Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Örülnétek, ha a...

Szülők! Örülnétek, ha a nagykorú, de még veletek élő gyereketek iskola mellett dolgozna? Adnátok neki ettől függetlenül továbbra is zsebpénzt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha dolgozna, akkor nem. Minek kéne? Keres pénzt, félrerakja, ha megszorul, majd kér.
2014. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem adnék zsebpénzt. Ott van arra a fizetése a szórakozásra, a többit meg úgyis fizetem amíg otthon lakik. De nehogy már egy dolgozó felnőttnek én fizessen a szombati bulit vagy a mozit! Hova rakná akkor a fizetést?
2014. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülnék, mert tapasztalatot szerez. De ettől függetlenül az alapdolgit mi fizetjük (étel, utazás pl)

De azt nem szeretném, ha az élete 16-24 éves kora között csak a tanulásról és a munkáról szólna. Bulizzon, randizzon, próbálja ki magát sok dologban, találjon igaz barátokat, találja meg önmagát, a neki való hobbit, sportoljon stb.

2014. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Mivel még tanul, eltartom, és abba számomra a zsebpénz is beletartozik. Egyetemista gyerekeinknek összeszámoltuk a havi rendszeres kiadásokat (bérlet, étkezés, tanszerek, ruházkodás, stb.), erre kaptak egy méltányos összeget úgy hogy valamennyi szabadon beosztható pénzük is maradjon. Ha jól tanultak és kaptak ösztöndíjat, vagy munkát vállaltak, esetleg BKV helyett biciklivel jártak, az már az ő dolguk volt. De persze az is, ha az alapszükségleten felül ruhákat, könyveket vettek, moziba mentek, vagy ajándékokat vásároltak a családtagoknak, barátoknak.
2014. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hatalmas segítség volt, hogy a lakhatásomat, étkezésem nagy részét és a bérletemet fizették a szüleim. Ennél többet nem vártam el tőlük. Végig dolgoztam a tanulmányaim alatt. (Igaz én albérletben laktam, így azt a részét tényleg kp-ban kaptam meg.)
2014. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolók: Basszus, iskola mellett hogy a fenébe tudja magát eltartani? Persze, dolgozik. 4-6 órában maximum és nyílván nem minden nap. Röhej hogy azt várjátok el, hogy eltartsa magát plusz még tanuljon is
2018. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!