Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom elfelejteni a...

Nem tudom elfelejteni a sérelmeket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Az apámról van szó. Előrebocsátom, hogy soha nem bántott fizikailag, sőt lelkileg se terrorizált olyan szinteken, amiket néha itt olvasok... de mégis, azok miatt, amiket mondott, önbizalomhiányos, kisebbségi komplexusos szerencsétlenség lett belőlem.

A fura az, hogy mindent megadtak nekem, szépen neveltek a szüleim, de apámnak időnként voltak kisebb-nagyobb "jópofa" vagy gonoszkodó beszólásai, amik alapjaiban ingatták meg az önmagamba vetett hitemet és a bizalmat kettőnk között. Kigúnyolt, amikor labilis, érzékeny kamaszként inkább támogatásra lett volna szükségem (valószínűleg poénnak szánta), belém kötött ha kellett, ha nem, kritizált, szekált, megalázott.

Nem folyamatosan: a fennmaradó időben szívességeket tett, segített a tanulásban, később elindulni az életbe, szeretett, szóval az idő 99,9%-ában jó szülő volt. De minden napra jutott legalább egy undok, indokolatlanul bántó beszólás. Ha kimutattam az érzelmeimet és kikértem magamnak vagy dühömben visszaszóltam, azzal csak rátettem egy lapáttal.

Odáig fajult a dolog, hogy a társaságában tök feszült vagyok, folyamatosan várom a következő szúrást, nem tudok vele normálisan beszélni. Az én hibám is, valószínűleg túl érzékeny vagyok, de a beszólásai olyan sebeket hagytak bennem, amik nagyon lassan gyógyulnak.


Már egy ideje nem lakom otthon, de ahányszor hazalátogatok, mindig összevicsorgunk. Már nem vagyok gyerek, most már van, hogy kiállok magamért. Persze akkor én vagyok a rossz, amiért "keltem a feszültséget" a családban.

Beszéltem a dologról a férjemnek, ő először el se akarta hinni, mert apukám a társaságában mindig csuda jó fej, kedves, figyelmes stb. Arra jutottunk, hogy apámnak valószínűleg valamiféle kisebbségi komplexusa lehet, és a "családfőnek" kijáró tekintélyt próbálja úgy kiérdemelni, hogy megaláz másokat. Ezt abból is gondolom, hogy mikor hazamegyek, engem ugráltat mindenért.


A hideg is kiráz a gondolatra, hogy érzelmekről beszéljek vele (többnyire gúnyt kaptam cserébe), de mégsem akarom ennyiben hagyni a kapcsolatunkat. Hiszen az apám. De már nem is tudok úgy közelíteni felé, hogy ne kezdjen nőni bennem a düh. Nagyon lerombolta az önbizalmamat.

Mit tegyek?


2014. dec. 3. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz, és beszélj az apáddal is erről.
2014. dec. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szégyellem magam, amiért így érzek, hiszen tényleg milliószor rosszabbakról is hallani... Küzdök ellene, de nem tudok úgy tükörbe nézni, hogy ne érezzem azt a megvetést önmagam iránt, amit ő poénkodott belém... :(
2014. dec. 3. 12:37
 3/14 sippara ***** válasza:
32%
25 éves vagy, lassan eljön az ideje, hogy ne a szüleidet, meg az általános iskolás tanítónénit, meg a fagyisbácsit hibáztasd a saját hiányosságaidért. Azt, hogy apukádnak csípősebb humora van, és ezért te rá akarod húzni a vizes lepedőt, mert "tönkretette az életedet", kicsit marha erősnek tartom.
2014. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni nagyon -

Ha nem lehet vele ezt megbeszélni, akkor milyen apa?

2014. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De anyukád milyen?
2014. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tartsd inkább azokkal a kapcsolatot a családból,

akikkal jobban kijöttél (anyuka, tesok)

2014. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is hasonló. Mindig, mindenen tud gúnyolódni, úgy meg tudja vágni szavakkal az embert, de közben meg mindenben támogatott mindig, örült a sikereimnek. Ez a kettőség jellemzi, 30 éves koromra sikerült ezt helyrerakni magamba, úgy hogy egyik fülemen be, a másikon ki. Máshogy nem megy, megváltozni sosem fog, megtanultam kezelni.

A kapcsolatot nem lennék képes megszakítani, nem érdemli meg, rengeteget köszönhetek neki.

2014. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mióta elköltöztem, némi meló árán sikerült javítanom az önbecsülésemen. Pont azóta látok rá igazán, hogy ez így nem helyes, amióta megismertem a férjemet, és pl. nem kell folyamatos bántást elszenvednem a női nem alsóbbrendűsége miatt.


Nem kizárólag apámat hibáztatom természetesen, mondom, hogy a túlérzékenységem is közrejátszott, és nem mondtam, hogy tönkretette az életem. Jó életem van, csak enélkül még jobb lenne. Ezért kértem tanácsot, hogy hogy lehet egy ilyen görcsbe merevedett helyzetet megoldani.

2014. dec. 3. 13:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a helyzet, hogy egy fejlődésben levő gyerek lelkét, érzelmét, meg lehet mérgezni ilyen módon. Sok tanár is mondja a gyereknek, hogy hülye, nem lesz belőled semmi, és mire felnő a gyerek, abban a hitben nő fel, hogy értéktelen. Ezzel meg lehet alapozni a gyerek jövőjét, ha hiszitek, ha nem. Ha a vallás kategóriában lennénk, azt mondanám, hogy olvasgasd hangosan a zsoltárok könyvét, legfőképpen azokat a részeket, ahol a bölcsességről, értelemről, elfogadásról van szó.

Vagy, mondd reggelente, hogy te egy elismerésre, elfogadásra, szeretetre méltó, értékes ember vagy.

Ha az ellenkezőjét mondták 100-szor, akkor, ha te 100-szor megvallod ezt, akkor is még csak nullán leszel, úgyhogy legalább 200x kell. Szeretettel ölellek!

2014. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezen már nem túl kellene lépni. Segítségedre lehet a theta healing, deeksha, kinezológia is.

Apukád valószínűleg azért ilyen veled mert ilyen mintákat látott kiskorában a saját szüleitől. Nagypapád lehet hogy őt nyomta el, vagy mamádat? Amikor felnőtt lett,akaratlanul is ezt adta tovább.

Amit írsz abból az derül ki hogy a tőle telhető maximális szülői gondoskodásban részesültél. Amit ő tudott adni abból igyekezett a legjobbat. Tőle ennyi tellett a saját sérülései miatt.

Neked az a felelősséged hogy begyógyítsd ezeket a sebeket magadon a leendő családod és jó házasságod érdekében. Nagyon fiatal vagy, és nagyon időben jöttél rá hogy segíteni tudnál magadon.

2014. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!