Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkosság megoldás lehet?...

Öngyilkosság megoldás lehet? Vagy nevelőszülők?

Figyelt kérdés
Az otthoni kapcsolatom /számomra/nekem nagyon rossz, barátaim alig vannak, nem tudok barátkozni. Lányok felé nem tudok nyitni mert nincs bennem elég bátorság, járok Pszichológushoz de neki ezeket nem tudom elmondani, már nevelőszülőkön is gondolkodtam az otthoni dolgok miatt, mindenért én vagyok a hibás, alig sőt szinte nem kapok semmit..
2014. dec. 2. 10:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
16/f
2014. dec. 2. 10:54
 2/16 anonim ***** válasza:

De mi a gondod otthon?

Bántanak? Vagy elnyomnak?

MErt erre nem tértél ki és így elég nehéz..

2014. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon sok mindenki van ugyan ebben a helyzetben,többek között velem is így volt. Család-sosem fognak megváltozni,amint van végzettséged,szakmád,munkád,le kell lépni tőlük. Barátok-feltétlenül kellenek? Nekem 2-3 olyan barátnőm volt,akiket már tizen X éve ismertem és nemcsak builibaártnők voltak,hanem az az igazi életen át kitartó igazi barátság. Ja,ameddig xarba nem kerültem,utána ment mindenki a dolgára. Nevelőszülő-hosszadalmas az elintézése,ráadásul 16 évesen már nem vagy kicsi,nem tudom,lehet-e egyáltalán ebben a korban. De a gyámügy megmondja.Csak nehogy rosszabbul járj. Öngyilkosság-e gyenge ember gondolata. Az első -legyen az nagy akár-gondnál megállni és feladni. Hidd el,ennél sokkal nagyobb gondok is lesznek az ember életében,mindenkiében. A megfutamodás nem megoldás. Később a feleséged,gyereked is ott fogod hagyni egy szál semmiben,egyedül,mert úgy érzed nehéz és inkább felkötöd magad? Pszichológus-szerintem az nem ép,aki hozzájuk fordul,ritka az,amelyiktől nem fordulsz be jobban. Csak beléd akarják magyarázni,hogy biztos ez meg az és így meg úgy. Egy ép ember is degeneráltnak érzi magát tőlük. A fősulin kellett pszicológiát tanulni 2 évig,többel találkoztam,hát...Jobb ha egy vadidegennel kibeszélgeted magad.
2014. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság néni megoldás sohasem semmire.
2014. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha a pszichiaternek nem tudsz mindent elmondani, valts pszichiatert, olyat keress akivel oszinten megbeszeletsz mindent, kulonben felrekezelhet.


Ismerek egy lanyt, aki bement a gyamhivatalba neveloszuloket kerni es kapott is, ki is helyeztek egybol. Ha ennyire gaz a csaladod, akkor ez is egy lehetoseg.

Irasod szerint nem vagy messze a 18-tol, kollegiumba is mehetnel lakni, es akkor cask hetvegente latod oket.

Mar a gyakorin is vannak barataid, akik oszinten valaszolnak, itt latod, hogy nem vagy egyedul.


Amig kijarod a sulit, addig turelmesnek kell lenned, es utana ha dolgozol, mar boldogulsz egyedul is.


Fel a fejjel. Sokmindenrol lemarasz az eletben, ha ongyilkos leszel. Legyen mar eszed.

2014. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Hasonló dolgokon mentem én is keresztül.Annak idején gyakran foglalkoztatott az öngyilkosság .Aztán egy ismerőstől valamilyen spirituális témájú könyvet kaptam, és abban olvastam arról, hogy ha öngyilkos lesz valaki , az olyan , hogy bár a tested az meghal de a lelked a lelked fájdalmai, a meg nem oldott problémák érzések megmaradnak.Nem tudom, hogy valójában így van e, de én ezek után nem mertem kockáztatni.Belegondoltam amig testem van addig tudok cselekedni, tenni a dolgok ellen vagy dolgokért,tudok lázadni ha kell, vagy éppen tűrni ha kell, maradni, vagy menni, ha úgy érzem. Elöbb utóbb tudok találni barátot, megértő együttérző embereket ha szükségem van erre.Viszont ha végzek magammal akkor úgy tűnt , hogy végképp egyedül maradok a fájdalmammal.

