Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kötelezhetnek arra engem...

Kötelezhetnek arra engem 15évesen, hogy mindent elmondjak a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most vállnak a szüleim,és nincs egy nagy békesség a családban.( Külön élünk tesóimmal meg anyuval.)Főleg,hogy az apám mindig azt akarja elérni,rajtam és testvéreimen keresztül,hogy anyámnak hogyan tud keresztbetenni a bíróságon. Így mindent kikérdez. Van egy szomszédunk,akit apum nem igazán bír,mert támogatja anyát,de persze apának se árt semmit. És ha akár átmegyek ehhez a szomszédhoz,vagy bármit csinálok azt mindig megkérdezi,és a kérdéseket(ha olyan a téma,hogy a bíróságon el tudja mondani) fokozza...

Ez nagyon idegesítő,főleg,ha kiejtünk valami rosszat a szánkon,akkor már ártottunk anyának. Egyébként meg mindent elmondunk neki,csak ez azért már gáz. Kötelező egy kiskorú gyereknek elmondani mindent a szüleinek?Vagy van egy ttörvény vagy akármi,ami azt mondja,hogy nem kötelező,hisz nekem van egy saját magánéletem? Az apám mindigg azzal jön,hogy neki kötellessége tudnia mindenről. Ez igaz? Van valami,amivel ha ezt újra mondja,akkor megcáfolhatom? (



2014. dec. 13. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

NEM, neked SEMMIT nem KELL elmondani apádnak.


Mellesleg a bíróság el sem fogadna olyat, hogy apád azt állitja, hogy te valamit mondtál vona neki - mert legfeljebb azt lehetne figyelembe venni, amit valaki személyesen látott/hallott, azaz csak ha apád hallotta/látta volna, amit anyukádról állít.


Meg mellékesen a bíróságon eleve nem foglalkoznak azzal, hogy ki hibás vagy sem. Ha anyukát nem akar együttmaradni apáddal, akkor elválasztják minden különösebb nélkül. A gyerekeket meg általában eleve az anya kapja meg - föként ha régebben is mindig vele voltatok. Ezen kivül 12 év fölött megkérdezik a gyereket is, hogy kivel szeretne lenni, és amennyiben nincs kizáró ok, akkor oda is kerül.


Szóval apádnak azt és annyit mondj, amennyre kedved van, de ha olyasmit is kiszedne belöled, amit nem akarnál elmondani, azt sem tudja anyukád ellen felhasználni.

2014. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bárki is kötelezhetne.
2014. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Apukád csak tehetetlennek érzi magát, hogy nem tudja az eseményeket úgy irányítani ahogy ő szeretné. A bíróságon nincs jelentősége az ő nyomozó munkájának, mert nem nézik hogy kinek a hibájából válik a pár. A gyeekek érdekét nézik. A gyerekek biztonságát.

Ha nem bízol a szomszédban akkor ne mondj neki semmit az időjáráson kívül. Apukádnak sem vagy köteles beszámolót tartani, ha úgy látod kárt okozol vele a családi életetekben.

Ilyenkor legegyszerűbb mondani neki valami banális dolgot hagy csámcsogjon rajta, a többinek pedig nem kell eszedbe jutnia.

Például: Mi újság veletek fiam? Hát képzeld Apa! Tegnap kiment a bokám edzés közben. Készülök a töri dolgozatra stb. stb. Anyával mi van fiam? Köszi jól van.

2014. dec. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!