Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Öngyilkosság?

Mit tehetnék? Öngyilkosság?

Figyelt kérdés

A szüleimnek folyton csalódást okozom. Most megtalálták a naplómat és elolvasták. Benne van minden az elmúlt egy évről. Kb a 90%-áról nem tudtak. Nagyon sokat hazudtam nekik és ezek most mind kiderültek. Pedig ők mindig isaz őszinteséget becsülték. Nem hitték h ilyen vagyok.

Mostantol tuti h sehovanem engednek el, minden egyes lépésemet ellenőrizni fogják. Elrontottam az egész életem

Kilatastalan a helyzetem

Csak az öngyilkosságon jár az agyam.. Segitsetek!



2014. szept. 2. 11:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%

Nem rontottad el az egész életed, pusztán lebuktál.

Egyenes utat kellett volna választanod, és nem hazudozni összevissza. Azt gondoltad, sosem derül ki? Hát de.


Állj fel, porold le magad, viseld a következményeket, és tanulj belőle.


Eddig csalódást okoztál a szüleidnek, azzal szerinted mekkora fájdalmat fogsz okozni, ha öngyilkos lennél?


Az nem megoldás. Tanulj abból, ahova most kerültél, és ha a szüleid is látják, hogy jobb ember lettél, lazább lesz a póráz.

2014. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
28%
Borzasztó nagy hibát követtek el ellened, hogy beleolvastak a titkos naplódba. De bocsáss meg nekik: és mondd is el ezt. És azt tedd hozzá: Ilyen vagyok, kellek-e vagy, vagy nem? Kíváncsi vagyok a reakcióra.
2014. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Nem írtad, hogy hány éves vagy, de jó lenne, ha elkezdenéd vállalni a tetteidért a felelősséget. Kimenekülni a szituációból könnyűnek látszik, de ezzel csak újabb csalódást okoznál. Nőj fel!
2014. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Soha többé nem fognak bízni bennem! Nagyon félek a következményektől.. Nem vagyok elég erős ahhoz, hogy kibírjam.

Amugy 16/l

2014. szept. 2. 11:16
 5/45 anonim ***** válasza:
28%
A legnagyobb hibát ők követték el ellened. Nem szabad egymás titkaiban turkálni. Újra mondom: mondd ezt el nekik és azt is, megbocsátasz. És fedezd fel az új életed: ilyen vagyok, milyen lehetek? ez izgalmas: hogy lehetek jobb?
2014. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
84%

67%-os, valószínűleg olyan dolgokat csinált a lány, amit 16 évesen nagyon nem kéne. A szülők részéről nem volt helyes belenézni, de az sem helyes, hogy a kérdező hazudozott. Én az utóbbit tartom nagyobb hibának.


Az én anyukám is beleolvasott a naplómba, és ezzel megmentett attól, hogy nagy hülyeséget csináljak!

2014. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%
Valoban nem szep hogy beleolvastak a naplodba de irtad hogy rengeteg dologban hazudtal nekik amiket nem reszleteztel de nyilvan durva dolgokrol van szo. Egyszer meg halas leszel azert hogy elolvastak es a szobafogsagert is.
2014. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"Nem vagyok elég erős ahhoz, hogy kibírjam.

Amugy 16/l"


Ez csak olcsó kifogás. Ha elég erős voltál a hülyeségekhez, akkor elég erős vagy a következményekhez is.

2014. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
50%

#2,5 Nehogy már a szülőt okold azért mert a lányuk egy hazug! Még szerencse hogy beleolvastak, mert ezek szerint a lányukkal tényleg gond van...


Kérdező. Tanulj az esetből, próbálj meg megváltozni, mutasd meg hogy vagy/ és tudsz is lenni valaki. Öngyilkosság meg semmire megoldás. A szüleidet tennéd tönkre. Bár igazából ahogy látom telibe szarod a szüleid szóval ez téged tényleg nem is érdekel. Inkább örülnél hogy minden kiderült, vége a hazugságoknak. Az hogy nem engednek sehova azon ne csodálkozz. Elvesztetted a bizalmukat, és megbízhatatlan is lettél.

2014. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
81%
A szüleid szeretnek, aggódnak érted, és ha nem engednek el ezek után az azért lesz ,hogy ne csinálj olyan butaságokat amiket a naplódban leírtál, ha öngyilkos leszel azzal mit oldasz meg? Akkor okozod nekik a legnagyobb csalódást és fájdalmat! Állj eléjük mond el,hogy mi volt,hogy volt, üljetek le beszélni, tisztázzátok a dolgokat, mond el,hogy megbántad a dolgokat (ha tényleg így van) és megváltozol. Ha bizonyítasz akkor visszanyerheted a bizalmukat is.
2014. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!