Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azért mert a szülőt eltiltottá...

Azért mert a szülőt eltiltották dolgoktól, miért kell ugyan azokért eltiltani a saját gyerekét? Bosszúból?

Figyelt kérdés

Sok emberre jellemző ez!


Egyiket nem engedték el bulizni, barátokkal sehova, és a gyerekét se engedi! Szerinte el fog "zülleni"!


Másiknak nem engedtek háziállatot tartani, pedig szeretett volna, és a gyerekeinek se enged semmit, még egy hörcsögöt se!


A harmadik nyaralni szeretett volna, de a szülei úgy gondolták csak a naplopóknak van ideje nyaralni, a munkás ember erre nem ér rá, nincs rabszolgája!

És ez a szülő se soha nem viszi el sehova a gyerekeit nyaralni, kirándulni, pedig szeretnének!


Miért kell bosszút állni a saját gyerekemen, mert nekem nem engedtek meg sok dolgot?



2014. dec. 22. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem bosszú, de tudod az ember nem tudja a kisujjából kiszopni, hogy kell szülőnek lennő. Ő látott, átélt egy példát, tudja milyen ember lett belőle. Ha úgy látja viszonylag működő képes, akkor követi. Ennyi.
2014. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Itt nem bosszúról van szó. Ilyen szülők mellett szocializálódtak, hát ez lett belőlük. Nem szülők. Csak gyerekük van.
2014. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Borosta2 ***** válasza:
58%
Nem bosszú. Ilyen környezetben nőtt fel és ezt tanulta azt gondolja az a helyes. Csak segíteni próbál (persze ez nem jó és nem segít) de ez van el kell fogadni.
2014. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Ez sajnos nem bosszú, ennek az az oka hogy ők ezt látták, így nevelkedtek és azt hiszik hogy ez így van rendjén. Itt jobbára a nagyszülőket kell okolni amiért ez a helyzet, a gyerek szülei nem tehetnek erről ha őket pici koruk óta így nevelték és csak nehezen értenék meg hogy valóban lenne értelme pl nyaralni menni.

Meg persze attól is függ hogy a szülők is mennyit változnak az élet alatt. Apámnak annó sokat korlátoztak a szülei, de ő nekünk mindent enged amiről tudja hogy lehet és ameddig megbízhatóak vagyunk. Ehhez is anyámnak kellett rábeszélnie őt még akkor amikor a bátyám volt kisgyerek és mi a húgommal még sehol nem voltunk. De én ismerek olyan szülőket is akik maguktól lettek ilyenek és nem amiatt ahogyan őket nevelték a szüleik.

Az egyik haverom apja régen nagy partyarc volt mindene megvolt a szülei sok mindent engedtek neki amit csak lehetett, de ugyanakkor ahogyan a haverom apja érettebb és komolyabb lett úgy is változott meg. Apám jól ismeri a családot és ő mondta hogy azért ilyen korlátozott az élete mert az apja látott már olyanokat amiktől egyszerűen nem képes elhinni hogy a fiát nem keverik be valamilyen hülyeségbe.


Szóval ez nem feltétlen bosszú. Egyszerűen a nevelés oka ez, és ameddig a szülők nem képesek belátni hogy az ő gyereküket másképp kell nevelni mint ahogyan őket nevelték akkor addig ez nem fog változni!

2014. dec. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Amolyan félelem az ismeretlentől. "Nem jártam bulizni, így az biztos rossz dolog."

Mivel ők kimaradtak belőle, megmagyarázzák maguknak, hogy ez is kellett ahhoz, hogy jó emberek legyenek.

2014. dec. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

a fentiekhez hozzateve:


'A harmadik nyaralni szeretett volna, de a szülei úgy gondolták csak a naplopóknak van ideje nyaralni, a munkás ember erre nem ér rá, nincs rabszolgája!

És ez a szülő se soha nem viszi el sehova a gyerekeit nyaralni, kirándulni, pedig szeretnének! '


Na ettol foldhozragadtabb, szanalmasabb, szolgalelkubb, ostobabb mentalitast meg eletemben nem hallottam... A tobbi nyilvan csak a korabbi mintak kovetese (bar pl. az allatot en sem szeretem a lakasban, annak ellenere hogy gyerekkoromban volt kalitkaban tartott madar a lakasban), de ez, ez... ez valami olyan korlatolt, buta, zsigerbol irigy hozzaallas, hogy nem kapok levegot...

2014. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

én hallottam olyat, hogy valaki soha nem díszíthette a karácsonyfát, most a gyerekének ő sem engedi...

nemhinném, hogy bosszú, nem tudom mi lehet. lelki sérülés..

2014. dec. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%
Talán mert felnőtt, és rájött, hogy a szüleinek sok mindenben igaza volt.
2014. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Mert nehéz elviselni, hogy az újabb generációnak könnyebb sors juthat, mint annó nekik. "Ha én szoptam, akkor te is fogsz"
2014. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem biztos hogy bosszúból csinálják, de nem is szeretetből. Ha a szülők feleannyit szabályoznák a gyerekeket, önállóan értelmesebb emberekké válnának.
2014. dec. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!