Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom már mit csináljak?...

Nem tudom már mit csináljak? Az öngyilkosság gondolata kerülget, nem bírok velük élni!

Figyelt kérdés

Nem bírom elviselni a családomat, megkeserítik az életemet, kötelezik a templomba járást, és akárhogy próbáltam már szépen érvekkel, vagy kiabálva indulatosan nem hat rájuk semmi. Nincs bajom a hittel, Ők nyugodtan járjanak, de azt nem tartom helyesnek hogy mióta az eszemet tudom minden vasárnap a templomban kell ülnöm! Meguntam ez az igazság! Ennek az egész vallásos neveltetésüknek az lett az eredménye hogy kifejezetten megutáltam az egész vallást. Ráadásul semmit sem engednek meg, 18 éves létemre nem bulizhatok, nem aludhatok a barátommal akivel lassan 2 éve együtt leszünk. És kérlek ne higgyétek azt hogy ez most egy kirohanás, nem ez már nagyon régóta így van, nem egy tini nyafogás. Nem akarok senki vallásost megbántani, nem is írtam hogy én nem hiszek, de a kényszerítést már nem bírom elviselni. Ráadásul a családban sem úgy élnek ahogy a kereszténység szerint kéne, szóval álszentek. Most ez így milyen példa?! Komolyan olyan depresszióssá tettek már, azon gondolkodom hogy valami öngyilkossági kísérletet csinálok, hogy felnyíljon a szemük mert eddig akárhogy próbálkoztam nem tudtam hatni rájuk.

Az ottalvást is megengedhetnék, bízhatnának bennem igazán, mindig jó gyerek voltam, tanulok mint állat, a házimunkában besegítek.

Mit kezdjek velük?

+ a testvérem életét is tönkreteszik, Ő is ugyanígy vélekedik


Most ilyeneket ne írjatok, hogy "amíg ők tartanak el tűrd el őket" meg stb

Tudom hogy attól, hogy betöltöttem a 18 évet még nem vagyok felnőtt, nincs saját keresetem és teljes mértékben rájuk vagyok utalva. De ennek ellenére igazán megérdemelném hogy egy kicsit több szabadságot kapjak.



2014. dec. 4. 19:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
31%
Ha kijártad a sulit keress munkát, vagy költött össze a pasival akivel együtt akarsz aludni.
2014. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Őt is nagyon bántja ez a dolog, félő hogy nem bírja majd velem hála a családomnak

még egy jó darabig itthon kell maradnom

2014. dec. 4. 19:37
 3/37 anonim ***** válasza:
66%
A vallás célja, hogy megnyomorítson.
2014. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
64%

Addig amíg öngyilkosságon jár az eszed nem vagy felnőtt ember hiába vagy 18 éves.

Tudod választási lehetőség mindig van, csak merni kell lépni. Azt írod, hogy eleged van, hogy nem nem élhetsz úgy ahogy te szeretnél. Akkor tegyél róla, hogy úgy élhess ahogy akarsz. Igaz, ez változásokkal jár, sőt lemondásokkal, de ahogy mondani szokták: Ha valaki nagyon akar valamit az nem kifogásokat gyárt. 18 éves vagy. Törvény szerint felnőtt. Megteheted, hogy érettségi után elmész dolgozni. Nem tovább tanulsz, hanem keresel egy 8 órási munkát, és dolgozol. Mindjárt van pénzed az új élethez. Ha a barátod is dolgozik akkor kettőtök fizetése már elég arra, hogy egy piciny albérletben új életet kezdjetek ahogy élni szeretnétek..

Tanulni lehet később is..

Vagy ha ez nem jó, mert úgy könnyebb ha a szülők támogatnak a tanulásban, vagy nem kell foglalkoznod olyan dolgokkal, hogy albérleti díj, villanyszámla, gázszámla.. nos akkor csendesen tűrj. Időnként lázonghatsz, de már írtad ezzel nem mész semmire.

A változás lehetősége csakis rajtad áll.

2014. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%

Az öngyilkosság nem túl jó ötlet.

Akkor ha sikerül végkép rossz ötlet, de ha nem sikerül akkor sokmindent kaphatsz figyelmet stb, de szabadságot nem.

