresen nem rám figyelni skype közben, akkor én bizony megmondtam neki (mondom, nem "veszekedősen"), hogy ha már beszélünk, akkor szánhatna rám "bruttó öt percet" vagy hagyjuk az egészet. De ő mondjuk partner volt benne, belátta, hogy igazam van, és nálunk azóta szállóigévé is vált a "bruttó öt perc", akár én akarom felhívni magamra az ő figyelmüket, akár fordítva.
2014. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem kapcsold ki a gépet , és mond azt neki hogy elment a net és nem tudsz neki írni és a szerelőt várod, aki majd csak 3 nap múlva tud jönni, hogy megcsinálja a net-et. Ki kell kapcsolni a gépet és kész.
2014. okt. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!