Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így a fiam?...

Miért viselkedik így a fiam? Mit lehet vele kezdeni? Nem törődik már senkivel, semmivel, saját magával se, csak a gép előtt ül.

Figyelt kérdés
A fiam (20 éves lesz lassan) egy éve leérettségizett, úgy tervezte, hogy halaszt 1-2 évet, mielőtt továbbtanul, de azóta teljesen megváltozott. Semmilyen társasági élete nincs, semmilyen barátja, akikkel tartja a kapcsolatot, nem él semmilyen életet, csak internetezik, olvas, tv-zik egész napokat. Ki sem mozdul a házból, de még hozzánk, a családjához is alig szól. A fürdőszobában hosszú időket tölt el, órákig fürdik, mert a kádban is szokott olvasni vagy gépezni. A higiéniára ugyan ügyel, de a külsejét akkor is elhanyagolja, alig borotválkozik, a haját ugyan megfésüli meg rendben van, de az is elég hosszúra nőtt neki, és nem hajlandó változtatni magán, azt állítja, hogy ő így érzi jól magát. A szobájában van mindig bezárkózva, mi szinte csak a közös étkezéseknél látjuk, de néha kimegy a lakásból rövid időre, azt mondja ilyenkor, boltban volt. Eddig jól titkolta előlünk, de valójában ilyenkor röviditalokat vesz, és a szobájában nemcsak haszontalanul tölti az idejét, hanem iszik is esténként. Ezt a szokását egy-két hónapja vette fel. Nem tudjuk, ennek mi az oka, tanácstalanok vagyunk, de valahogy változtatásra kellene bírnunk. Hogyan változott így meg az életmódja, és ezen hogy lehetne segíteni?

2014. okt. 5. 18:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
ki pénzeli? amúgy meg menjen pszichológushoz!
2014. okt. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Mit válaszolt, amikor rákérdeztél a változás okára?
2014. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
16%

Valószínűleg van társasági élete, csak te nem látod, mert a neten éli... erre rá lehet kattani, ahogy jön, majd úgy el is múlik (valamikor).

A valamikor lehet hogy 10 év lesz, szóval ne siettesd. :D


Ha iszik, az nem szép, de még mindig jobb, mintha kocsmázna... a külsejét meg majd helyrerakja, ha lesz kiért jól kinéznie.

Szerintem ne aggódj, pár hónap múlva el lehet kezdeni piszkálni, hogy jó lenne, ha valami pénzt keresne, vagy tanulna, valamelyiket válassza ki.

2014. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Talán depresszió. Orvoshoz kell mennie, de ezt neki is be kell látnia, különben úgy sem fog csinálni semmit.
2014. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Ez szerintem is depresszió-féleség.
2014. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
5%
Mitől lenne depresszió?
2014. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Aki azt írja, hogy ne csinálj semmit, az jó nagy hülye. Volt barátom ugyanilyen volt, csak ő még most, 25 évesen is ezt teszi. Én is majdnem beleestem ebbe a hibába, mert nem tanultam tovább rögtön. 1 évig bírtam, nagyon rossz volt fiatal lányként a szobámban ülni.

Szólj rá, hogy jó lenne, ha februárban jelentkezne a feésőoktatásba vagy pedig okj-ra, ha egyiket sem, akkor pedig mindennap tanuljon nyelvet, meg nézzen diákmunkát.

Én nem mondom, hogy mindenáron tanulni kell, mert van, aki anélkül ér el sikereket (nekem mondjuk muszáj volt beiratkoznom fősulira). Megismer új embereket, eljár helyekre, lesznek tennivalói. Nem lehet így lenni 20 évesen, hogy ülök a szobámban 0-24 és játszom a gépen.

2014. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
Nincsen előtte jövőkép. Nem talál munkát,anélkül meg semmit nem tud magával kezdeni,és "bemakkant"
2014. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Én is ilyen voltam, sajnos depresszió miatt. Jártam orvoshoz és nagyon sokat segített. Egy idő után már alig vártam, hogy újra elhagyhassam a szobámat és iskolába járhassak. Nyilván nem ment egyik hónapról a másikra. Nekem másfél év kellett hozzá, hogy össze szedjem magam. Nincs a fiadnak valami lelki baja?
2014. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy gyakorikérdésezik. :D
2014. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!