Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha zavarja, hogy sok a ruhám,...

Ha zavarja, hogy sok a ruhám, cipőm, egyebem, miért ad pénzt? Csak én nem értem ezt? Miért lett ez hirtelen baj?

Figyelt kérdés

Szeretem a ruhákat, cipőket, táskákat, ékszereket, de hát melyik lány nem szereti őket?!

Tudom magamról, hogy tényleg sokat vásárolok (főleg amikor új kollekció érkezik), de anya "ellenállása" kimerült annyiban, hogy néha megjegyezte, hogy "úristen, már megint miket vettem", meg hogy lassan kiszorítanak minket. De ennyi volt.

Erre a múlt héten itt voltak az unokatestvéreim és mama, aki kiselőadást tartott arról, mennyire erkölcstelen a viselkedésem, az unokatestvérem (15 éves) telefonon összeveszett az anyjával azért, mert látta az új gardróbomat és hogy ő is ilyet akar, ezért is én lettem később a hibás.

Ma mondtam, hogy rendelek egy ruhát a Karácsonyi-bálra (gimiben hagyomány) és az ő telefonszámát adom meg, mert én elutazom hétfőn és engem hiába keresnek ezzel kapcsolatban, ha csak ő lesz itthon. Erre olyan hisztibe kezdett, hogy azt se tudtam, mit csináljak. Mert ha mondtam valamit, az volt a baj, ha meg elkezdtem zenét hallgatni, akkor az. Erre most bejött a szobámba mézesmázosan, hogy akkor majd még a bál előtt bejelent fodrászhoz, sminkeshez meg manikűrre is aznapra. Mintha nem is történt volna semmi...


Van egy olyan érzésem, hogy mama miatt lett ez hirtelen ekkora baj, csak nem értem, miért. Mert tegnap is hozott a futárszolgálat 2 bikinit és anya mamáék előtt elkezdte nekem, hogy minek kellett még 2, de nem akartam mondani, hogy ő mondta még a rendeléskor, hogy nyugodtan lepjem meg magam velük... Most meg úgy tett, mintha ez totál a tudtán kívül történt volna.


2014. dec. 6. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ah, kéhlek ahássan, ne is töhődj vehe!
2014. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nincs azzal gond ha razzatok a rongyot.A baj akkor lesz ha elfogy a zse.
2014. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
nos, átérzem a problémád. anyád nem tud megnevelni, te meg elkényeztetett lettél. van ilyen, ha zavar változz vagy beszélgess vele.
2014. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem szokásunk "rázni a rongyot", elkényeztetett sem vagyok.
2014. dec. 6. 16:11
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Minek kell decemberben 2 bikini?
2014. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha majd te keresed meg rá a pénzt, akkor is ennyit akarsz vásárolni?

Elkényeztetett liba vagy, aki értelmetlenül költi a pénzt. Tél közepén miért kell bikinit venni, méghozzá kettőt?

A nagymamádnak van igaza. Ha nem is erkölcstelen, de nagyon pazarló vagy.

2014. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azért kellenek a bikinik, mert hétfőn elutazom.

A kérdésedre válaszolva pedig igen, a későbbiekben is ilyen színvonalon szándékozom élni.

2014. dec. 6. 16:16
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Anyukádnak fel kellene nőnie, és a mama és az unokatestvérek előtt is vállalnia a saját elképzeléseit. Itt te az anyukád megfelelési mániájának lettél az áldozata, semmi több nem történt. Valószínűleg őt egyáltalán nem zavarja a ruhavásárlás, simán belefér az értékrendjébe, hogy egy nő magára húzható cuccokra költi a pénze nagy részét. Az már randa dolog, hogy amikor ezért mások támadják, akkor nem kiáll a véleménye mellett, hanem az egészet a lányára keni. Pedig egy gyerek csak azt csinálja, amit a szülei hagynak neki.
2014. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
látod, ez a különbség közted, meg a normális gazdag lányok között. Ők nem szórják ész nélkül a pénzt, pláne nem kérkednek vele...
2014. dec. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiakadni semmin. Ha tartani akarod ezt az életstílust jobb ha hozzászoksz az ilyen megjegyzésekhez. Főleg hogy nem is a saját pénzed költöd. Az anyukád gyenge, a mamádnak meg olyan szinten van igaza hogy a világ kicsivel jobb hely lenne ha kevesebb ilyen önző ember lenne. Nem olyan korban élünk ahol ezt megengedheted magadnak. Majd rájössz.
2014. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!