Azzal csak azt éred el hogy mégjobban figyeljenek rád még szorosabb legyen a gyeplő s részben igazolod hogy igazuk volt.

Többféle megoldás van.

Az egyik lehetőség, apránként tágitani a határaidat.

Nem engednek el bulizni?

Nem ezzel kell kezdeni.

Szólj pl. egyik nap, hogy egy órával késöbb mész haza.

Mond meg előre hányra s addigra legyél is otthon.

Ezt játszd el többször, s mikor már megszokták tágidsd a határt más irányba, vagy még késöbbi időpontra, amit könyebben elfogadnak.

A vallásoságukkal ne tőrődj, az egész vallás egy képmutatás, nem kell komolyan venni. Ha nem gyilkolják halomra az ateistákat keresztes háboruban, az már jó.

2014. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Mépg annyit az érettségi utáni munkáról, hogy azzal csak azt éred el, hogy a szüleid helyett más fog parancsolni.

Ha a magad ura akarsz lenni, finomabb megoldás kell. Még pár év felsőoktatásban, diploma, s akkor kezdő diplomásként már el tudsz menni otthonról lesz annyi jövedelmed. S addig a fent leirt határ tágitás, az is haszno slesz késöbb amit igy tanulsz meg.

2014. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Nekem van egy tök jó ötletem. írj egy levelet nekik, de úgy fogalmazd meg, mintha az egyik tanárod, vagy ismerős írta volna azzal a szándékkal, hogy elmondjon rólad néhány dolgot a szüleidnek, amit nem tudnak rólad, de mindenképpen érdemes lenne. Küld el nekik rendesen postán, biztos, hogy figyelmesen el fogják olvasni, csak a végén derüljön ki, hogy te írtad azért, mert a szavaid nem jutnak el hozzájuk. írd bele a sérelmeidet, de ne úgy, hogy mer a Bori kimaradhat egész éjszakára, én meg miért nem? Vagy hogy olyan ciki és felesleges már a templomba járni. írd le a terveidet, hogy pl. érettségi után mit szeretnél, mi szeretnél lenni, mennyire becsülöd őket, amiért mindent megadnak neked, azt is leírhatod, hogy attól, hogy nem engednek ott aludni a barátoddal, fényes nappal is lehet szeretkezni. Lehet, hogy a hírnevedet féltik, nehogy azt mondják a szomszédok, hogy ez a lány meg a falu szajhája, mindenkivel összeáll. De az rosszabb lesz, ha szüzen hozzáméssz valakihez, akivel nem éltél egy hónapot sem együtt, és 5 év után kiderül, hogy el kell vállnotok, mert nem megy az együttélés. Hát valami ilyesmi.
2014. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
Komolyan nem akarlak megbántani, de tényleg az a legnagyobb baj, hogy hetente 1x 1órát a templomban kell ülnöd? Mert ezért nem kéne öngyilkosnak lenned. Inkább próbálj meg felnőttként viselkedni ha azt várod el, hogy úgy is kezeljenek. Ha a barátod igazán tènyleg szeret, akkor nem kérdès, hogy kitart melletted. Valamiért nem bíznak benned a szüleid szerintem... vagy túlságosan féltenek. Kiabálással biztosan nem mész sokra, próbálj meg velük rendesen beszélni és használd a saját fegyverüket ellenük, próbálj kompromisszumot kötni velük, hogy amiért eljársz heti 1x templomba, engedjék meg hogy heti 1x a barátodnál aludj. Tarts ki, nem sokáig leszel már 18éves:)
2014. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz másik város beli főiskolára / egyetemre. Akkor "sajnos" kénytelen leszel kollégiumba vagy albérletbe költözni :)
2014. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
És mi történik, ha egyszerűen nem mész el? Megvernek? El is mehetsz otthonról templomjárat előtt és akkor nagyon kényszeríteni sem tudnak. Legyél kicsit határozottabb! Mond meg nekik, hogy márpedig te nem mész, utálod az egészet. Jöhetsz olyannal is, hogy hinni nem csak a templomban lehet.
2014. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!