Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kellemetlen a...

Szerintetek kellemetlen a szüleimnek, ha nagyobb ajándékot kapnak tőlünk, mint mi tőlük?

Figyelt kérdés

Idén anyukámnak egy hajszárítót, apumnak pedig egy közpkategóriás órát szeretnék venni. Tudom, hogy mindkettőnek épp erre van szüksége, jól jönne nekik (Pont elromlottak ezek nekik)

Ők nem állnak valami jól anyagilag, ezért álatlában karácsonyra apróságot vesznek, pl nekem egy csokit meg egy tusfürdőt, a férjemnek mindig egy üveg bort. Nyilván, amit én akarok venni sem egy bődületes összeg, de több ezeknél, főleg, hogy egyikből sem akarok valami olcsó gagyit venni, ami pár hónap múlva tönkremegy. Engem ez nem zavar, szívesen adom, de szerintetek kellemetlenül éreznék emiatt magukat? Inkább vegyek én is csokit, bort?


2014. dec. 2. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én simán megvenném a hajszárítót és órát. Ha azt mondják, nem kellett volna, azt mondanám, idén megtehettük, ki tudja, jövőre mi lesz, szívből adjuk, nem pedig viszonzásért. Számomra karácsonykor sosem az a legnagyobb öröm, hogy mit kapok, hanem hogy mekkora örömöt okozok az ajándékaimmal.
2014. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A karácsonykor olyan dolgot adunk a szerettünknek, aminek örülne, hasznát is venné és ha éppen szerencsénk van még kapóra is jön. Az én szüleim is kellemetlenül érezték magukat, amikor a párommal beállítottunk egy csomó apró holmival. Megtehettük, hogy megvegyük őket és tudtuk, hogy azokra szükségük volt, vagy hasznukat vették. Szóval a hajszárító és az óra kiváló ötlet.
2014. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet hasznos dolgokat venni a másiknak, főleg ha tudjuk, hogy szüksége van a másiknak rá és még örülne is ennek. Lehet, hogy kellemetlenül fogja a szüleidet érinteni, hogy ezt ők ilyen anyagi szinten nem tudják viszonozni, de nyugtasd meg őket, hogy ez nem erről szól, hanem a szeretetről és hogy gondoltunk, törődünk a másikkal. Idén Mi is hasonlót tervezünk a párommal és tudom, hogy anyukám egy kicsit ki fog ezen akadni, de nem érdekel, mert azt a sok törődést, gondoskodást, lelki támaszt egy élet alatt sem tudnám Neki visszaadni :-)
2014. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!