Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos, hogy így bánnak velem...

Jogos, hogy így bánnak velem a szüleim? Egyetem-probléma. Mi lenne a megoldás? Fontos!

Figyelt kérdés

Szóval egy nagyon nehéz egyetemi szakot választottam, amiről mindig is álmodtam, fel is vettek, de a tanulmányaimmal baj van (általánosba, gimibe jó tanuló voltam). Kezdődött azzal, hogy egy tárggyal csúsztam (ezt még valahogy lenyelték a szüleim), amiből most újra elmentem vizsgázni, de nem sikerült megint. Tanultam rendesen, nem is izgultam (ami nálam mindig probléma volt eddig), még különórára is elmentem, de nem jött össze. Hazajöttem, anyám elhordott mindennek (bár ő még a jobbik eset, szerinte nem lehet mindig mindent kimagyarázni, mikor mondtam, hogy sztem miért nem sikerült), apám pedig azóta nem szól hozzám, csak annyit vágott a fejemhez (ez esett a legrosszabbul), hogy ki fognak rúgni az egyetemről és mindenki rajtam fog röhögni... és a hangsúlya.


Hozzá kell tenni, hogy életem nincs nagyon így sem az egyetem mellett, barátom sincs (és nem is volt, lány vagyok), úgy éreztem, erre a vizsgára felkészültem rendesen, én nem jött össze (3x voltam, de van még egy lehetőségem ebben a vizsgaidőszakban). Ki vagyok idegileg, amióta hazajöttem, csak sírni bírok kb. :( A csúszást is nehezen emésztettem meg, voltam egyetem pszichológusnál is, de nem tudom mi lesz ennek a vége.


Mit tennétek? Csak értelmes válaszokat, légyszi!



2014. dec. 9. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Mire jársz, ami ennyire nehéz, hogy semmire sincs időd?

Orvosi mellett is járnak szórakozni vagy közösségi tevékenységeket végezni.

Miért nem sikerült a vizsga 3x? Biztosan van valami oka. Biztosan érzed, tudod, hogy mi volt a hiba.

Szüleid hozzáállása nem túl motiváló. Biztosan segítene, ha inkább biztatnának és nem kéne amiatt is aggódnod, hogy ők mit fognak szólni.

Nem szabad ennyire rágörcsölni a tanulásra. Ez csak egy iskola, nem egy haláltábor.

2014. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom milyen egyetemi szakot választottál, de a nehezekkel az szokott a gond lenni, hogy lelkileg nem készülnek fel, hogy itt nem lesz annyi sikerélmény mint a gimnáziumban és egy idő után idegi alapon képtelen a vizsgát abszolválni.. Én tovább segítséget kérnék a pszichológustól, mert azt írtad te nagyon készültél, tehát nálad is pszichés gát van akkor.. :s

Sajnos az hogy gimiben jó voltál semmit nem jelet, mert gimi és gimi közt ég és föld lehet a különbség..

Nálunk a csoport fele "szerintük" elit gimiből jött és már félévkor kibukott 40% - uk.

2014. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

mi az a nagyon nehez egyetemi szak?


" barátom sincs (és nem is volt, lány vagyok)"


Akkor itt az ideje bepasizni :)

2014. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Orvosi, ahogy az első írta.
2014. dec. 9. 11:54
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Biokémia, igaz? Mert az szokott a szórótárgy lenni.
2014. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Azért ott se NASA kiképzés van, én pont orvostanhallgatókkal laktam egy albiban 2 évig, sokat tanultak, tény. De azért volt életük mellette bőven, úgyhogy szerintem neked se kéne így rágörcsölni és akkor lehet könnyebben menne.
2014. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

A megoldas az hogy nem szamolsz be minden kis dolgodrol a szuleidnek.


Minek meseled el hogy voltal vizsgazni es mi lett az eredmeny?

2014. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Szüleid végeztek egyetemet? Az enyémek nem, és akkora hülyeségeket tudtak mindig kitalálni arról, hogy szerintük mi fog történni a tanulmányaimmal, hogy nem győztem nézni.. Aztán rájöttem, hogy miért vegyek komolyan olyan véleményeket, amik nem tapasztalaton alapulnak? Nem fognak kirúgni, és felesleges magad a pszichológusig stresszelni. Egyáltalán miért kell minden egyes tárgyról beszámolni, hogy hogyan állsz vele? Úgyis csak rémeket látnak. Nem általános iskolába jársz, hogy a szüleidnek tartozz felelősséggel. Komoly szakokon nem nagyon ismerek olyat, akivel ne fordult volna elő, hogy csússzon 1-2 tárggyal.. Miért hagyod, hogy rombolják az önbizalmad? Ne függj ennyire a szüleid dicséretétől, tanulj a hibáidból, javítsd ki őket és legyél büszke magadra. Csak te vagy vele tisztában, mekkora erőbedobásra volt hozzá szükség, a szüleid fejében úgyis csak egy "röpdolgozat".
2014. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Mivel nem említetted, hogy a szüleid is orvosit végeztek volna, még akkor sem nagyon lehet fogalmuk az ottani életről, ha egyetemet végeztek. Csak a te véleményed számít.
2014. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

A szülők már sajnos csak olyanok, hogy elvárják, hogy a gyerekük a legjobbat nyújtsa. Legyen okos, szép, sikeres, akivel aztán el lehet dicsekedni a barátoknak, ismerősöknek. Nyilván ez a saját érdeke is.

Amit most írok azt nem bántásnak szánom, csak egy eshetőség amit talán számba kéne venned. Biztos vagy benne, hogy neked való ez a szak? Erről álmodtál mindig oké, de ez még nem jelent semmit. Ha ennyire nem megy, talán állj meg egy pillanatra és gondold végig, hogy mi más jöhetne szóba. Mi lehetne az amit nem szenvedve, bukdácsolva, de szívesen csinálnál?

2014. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!