Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akit a szülei...

Van itt olyan akit a szülei sokat bántották és sértegették és teljesen alá ásták az önbizalmát? Ha igen hogyan lehet ezeket a sérelmeket elfelejteni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekem kineziologus segitett,meg hogy mindenben a jot láttam és észrevettem a szépet a világban. a kineziologus meg az elraktározott sérelmeket oldja fel,amiket néha észre se veszel hogy benned vannak.
2012. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Már közel 20 éve,de még most sem bírom elfelejteni a sok sérelmeket,ütések a mai napig.
2012. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Mérgező Szülők c. könyvet, sokat segíthet a régi sérelmek feldolgozásában. Ajánlott még kifejezetten a célra szánt, lelki feldolgozást segítő, megbocsátó meditációkat végezni.
2012. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most mit mondjak...sohasem szerettek engem igazán...anyunak az első házasságából születtem-én egy "megtűrt rossz " voltam mindíg.Ha nyaraltak-engem nem vittek magukkal,ha tanulni szerettem volna-arra nem volt pénz-persze az öcsém le tudott diplomázni-arra volt pénz :).Ja én ronda is vagyok anyu szerint-így semmit sem fogok elérni az életben-és az egész életem egy nagy határ szar szerinte...-pedig ha tudná, hogy mennyivel másabb lett volna-ha engem is segítettek volna...de hát mivel a nulláról indultam-így ott is maradok..-én elfogadtam az életemet-a párommal nagyon szeretjük egymást-és egyet kérek a jó Istentől-hogy ő nagyon sokáig egészséges legyen-éljen sokáig :) Nekem ő az igazi boldogságom :)

Ja-és mellékesen-gyermekünk sem lehet-nem elég a sok rossz-ezt is rám mérte az élet...-de nem haragszom-hívő vagyok és hiszem,hogy nekem ez a sorsom-ez azt el kell fogani :)

2012. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
nekem a párom segített elfelejteni a sok borzalmat
2012. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A mai napig nem dolgoztam fel. Erre sikeresen olyan párt választottam tudat alatt, hogy az is egy anyámkatonája akinek igényei a gondozás ravannak de pl most is a padlótürlésre használt egy hetes koszos, vizes türülközőbe csavarta a gyereket. Holnap válok 7 év után. ennyi :P
2012. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

sehogy. Főleg ha nem tudatlanságból, hanem direkt gonoszkodásból tették.

Pl. anyám nem volt jó szülő, de törekedett rá és becsülöm ezért, holott neki az anyja egy nulla volt és semmibe vette őt.

Apám nem is törekedett, ráadásul fiút akart, erre lett egy csúnya lánya. Állandóan piszkált és fiút akart belőlem nevelni. Neki soha nem bocsátom meg a viselkedését. Majd a Jóisten megbocsát neki én nem tudok.

2012. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sose voltam szép kislány, nem is segítettek benne, hogy szebb legyek, vagy legalább elfogadjam magam. Nekem nem mondta anyu sose, h neki legalább szép vagyok. Mindig az utcabeli kislány haját dicsérgette, hogy milyen szép fényes. Ha sovány voltam, azért piszkáltak, ha híztam, hová hízok már. Jól tanultam, sokat gúnyoltak, h majd biztos tudós leszek. A jegyeimet el sem mondtam nekik. Úgy olvastam vagy tanultam, hogy ne lássák. Verés, sértegetés mindennapos volt. Ma már nem élek velük, de ha találkozunk, úgy viselkednek, mintha semmi nem történt volna. Én meg úgy érzem, tönkretették a gyerekkorom. Már túltettem magam rajta, de nem lehet elfelejteni ezeket.
2012. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem anyám bántott nagyon sokat, feldolgozni nem tudom. Sokszor álmodok vele és néha hirtelen beugornak képek ha valamiről csak egy picit is arra asszociálok. Mondjuk nálam a sértegetésnél durvább dolgok is voltak, azzal fenyegetett olyan 6 évesen, hogy nevelőintézetbe ad, ahol nem szeretik és bántják a gyerekeket meg ilyenek.
2012. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 lizzi77 ***** válasza:
48%
Egyszerűen néha nem értem az embereket.Minek vállalnak gyereket?Azért, hogy sértegessék, meg leépítsék az önbizalmát, meg verjék?Azért nem szeretem az ilyen kérdéseket, hogy: 18 éves vagyok és terhes, megtartsam a babát?Hát nem, b@zmeg, ne tartsd meg.Egy gyerek ne neveljen gyereket.Én igenis, minden leendő szülővel kitöltetnék egy bonyolult, több körös értelmi és főleg ÉRZELMI tesztet, amiből kiderül, hogy alkalmas-e szülőnek.Aki megbukik, azzal bizony elvetetném,vagy elvenném tőle, és olyannak adnám, aki felelősen fel tudja nevelni.Mert azoknak a gyerekei, akik most ilyeneket kérdeznek(18 éves terhes,stb)lesznek majd 15-20 év múlva azok,akik a kérdezőhöz hasonló helyzetben lesznek.Semmi nincs rosszabb,mint szeretetlenségben,bántalmazásban,lelkileg tönkretéve felnőni.
2012. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!