Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy anyával...

Mit lehet tenni egy anyával aki így viselkedik a gyerekével?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Egész kis korom óta csak kritizált semmi sem volt jó és megalázott.

Anyagilag mindent megkaptam de a szeretetet soha. Mindig arra vágytam h külön lakhassak minél hamarabb. 4 éve nem lakom otthon a párommal lakok és kismama vagyok.

Anyám soha nem érdeklődik h mi volt egy vizsgálaton v tudjuk e már esetleg h lány v fiú lesz-e.

Nekem ez nagyon fáj.

Szerencsére ritkán találkozunk akkor is talál vmit amivel belém lehet kötni. Ma éppen az h az államon kijött pár pötty de nem pattanás. H miért nem alapozom le őt zavarná ha így nézne ki. Hozzáteszem alig látszik.

Mondtam neki engem meg az zavarna ha olyan lennék mint ő.

Tőle csak azt tanultam meg h ne bánjak majd a saját gyerekemmel. Egész életemen át végig kísér majd az a sok fájdalom amit okozott.

Van egy hugom és ő a mindene.

Ezt már megszoktam. De h semmit nem kérdez felölem...

Persze ha neki kell vmi ugorjak mert az milyen jól esik.

Engem meg csak kritizál. Egyszer meg nem kérdezné h vagyok.

Szerintetek mit lehet tenni egy ilyen anyával? Szívem szerint felé se néznék a sok fájdalom és a nemtörődömsége miatt.


2014. dec. 16. 11:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen. Nekünk bevált, hogy évi 3x beszélünk, egyébként lezártam a vele való kapcsolattartást. Kizárom a negativitást az életemből, nincs rá szükségem.
2014. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts meg vele minden kapcsolatot, vagy legalábbis minimalizáld évi 1-2 talákozásra. Különben még 50 éves korodban is ugráltatni fog.
2014. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, pontosan azt, amit az utolsó mondatodban magad is írtál: zárd ki az életedből.
2014. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatoddal válaszoltál is a saját kérdésedre.

Sok boldogságot a babához és az új CSALÁDODHOZ! Innen előre felé kell nézni, nem a múlton rágódni. Nem tehetsz anyáddal semmit.

2014. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Észrevettétek, hogy mindig az anyák a kibírhatatlan, úrhatnám szülők? Az apák miért nem ilyenek?
2014. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok vele mindent megszakítani. Abba a házba élünk amit ők vettek annó. De könyörgöm semmit se ér az a rohadt pénz ilyen viselkedés mellett.

Majd ahoz is építeni akarnak. Idén nem kezdték el majd gondolom akkor akarnak háborgatni mikor egy kisbabával leszek akinek szüksége lesz a nyugalomra.

Higyjétek el nem én kértem és nem is akarom h építsenek hozzá. Nyugalmat akarok és egy boldog életet nem olyat amiben igaz jó létben de boldogtalanságban éltem.

Egy városba lakunk és már hallottam vissza h mert én felé se nézek. Kérdezem azt ki az aki ezek után felé nézne?

Legjobban az fáj h a kicsiről se kérdez semmit.

Sztem az ilyen anya szégyellje magát.

Nem az a nevelés ahol mindent a gyerek segge alá tolnak. És bár ne lett volna meg mindenem mintsem érezve azt h nem szeretnek.

2014. dec. 16. 11:32
 7/22 anonim ***** válasza:

[link]

Görgesd le a cikk második feléhez.

És olvass Popper Pétertől...

2014. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%

Egy szülő, aki mindent megtett érted, mindent megadott, biztosítja a jó létedet, soha nem dobott ki, soha nem hagyott volna fedél nélkül stb…És ezt érdemli. Ő sem egy szent, de te sem vagy. Tanuljatok meg kommunikálni, és szeretni egymást!

28 vagyok, tandíjat nem tudtam fizetni, eljöttem dolgozni. Soha nem lesz diploma nélkül jó állásom, soha nem lesz lakásom, nem tudunk gyereket vállalni (ok, tudunk, de a semmire). Örülnék, ha fele akkora anyagi biztonságban élnék, mint te.

2014. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

én egyrészt megértelek,de van amit figyelembe kell venni:

-Nem mindenkinek a baba a mindene, amíg nincs gond addig nem fog érdeklődni, ez van ő ilyen

-A lelkileg sérült szülők mindig túlzásba esnek szóval nehogy túlzott figyelemmel részesítsd majd a picit csak azért ,mert te semmilyet sem kaptál.

Amúgy az érzésed jogos simán csak nézz át anyukádon,nálam apámnál bevált.

2014. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Anyagi biztonság. Mióta külön lakok saját lábamon állok nem kérek senkitől egy vasat se.

De ha azon mentél volna keresztül mint én te is másképp látnád. Az nem egy tini kirohanása volt amit akkor átéltem. Nem kezdem el mesélni mert hosszú lenne. Soha nem éreztette h szeret.

És mindattól h h nőttem föl most nem duskálok a pénzbe a sajátomat költöm és nem kell kérnem senkitől. Viszont van aki szeret és nagyon jó azt érezni h fontos vagyok vkinek.

Amit addig sose éreztem.

2014. dec. 16. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!