Ha azt nézed, hogy ha öngyilkos lennél, és a fájdalom túléli a testedet akkor még arra sem lenne lehetőséged, hogy valakinek megírd a problémádat. A spirituális témájú könyvek nekem sokat segítettek abban , hogy kicsit jobban megértsem , hogy a dolgok miért történnek úgy ahogy történnek.lehet , hogy neked is segíthet.Itt a neten is rengeteg ilyen témájú előadás , könyv , illetve csoportok is léteznek . Az hogy hozzád melyik megközelítés állna közelebb azt nem tudhatom. Kisérletezni kell, ha erről az oldalról is megakarod közelíteni a problémáid gyökerét.Addig is mint ahogy itt valaki említette, az is nagyon felszabadító érzés lehet, ha valakinek "kiönthetem a lelkem", még ha "idegen" is az illető.Keress valakit akinek őszintén megnyílhatsz. Persze azért nem muszáj idegennek lenni. Lehet az családtag , rokon, ismerős.Van akinek éppen az hiányzik, hogy valaki megnyíljon előtte. Én ebben a korban nevelőszülök lehetőségét nem nagyon támogatnám.Szerintem nagyon macerás lenne, rengeteg problémával konfliktussal, és sajna akár még roszabb is lehet a helyzet mint a jelenlegi. Tehát garancia nincs.

Sok szerencsét , és kitartást kívánok Neked!

2014. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy őszintén nempont öngyilkos szeretnék lenni, sajnos 16/f, és 7.es vagyok.. a tanulmányi átlagom nem rossz. Honvédséget szeretném szolgálni, ezért 8. után Szolnokra a katonai iskolába szeretnék menni.(koleszos, messze lakok Szolnoktól) De oda meg nem engednek el , hogy oda járjak, nem fizetnék a kollégiumban az ételt nekem..rég óta a magyar honvédséget szeretném szolgálni de nem engedik, és nem is fogják, ezért is gondoltam a nevelő szülőkre, csakhát ott meg nem biztos , hogy olyan amilyet szeretnék, sőt biztos..
2014. dec. 2. 11:59
 8/16 anonim ***** válasza:

Most azért, mert nem támogatják a katonai pályádat, nem fognak téged nevelőszülőkhöz tenni. Ahhoz kicsit nagyobbnak kéne lenni a problémának.

Mellesleg ha jó jegyeid vannak, hogy lehetsz 7-es?

2014. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Engem is ez érdekel 16 évesen másodikos gimnazista kéne legyél. A katonai koleszterin tök ingyenes tudtommal.
2014. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Na igen! Értelek, hogy katonai suliba szeretnél menni és a szülök ezt nem támogatják,....de hát ez valóban nem nagyon működne, hogy "akkor lecserélem a szülőket olyanra akik támogatják az elképzelésemet".Mert hát, ennek egy kicsit ilyen "hangzása " van.Ha igazán ezen a területen szeretnél majd érvényesülni, előbb utóbb elérheted.Nagyon sokan vagyunk akik miután leváltunk a szüleinkről kezdhettük el a saját elképzeléseinket megvalósítani.Illetve azért már most is tanulhatsz tájékozódhatsz , "képezheted" , sok szempontból magad.Ha pl. egy önvédelmi, vagy harcművészeti vonalon elindulsz , azt a későbbiek során azt az élet több területén is hasznosíthatod.Csak egy példát mondtam.Persze mondhatod erre is , hogy ezt is csak Szolnokon lehetne.Igen , biztos , hogy egy nagy városban könyebb az ilyet megvalósítani .Próbáld úgy megközelíteni a dolgokat, hogy mit lehetne, milyen irányba mehetnél, mit tehetnél Te a céljaid eléréséért.tehát ne azt nézd, hogy ezt sem lehet , vagy azt sem lehet.Lehetőleg úgy nézd ezt, hogy ne másoktól , szülőktől , "nevelőszülőktől" fügjenek teljes mértékben az elképzelésed megvalósítása, illetve most egyenlőre csak a felkészülés.
2014. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!